Tanju Özcan, TRT dizisindeki “Köroğlu” karakterini Devlet Bahçeli’ye şikayet etti! Gönderdiği mektupta iki isteği var

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Tanju Özcan, TRT dizisindeki “Köroğlu” karakterini Devlet Bahçeli’ye şikayet etti! Gönderdiği mektupta iki isteği var Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, TRT’nin “Teşkilat” dizisindeki “Köroğlu” karakteri niçiniyle Mhp Genel Lideri Devlet Bahçeli‘ye mektup gönderdi. Köroğlu isminin dizide “Türk düşmanlarıyla, vatan hainleriyle iş tutan birisine verilmesine” reaksiyon gösteren Özcan, Bahçeli’den de iki talepte bulundu.

BAHÇELİ’DEN İKİ İSTEĞİ VAR

Özcan, Bahçeli’den kelam konusu olay için TRT’ye reaksiyon göstermesini ve TRT’nin yayın siyaseti konusunda ihtarda bulunmasını istedi.

Özcan’ın Devlet Bahçeli’ye gönderdiği mektup şöyleki:

“Anadolu topraklarımızda doğup büyümüş, yiğitliği, mertliği ile Türk dünyasına nam salmış olan Köroğlu’nun ismi, TRT’de yayınlanan Teşkilat dizisinde maalesef Türk düşmanlarıyla, vatan hainleriyle iş tutan biriyle tıpkı kefeye konulmuştur. Bu durum Köroğlu’nun Torunları olan bizleri, yani Bolu halkını ziyadesiyle üzmüştür.

Takdir edersiniz ki Köroğlu, zalime karşı gayretiyle tanınan, kıymetli bir Türk Atasıdır. Türk milletinin ve Türk dünyasının gönlünde ölümsüzleşen bu biçimdesi bir kıymetimizin isminin, devletimizin kanalında bu türlü ayaklar altına alınması, büyük Türk milletine ve Türk dünyasına hakarettir. Hatta ve hatta aymazlık, densizlik, tarih bilmezliktir.

“TRT GENEL MÜDÜRÜ SOBACI’YA MEKTUP GÖNDERDİM”

Bu sebeple Köroğlu’nun Torunları olarak, Türk milletinin bedellerine yapılan bu ‘itibar suikastına’ reaksiyonsuz kalmamak ismine, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’ya bir mektup gönderdim ve derhal dizideki ‘Köroğlu’ karakterine son vermesini ve Bolu halkı başta olmak üzere tüm Türk dünyasından özür dilemesini istedim.

Zat-i alinizin yerli ve ulusal duruşunu, milliyetçi duruşunu tüm dünya bilmektedir. Bu doğrultuda, her vakit şahsımıza hürmet duyan, Atatürk milliyetçisi bir kardeşiniz olarak, büsbütün ulusal hislerle sizleri de bilgilendirmeyi uygun gördüm.

Köroğlu’nun Torunları olarak sizlerden iki talebimiz vardır. Birincisi TRT’ye gereken yansıyı vermenizdir. Bu mektubu okuduğunuzda eminim ki; TRT’nin yapmış olduğu bu tarih bilmezliğe, bu aymazlığa ve bu büyük ayıba kayıtsız kalmayacaksınız.

“KENDİLERİNE ÇEKİ NİZAM VERMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNMEKTEYİM”

İkinci olarak ise, Türk milletinin vergileriyle yayın hayatını sürdüren TRT’nin yayın siyasetleriyle ilgili konudur. TRT’nin artık kendine çeki nizam vermesi gerektiğini düşünmekteyim. Yani bu minvalde TRT’nin eskisi üzere, yerli, ulusal ve tarafsız çizgisine geri dönmesini dilek ettiğimi belirterek, şahsınızın bu mevzuyu kamuoyunda gündeme getirmesini istirham ediyorum.

Bu his ve kanılarla, zat-i alinizin vereceği dayanaklar için şimdiden şahsım, Bolu halkı, Türk milleti ve Türk dünyası ismine teşekkür ediyor, hürmet, sevgi, muhabbetlerimi sunuyorum.”