Bürokrat polemiği büyüyor! Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kendisini eleştirenlere zehir zemberek kelamlar

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Bürokrat polemiği büyüyor! Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kendisini eleştirenlere zehir zemberek kelamlar Chp Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde bir görüntü yayınlamış ve “Unutulmamalıdır ki devlete değil ferdî çıkarlara hizmet etmenin sorumluluğu var. 18 Ekim Pazartesi itibariyle bu nizamın yasa dışı isteklerine verdiğiniz tüm takviyenin sorumluluğu size de ilişkin olmaya başlayacaktır. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun.” sözlerini kullanmıştı.

“MEMURLARI TEHDİT EDİYOR”

Kılıçdaroğlu’nun bu kelamları reaksiyon çekmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan husus hakkında “Bu açıklama CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun delilidir. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için iradesini ortaya koydu. Bürokrasiyi bilhassa seçilmiş hükümete karşı çıkmaya davet etmek vesayet davetinden öbür bir şey değildir. Bay Kemal’in heves ettiği vesayet günleri artık geride kaldı. Herkes nazaranvini hukuka uygun yapmak mecburiyetindedir. Kılıçdaroğlu’nun kamu bakılırsavlilerine yönelik bu tehdidi, siyasi garabetini bir kenara bıraktım, bununla birlikte açıkça bir hatadır. Bir taraftan öğretmenleri, bir taraftan memurları, yeri geliyor polisi yeri geliyor yargıyı tehdit ediyorsun. Bu lisan vesayet ve darbe periyotlarının lisanıdır.” sözlerini kullanmıştı.

HATA DUYURUSUNDA BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları da CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlarla ilgili açıklamasında, Erdoğan’a yönelik hakaret içeren sözler yer aldığı nedeni öne sürülerek hata duyurusunda bulunmuştu.

“BAŞIN GÖĞE ERDİ Mİ?”

Bahçeli ise mevzu hakkında “Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiye tehdit bildirisi vesayetçi bir yaklaşımdır. Mühlet doldu, bir günde geçti. Sayın Kılıçdaroğlu ne oldu? Heyben doldu mu? Başın göğe erdi mi? Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır.” yorumunu yapmıştı.

“NAMERTSİNİZ”

Bugün partisinin küme toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu ise bu gelişmelere fazlaca sert reaksiyon göstererek şunları söylemiş oldu: “Ben bunları söylemiş oldum Bremen mızıkacıları harekete geçti. Neymiş devlet memurlarına hakaret ediyormuşum, vesayetmiş, darbe özlemiymiş… Yahu ben hırsızlığa müsaade vermeyin diyorum; ‘Niye söylüyorsun’ diyorlar. Savcılığa cürüm duyurusunda bulunmazsanız namertsiniz. Yasal ölçüler ortasında konuşuyorum.

“DEVLETİN MEMURU MİLLETİN İŞİNİ YAPAR”

Saray’ın baş memuru var. Fuat Beyefendi. Vesayet ve paralel yapı oluşturmaya çalışıyormuşum. Çalışanlarımızın diyor. Kimsin sen? Devlet memuru ne vakitten beri çalışanlarınız oluyor. Bu lafı kullandığın andan itibaren toplumu bölüyorsun. Devletin memuru milletin işini yapar. Kullandığım her cümlenin kanunda yeri vardır.”

Türkiye'de muhalefet kanadında en beğendiğiniz siyasetçi kim? #Anket

— Haberler.com (@Haberler) October 19, 2021

Türkiye'de en beğendiğiniz siyasi lider kim?#Anket

— Haberler.com (@Haberler) October 19, 2021