Son dakika haber: Bakan Soylu’dan terörle uğraş açıklaması Açıklaması

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Son dakika haber: Bakan Soylu’dan terörle uğraş açıklaması Açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye‘nin aktif bir biçimde terörlü çabası yardımıyla bütün kentlerde huzurun olduğunu söz ederek, “ABD, bütçesinden 850 milyon dolar PYD’ye yardım yapma sonucu alıyor. Oyunun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz değil mi? Topu bir ortaya gelsin onları bitireceğiz” dedi.

Bakan Soylu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere sabah saatlerinde Afyonkarahisar’a geldi. Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafınca karşılanan Bakan Soylu ‘Kaymakam ve belediye başkanları’ ile bir ortaya gelecek toplantı öncesi kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Konuşmasında Türkiye’nin terörle uğraşa karşı verdiği aktif gayretten ve muvaffakiyetinde bahseden Bakan Soylu, “Doğu ve Güneydoğu’da terör üzerinden istikrarımızı bozmaya çalışanlara, bir taraftan büyük kentlerimizde ticareti, ekonomiyi, huzuru, inancı, birliği, birlikteliği terörün üzerinden etkilemeye çalışanlara Türkiye gerçekten epey uzun yıllardır büyük bir uğraş ile karşı koymaktadır. Bu da sizin (milletimizin) yardımıyla oldu. Sizin iradenizle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bugün Cumhur İttifakı’nın ortaya koyduğu kuvvetli irade ile Türkiye’nin kentlerinde huzur var, inanç var. Terör örgütü kaçacak delik arıyor. Hiç merak etmeyin bugün ülkemizin her tarafında nasıl huzur var ise tıpkı biçimde ülkemizin Doğu ve Güneydoğusu’nda da huzur var” diye konuştu.

“Topu bir ortaya gelsin onları bitireceğiz”

Terörle uğraş ABD ve öteki ülkelerin sağladığı ekonomik dayanağa değinerek reaksiyon gösteren Bakan Soylu, açıklamalarını şu biçimde sürdürdü:

“Hani o PKK terör örgütünün millete gelip haraç aldığı, millete çökmeye çalıştığı günler? Tarihte kaldı, geride kaldı. Artık çocuklar orda okuyorlar, kimisi hayvancılık yapıyor, sanayi siteleri çalışıyor, kimisi dokumacılıkta, kimisi madende çalışıyor. Bunların hepsi istikrarsız bir biçimde Türkiye’nin oluşabilmesi için, Türkiye’nin etkisiz hale getirilmesi için çalışan, milleti bir birinden ayırmaya çalışan, moral bozmaya çalışan, ‘Acaba Türkiye’nin gücünü nasıl azaltırız’ diye bir uğraş gösterenlerin öyküsüydü. ABD, bütçesinden 850 milyon dolar PYD’ye yardım yapma sonucu alıyor. Oyunun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz değil mi? Oradan onlara yardım ediyorlar. Besin, silah, mühimmat, teçhizat, eğitim yardımı, hepsini orada o ülkeler gerçekleştiriyorlar. Topu bir ortaya gelsin şu milleti tanımıyorlar. Topu bir ortaya gelsin onları bitireceğiz, 2023, 2053 ve 2071 amaçlarına kuvvetli bir biçimde gideceğiz inşallah.” – AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı