BS Yediyurappa Karnataka seçimleri üzerine

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Yakında herkesin hükümeti kimin kuracağını bileceğini söylemeye devam etti.

Bangalore:

Eski Karnataka Başbakanı ve BJP lideri BS Yediyurappa bugün BJP’nin Karnataka’daki genel seçimlerde salt çoğunluğu kazanacağını söyleyerek, Kongre’nin onların yozlaşmış olduklarına dair asılsız suçlamalarda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Basın toplantısında şunları söyledi: “Başbakan Modi liderliğinde yeniden iktidara geleceğiz. Kongre yozlaşmış ve bu yüzden yüzde 40 komisyon ve bunun gibi yanlış iddialarda bulunuyorlar, bu tür şeyler seçmenlerden uzak tutuluyor.”

“Sadece BJP’nin Karnataka halkı tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Amit Shah ve Narendra Modi gibi liderleri var. Yani BJP eyalette net bir çoğunluk ile yüzde 100 kazanacak” dedi.

Yediyurappa, BJP tarafından düzenlenen roadshow’larda, Vijaya Sankalpa Yatra’da ve diğer halka açık etkinliklerde binlerce kişinin bir araya geldiğini ve bunun açık bir mesaj verdiğini sözlerine ekledi.

“Amit Shah ile zaten konuştum. Hem Lok Sabha hem de Rajya Sabha’dan milletvekillerinden kendi seçim bölgelerine katılmaları ve çalışmaları istendi. Yediyurappa basın toplantısında, yakında Bengaluru’da bir parlamento komitesi toplantısı da yapılacak” dedi.

Eski başbakan da şunları söyledi: “Devlet tarihinde ilk kez çekince sosyal geçmişe göre açıklandı ve bunun sonucunda herkes için sosyal adalet sağlandı.”

“İktidardayken Tanda Geliştirme Kurulu’nu kurdum, Tandalar gelir köyleri kurdum. Duyurduğum programlardan da çok memnunum – ‘Bhagyalakshmi’ Yojana ve Bisiklet programı. Süt üreticilerine de destekleyici ödüller verdim. Ve böylece insanlar için birçok refah programı sağladık” diye ekledi.

“Yüksek komutanlığımız yakında adayları açıklayacak. Tüm liderlerimiz, milletvekillerimiz ve ben, insanlarla tanışmak için eyaleti baştan başa dolaşacağız. Mandya’dan Sumalatha da BJP’ye desteğini açıkladı.”

Ayrıca Kongre’ye saldırdı ve şunları söyledi: “Kongre liderliğine sizin lideriniz kim olduğunu soruyorum, Rahul Gandhi, Başbakan Narendra Modi’yi eşitleyebilir mi? Kongre liderleri, CM olmayı hayal ediyor, ancak 60-70’ten fazla sandalye kazanamıyorlar.”

Sayın Yediyurappa yakında herkesin hükümeti kimin kuracağını bileceğini söyledi.

“Eyalete geldiklerinde Başbakan Modi ve Amit Shah’ı desteklemek için toplanan insanları gördünüz. Başbakan Shivamogga’ya geldiğinde, yer olmadığı için 2 bin kişi güvenlik tarafından geri getirildi” dedi.

Başbakanın uluslararası ününün seçimlerde BJP’ye yardımcı olacağını sözlerine ekleyen Hindistan’ın gelişiminin ancak 2014’ten sonra başladığını söyledi. Demiryolları, karayolları, havaalanları, hastaneler ve daha birçok hayırseverlik programı duyurulacak ve insanlar bundan faydalanacaktı.

“Her PM duyurusu insanlara doğrudan ulaşır. Başbakan ve Bommai hükümeti insanlara birçok iyi imkan sağlıyor. Dürüstlüğümüz bize beklediğimizden fazlasını veriyor” dedi.

Rezervasyon sorusuyla ilgili olarak Yediyurappa Bey, “Müslüman toplumu biz dolandırmadık, EWS’ye getirdik, dini kökene göre rezervasyon yapılamaz. Onları ikna etmeye çalışacağız, onlarla konuşacağız, bazı yanlış anlaşılmalar var.”

Kongre liderlerine neden iktidara geldiğinizi düşündüğünüzü ve çekince sorununu nasıl yeniden yapılandıracağınızı sormak istiyorum. Muhalefette olduklarında karar vermelerine izin verin, bırakın DK Shivakumar, Siddaramaiah öyle düşünsün.”

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)