Telangana lideri KCR’yi kızartarak siyasi çekişmeyi ateşledi

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Telangana Polisi YS Sharmila’yı tutukladı ve Haydarabad’a götürdü

Haydarabad:

YSR Telangana parti lideri YS Sharmila Pazar günü yaptığı açıklamada, Telangana’nın Hindistan’ın Afganistan’ı ve KCR’nin de Taliban olduğunu söyleyerek siyasi bir tartışmaya yol açtı.

“Telanganalı kadınlar KCR ve BRS’ye karşı ayağa kalkmalı çünkü onlar sadece beni değil tüm kadınları onları sorgulamak için ayağa kalktıkları için gücendirdiler. Bana hakaret ettiler ve saldırdılar. Bu yüzden Telangana’nın Hindistan’ın Afganistan’ı ve KCR’nin de Taliban olduğunu söylüyorum” dedi.

Telangana Polisi, YS Sharmila’yı tutukladı ve Mahabubabad MLA ve BRS lideri Shankar Naik’in destekçilerinin, MLA ve karısının ona (Sharmila) adi dediği için yaptıkları için MLA ve eşine karşı uygunsuz sözler sarf ettikleri bildirildikten sonra bu sabah erken saatlerde gece duraklarında toplandıktan sonra onu Haydarabad’a transfer etti. hadım ve göçmen politikacı.

Halka açık bir toplantıda YS Sharmila’nın, sözlerini yerine getirmediği için Mahbubabad MLA’ya saldırdığı iddia edildi: “İnsanlara çok fazla söz verdiniz ama hiçbirini yerine getiremediniz. Peki hadım kim, ben mi sen mi?”

#SAYGINLIK | O (Telangana CM KCR) bir diktatör, o bir tiran, Telangana’da Hindistan anayasası yok, sadece KCR anayasası var. YSRTP başkanı YS Sharmila: Telangana Hindistan’ın Afganistan’ı ve KCR onun Taliban’ı pic.twitter.com/yAr8SyMT9h

— ANI (@ANI) 19 Şubat 2023
Andhra Pradesh Başbakanı Jagan Mohan Reddy’nin kız kardeşi Bayan Sharmila da “göçmen” olarak etiketlenmesine yanıt vermişti.

“Karınız Andhra Pradesh’teki Nellore’dan. Yani o da bir göçmen ve bu yüzden ondan boşanacak mısınız” diye MLA’ya sordu.

Bayan Sharmila, BRS’nin çeşitli siyasi liderleri tarafından kendisine her türden lakap takıldığını ve bunların aslında kadroları kendisine ve destekçilerine saldırmaya kışkırttığını söylüyor.

“Kanun ve düzen sorunlarına neden olan ben değilim. BRS-Goondas araçlarımıza saldırdı, fleximizi parçaladı, ambulanslarımıza ve eskort araçlarımıza zarar verdi. Liderler, takipçilerini bunu yapmaya teşvik etti çünkü ben soru soruyorum, hesap verebilirlik talep ediyorum” dedi.

Polis, SC ST POA Yasasının 3(1)r Bölümü uyarınca ona karşı bir dava kaydetti.

“Dinlenme yerleri yaklaşık 300 kişi tarafından kuşatıldı. Mahbubabad SP Sharat Chandra Pawar Haberler’ye verdiği demeçte, güvenliklerini göz önünde bulundurarak onları Haydarabad’a taşıdık.

“Konuşmaları asayiş sorunlarına yol açabileceği için padyatra iznini iptal ettik” dedi.

Olayın ardından, bölgenin Bharat Rashtra Samithi (BRS), Mahabubabad MLA’ya karşı aşağılayıcı sözler söylediği iddia edilen YS Sharmila’ya karşı oturma eylemi düzenledi.

Sharmila’nın çevresi de Kasım ayının son haftasında saldırıya uğradı ve ardından zorla Narsampet’ten Haydarabad’a götürüldü. O sırada yerel MLA Peddi Sudarshan Reddy hakkında yorumlarda bulunmuştu ve takipçileri aracına saldırmıştı.

Günün Öne Çıkan Videosu

Manish Sisodia’nın CBI’dan neden daha fazla zaman istediğine dair AAP