Polisler: Jagan Reddy'nin partisini övdüğü için trollenen kadın hayatına son verdi

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Haydarabad:

Polis, geçen hafta Andhra Pradesh'te 32 yaşındaki bir kadının hızlı trenin çarpması sonucu öldüğünü söyledi.

Andhra Pradesh'in iktidar partisi YSR Kongre Partisi, Telegu Desam Partisi (TDP) ve Jana Sena Partisi'nin (JSP) sosyal medya hesabının şikayette bulunmasının ardından kadının intihar ederek öldüğünü iddia etti.

4 Mart'taki YSR Kongre Partisi etkinliğinde Gothi Geethanjali Devi, Andhra Pradesh hükümetinin Jagananna Konut Planı kapsamında bir arsa alma hakkında konuşmuştu.

Viral hale gelen bir Haberda Geethanjali Devi, Jagan Mohan Reddy hükümetinin çeşitli sosyal yardım planlarından yararlandığını söylemişti. “Evin mülkiyeti artık benim adıma olduğundan hayalim bugün gerçek oldu. Sahnede ödülü almayı beklemediğim için çok mutluyum” dedi Geetanjali.

Daha sonra sosyal medyada trollendi ve bazı kişiler onun hakkında aşağılayıcı sözler kullandı.

Tedavi altına alınan Güntur Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Geetanjali, arkasında okul çağındaki iki kızını bırakıyor.

Polis, kadının şiddetli saldırılardan rahatsız olduğunu ve hareket halindeki bir trenin önüne atladığını söyledi. Polis, “Sürekli trollemeyle baş edemeyen Geethanjali'nin 7 Mart'ta Tenali tren istasyonuna gittiği ve Janmabhoomi Ekspresi'nin önüne atladığı bildirildi” dedi.

Eski Andhra Pradesh Kadınlar Komisyonu başkanı Vasavi Padma, kendisini hedef alan sosyal medya kullanıcılarına karşı sıkı önlemler alınacağını söyledi.

Geetanjali, Başbakan YS Jagan Mohan Reddy'nin zaferine oy vereceğini söylemişti. “Hayallerimizi gerçekleştirdi. Ben mülk için herhangi bir para ödemedim. Bunun yerine Amma Vodi, kayınpederim için emekli maaşı ve annem için 'YSR Cheyutha' aracılığıyla maddi destek gibi sosyal yardımlar aldım.” -Hukuk ve şimdi hayalimdeki ev.

YSR Kongre partisi daha sonra Habersunu tanıtım malzemesi olarak kullanmış ve onu 'günün yıldız aktivisti' olarak adlandırarak yayınlamıştı.

TDP ve JSP üyelerinin, kendisini övücü açıklamalar yapmak için para aldığını öne süren aşağılayıcı bir ifade kullandığı iddia ediliyor.

Sosyal medyadaki aşağılayıcı yorumların ailesini ve Geetanjali'yi çaresiz ve öfkeli hissetmesine neden olduğu ve bunları yalanlamanın hiçbir yolu olmadığı bildirildi.

Yetkililer, doğal olmayan bir ölüm vakasının açıldığını ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Andhra Pradesh'te siyasi partilerin sosyal medyada trollemesi zalimcedir ve özellikle kadın gazeteciler cinsiyetçi ve tehditkar trol saldırılarının kurbanı olmuştur.