Oğuzhan Asiltürk vefat etti, siyasi isimlerden taziye iletisi yağdı! Birinci paylaşım Temel Karamollaoğlu’ndan geldi

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Oğuzhan Asiltürk vefat etti, siyasi isimlerden taziye iletisi yağdı! Birinci paylaşım Temel Karamollaoğlu’ndan geldi Koronavirüs tedavisi goren Saadet Partisi Yüksek İstişare Şurası Lideri Oğuzhan Asiltürk hayatını yitirdi. 86 yaşındaki Asiltürk, Ankara Kent Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi görüyordu.

“YOL ARKADAŞIMIZ AHİRETE İRTİHAL ETTİ”

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, ömrünü kaybeden Saadet Partisi YİK Lideri Oğuzhan Asiltürk için taziye bildirisi yayınladı. Karamollaoğlu’nun bildirisinde şu sözler yer aldı: “Yüksek İstişare Şurası Liderimiz, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve topluluğumuzun başı sağolsun. Yeri cennet, makamı âli olsun.”

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK’TEN TAZİYE BİLDİRİSİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Oğuzhan Asiltürk’ün vefatı daha sonrasında yayınladığı bildirisinde şu tabirlere yer verdi: “Saadet Partisi Yüksek İstişare Şurası Lideri Oğuzhan Asiltürk’ün vefatından büyük hüzün duyduk. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Yeri cennet olsun.”

AKŞENER: SEVENLERİNE SABIR DİLİYORUM

ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener de toplumsal medya üzerinden bir baş sıhhati bildirisi yayınladı. Akşener, bildirisinde “Saadet Partisi’nin kurucularından kıymetli siyasetçi ve devlet insanlarımızdan Oğuzhan Asiltürk’e Şanlı Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Yeri cennet olsun.” tabirlerine yer verdi.

“AİLE BÜYÜĞÜMÜZ ASİLTÜRK’E ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Kızılay Lideri Kerem Kınık da Asiltürk’ün vefatı daha sonrasında Twitter hesabından “Şüphesiz hepimiz Allah’a aitiz ve elbet dönüşümüz de bir daha O’na olacaktır. Aile büyüğümüz ve devlet adamı Oğuzhan Asiltürk’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve ulusal görüş topluluğuna da başsağlığı diliyorum. Makamı cennet olsun…” iletisini paylaştı.

TBMM LİDERİ ŞENTOP: YERİ CENNET OLSUN

TBMM Lideri Şentop’un taziye iletisinde ise “Çok kıymetli siyaset adamı, değerli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk bekâ âlemine irtihal etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun. Yeri cennet olsun.”

DAVUTOĞLU: BÜYÜK BİR KEDERLE ÖĞRENDİM

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun paylaşımında “Saadet Partisi Yüksek İstişare Konseyi Lideri, eski İçişleri ve Sanayi bakanlarımızdan, bir kuşağın öncü isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını büyük ıstırapla öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Ulusal Görüş topluluğuna sabr-ı cemil niyaz ediyorum.” sözleri yer aldı.