Akşener’den İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığı hakkındaki soruya net karşılık: Hayır demeyiz

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Akşener’den İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığı hakkındaki soruya net karşılık: Hayır demeyiz DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Karar TV’de Gündem Özel programına konuk olarak Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtladı. Program sırasında Taha Akyol, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun mevcut belediye liderlerinin aday olmayacağı kelamlarını hatırlatarak Akşener’e bu husustaki halini sordu

“KILIÇDAROĞLU’NUN KARARINA HAYIR DEMEYECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu’nun her iki belediye liderini da aday göstermesi halinde “hayır” demeyeceklerinin altını çizen Akşener, şunları söylemiş oldu:

“Benim rastgele bir halim yok. Yanlış tanımlanan bir şey daha var. Sayın İmamoğlu da, Sayın Mansur Yavaş da Millet İttifakı’nın belediye liderleri. Biz destekledik. Ben şahsi olarak fazlaca uğraş ettim zira İstanbul’u bir Kızıl Elma görmüştüm. O seçmenin buna, bu muvaffakiyet hikayesine muhtaçlığı vardı. Lakin günün sonunda bu arkadaşların ita amiri Sayın Kılıçdaroğlu. Onlar CHP’nin belediye liderleri. Her iki arkadaşımızı da aday olarak önereni parti meclisinden çıkaran Sayın Kılıçdaroğlu. ötürüsıyla Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan biri aday gösterdiği takdirde biz hayır demeyiz. Bu netlikte söylüyorum.”

“ANKETLERDE İSMİNİN GEÇMESİ MUHALİF SEÇMENİ TARAFTARLAŞTIRIYOR”

İmamoğlu ve Yavaş’ın anketlerde isminin geçmesiyle ilgili rahatsızlığını da lisana getiren Akşener, bunun muhalif seçmeni taraftarlaştırdığını ve seçimlerde birinin aday olması halinde taraftar olan seçmenin ötekini oy vermeyeceği konusunda tasası olduğunu tabir etti.

“İŞ MUHALİF SEÇMENİ TARAFLAŞTIRMA HAREKETİNE DÖNDÜ”

Akşener tasasıyla ilgili şunları söylemiş oldu:

“Ama yanlış olan bir şey var. Seçimler olduktan daha sonra iki arkadaşımızın da Cumhurbaşkanlığıa dair anketlerde isimleri konmaya başladı. Niçin konuyor demiyorum ben, koyabilirler. Onun altına ben ve Kılıçdaroğlu kondu. Bu uzunca bir vakit devam etti. Artık alanda en çok olan benim. Herkesle görüştüm. Gördüğüm bir şey var, muhalif seçmeni iki arkadaşımız üzerinden taraftarlaştırma üzere bir aksiyona döndü bu iş. Bunu yanlış buluyorum. Biri aday gösterildiği vakit taraflaştırılmış seçmenler o adayın ardında yürüyecek mi, yürümeyecek mi diye bir kaygım var.”