KCR'ye bir darbe daha, Chevella Milletvekili Ranjith Reddy, 2024 Lok Sabha seçimleri öncesinde “mevcut siyasi koşullar” nedeniyle BRS'den ayrıldı

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
KCR liderliğindeki BRS, Telangana meclis seçimlerindeki yenilgisinin ardından geride kaldı

Yeni Delhi:

Eski Telangana başbakanı K. Chandrasekhar Rao'ya bir darbe daha vuran Chevella Milletvekili Ranjith Reddy, Pazar günü Bharat Rashtra Samithi'den (BRS) istifa ederek iktidardaki Kongre'ye katıldı.

Resmi X hesabında, (ani ama beklenen) istifasının Haberin Detaylarıı olarak “mevcut siyasi koşulları” gösterdi. Ayrıca istifa mektubunu mikroblog platformunda da paylaştı.

“Partimin, eski Ranga Reddy ve Vikarabad bölgelerinin sakinlerini etkileyen önemli sorunları ele almak ve çözmek için sağladığı paha biçilmez fırsat için en içten şükranlarımı sunmak isterim. Yeteneklerime olan güveniniz, seçmenlere etkili bir şekilde hizmet etmemi sağladı Bay Reddy, Bay Rao'ya yazdığı istifa mektubunda “Chevella, benim seçim bölgem” diye yazdı.

“Bu yolculuk boyunca sarsılmaz desteğiniz için içtenlikle minnettarım. Maalesef Telangana eyaletindeki mevcut siyasi koşullar nedeniyle alternatif bir yol seçme konusunda zor bir karara vardım. Bunu üzüntüyle arz ediyorum.” “BRS partisinden istifamı beyan ederek üyeliğimden vazgeçmek istiyorum. Görev sürem boyunca partimin bana verdiği destek ve yardımlardan dolayı en derin şükranlarımı sunmak isterim” dedi.

Tüm destekçilerime ve resmi istifa mektubumu gönderdiğim kişilere bilgi vermek için yazıyorum. @BRSpartisi

Halkına hizmetimde sunduğu önemli fırsat ve işbirliği için BRS Partisine şükranlarımı sunmak isterim… pic.twitter.com/tCZ4N9Kbo8

—Dr. Ranjith Reddy (@DrRanjithReddy) 17 Mart 2024
İstifasından saatler sonra Bay Reddy, Telangana Başbakanı Revanth Reddy ve diğer üst düzey parti liderlerinin huzurunda Kongre'ye katıldı.

ముఖ్యమంత్రి, టిపిసిసి అద్యక్షులు శ్రీ రేవంత్ రెడ్డి గారు, ఏఐసీసీ ఇంచార్జ్ దీపాదాస్ మున్షీ స మక్షంలో కాంగ్రెస్ పార్టీలో చేరిన చేవెళ్ల బీఆర ెస్ ఎంపీ రంజిత్ రెడ్డి గారు, ఖైరతాబాద్ బీఆర్ఎస Bu çok önemli.#KongreyeKatılımlarpic.twitter.com/4hPJhvYT0k

— Telangana Kongresi (@INCTelangana) 17 Mart 2024
Halk arasında KCR olarak bilinen K Chandrasekhar Rao, son birkaç hafta içinde partisinden bazı milletvekillerinin başka partilere geçiş yaptığını gördü.

Cumartesi günü erken saatlerde, Warangal Pasunoori Dayakar'dan BRS milletvekili iktidardaki Kongreye katıldı.

Son zamanlarda Zaheerabad ve Nagarkurnool'dan BRS milletvekilleri, BB Patil ve P Ramulu, Bharatiya Janata Partisi'ne (BJP) katılmıştı.

BRS, son Telangana meclis seçimlerinde aldığı yenilginin ardından geride kaldı ve sonraki Lok Sabha seçimleri için aday bulmakta zorlanıyor.

Öte yandan BJP'nin de yeterli adayı yok ve diğer partilerden lider atamaya çalışıyor.

Partiye katıldıktan bir gün sonra Zaheerabad'dan BB Patil'i sahaya çıkardı. BJP ayrıca babası P. Ramulu'nun KCR liderliğindeki BRS'den istifa etmesinden birkaç gün sonra Bharat Prasad'ı Nagarkurnool (SC'ye ayrılmış) seçim bölgesinden aday yaptı.

Telangana'da seçimler 13 Mayıs'ta yapılacak.