Tuzla’da muhtarlar istişare toplantısında buluştu

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Tuzla’da muhtarlar istişare toplantısında buluştu TUZLA, İSTANBUL (İHA) – Tuzla‘da muhtarlar istişare toplantısında buluştu

İSTANBUL – Tuzla Belediyesi konut sahipliğinde düzenlenen görüşmede Tuzla’daki 17 mahalle muhtarı, İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Lideri Suna Üstüner ve Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı ile bir ortaya geldiler. Bilhassa pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı muhtarlara teşekkür edildi.

İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Lideri Suna Üstüner ve Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Toplumsal Tesisleri’nde, Tuzla’nın 17 mahallesinde bulunan muhtarlar ile bir ortaya geldi. Suna Üstüner ve Dr. Şadi Yazıcı, muhtarların talep ve önerini dinlediler. Ayrıyeten İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Lideri Suna Üstüner, muhtarlık ile ilgili gelişmeleri, Tuzla muhtarları ile paylaştı. Yaklaşık 1 saat süren toplantının akabinde Lider Yazıcı, Suna Üstüner’e Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda bulunan gereksinim sahibi ailelerin ürettiği eserlerden oluşan armağan paketi takdim etti. Program sonunda ise toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

“İnsanı merkeze koyan anlayışın fazlaca hoş bir örneği”

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, “Cumhurbaşkanımızın muhtarlara vermiş olduğu kıymet ve ona bağlı olarak İçişleri Bakanlığımızın göstermiş olduğu değer ve muhtarlarımız ile aslında vatandaşlarımıza gösterilen değerin hudut uçlarında kamu hizmetini sunabilen belediyeler dahil, muhtarlıklarla birlikte, vatandaşını düşünen Cumhurbaşkanı’nın nasıl hoş işlere imza atabileceğini görüyoruz. Bugün burada İçişleri Bakanlığı’na bağlı daire liderinin muhtarlar ile toplantıya gelmesi devlet tertibi açısından insanı merkezi koyan anlayışın epeyce hoş bir örneğidir. Ben şahsım ve Tuzla halkı ismine Cumhurbaşkanımıza, bakanımıza ve daire liderimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Pandemi devrinde muhtarlarımızdan hayli takviye aldık”

İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Lideri Suna Üstüner, “Ben evvela Tuzla muhtarlarımıza ve değerli Liderimize teşekkür ediyorum. Çok keyifli bir sabah kahvaltısında istişare etme fırsatı yakaladık. Tüm dünyayı kasıp kavuran illet bir hastalık ile karşı karşıya kaldığımız bir periyot geçiriyoruz. Bu süreçte alanda muhtarlarımızdan fazlaca dayanak aldık. Tek tek vatandaşlarımızı ziyaret ettiler, eksiklerini sordular. Vefa takviye gruplarımızda etkin nazaranv yaptılar. Belediye liderlerimizin, kaymakamlarımızın verdikleri takviye yardımıyla muhtarlarımız da alanda vatandaşlarımıza gidip eksikleri var ise hem belediyelerimize tıpkı vakitte kaymakamlarımıza bildirdiler. Bunun yardımıyla de biz bu süreci birlik, birliktelik ve dayanışma içerisinde atlattık diyebilirim” dedi.

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri