AK Partili 193 Belediye Lideri Ordu’da toplanıyor

Cotardam

Global Mod
Global Mod
AK Partili 193 Belediye Lideri Ordu’da toplanıyor ORDU (İHA) – Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, 15-16-17 Ekim tarihleri içinde Ordu‘da yapılacak olan ve 193 belediye liderinin katılmasının beklendiği Mahallî İdareler İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’nın kıymetine değinerek, “Dünyada yaşanan gelişmeler bu toplantıyı daha da kıymetli hale getiriyor. Onun için bu istişareler ortak akıl açışından kıymetlidir. Ayrıyeten Sayın Cumhurbaşkanımızın Gönül Belediyeciliği diye bizlere direktif olarak verdiği maksat herkese dokunmak, her insanın gönlüne girmek. Bu bizler için ayrıyeten anlamlıdır” dedi.

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı ve Lokal İdareler Lideri Mehmet Özhaseki, 15-16-17 Ekim tarihleri içinde Ordu’da yapılacak olan Lokal İdareler İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı için Ordu’ya geldi. Genel Lider Yardımcısı Özhaseki, Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler ile görüştü. Ordu’da yapılan ve planlana projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

“İstişare ortak akıl açısından önemlidir”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Lokal İdareler Lideri Mehmet Özhaseki’yi, Ordu Büyükşehir Belediyesinde ağırlamaktan memnunluk duyduklarını belirten Lider Güler, “Bilgi ve deneyimlerinden yararlanacağımız için bu 3 günlük toplantıyı hepimiz için değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Lider Güler yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Bugün bizim için epeyce özel bir gün. Partimizin Genel Lider Yardımcısı ve Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki’yi Büyükşehir Belediyemizde ağırlıyoruz. Kendilerini ağırlamaktan son derece memnun ve onurluyuz. ötürüsıyla kendilerinin pahalı fikirlerinden faydalanacağız. Kendisinin bilgi ve deneyimlerinden bu istişare ve kıymetlendirme toplantılarında hayli şeyler öğreneceğiz. Gerçekleştirdiği bu ziyaret gurur vericidir. Dünyada yaşanan gelişmeler bu toplantıyı daha da değerli hale getiriyor. Onun için bu istişareler ortak akıl açışından değerlidir. Ayrıyeten Cumhurbaşkanımızın Gönül Belediyeciliği diye bizlere direktif olarak verdiği amaç herkese dokunmak, her insanın gönlüne girmek. Bu bizler için ayrıyeten manalıdır. Vilayetimizde yapılacak bu istişare ve kıymetlendirme toplantılarında Mahallî İdareler Lideri Mehmet Özhaseki’den çok şey öğrenmeye bakalım.”

Gerçekleştirilen ziyarette Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Lokal İdareler Lideri Mehmet Özhaseki, “Partinin birinci kuruluşundan bu yana tanıştığımız, vaktinde uzunca müddettir bakanlık vazifesi yapan daha sonra da Ordu’yu hayli sevdiği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teklifini ret etmeyerek, bende Ordu’ya hizmet edeyim diyerek gelen pahalı Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere vilayet liderimiz ve idare takımımıza geldiğimiz günden itibaren gösterdikleri ilgi için fazlaca teşekkür ediyorum”

“İstişareye ehemmiyet veriyoruz”

Parti olarak istişareye kıymet verdiklerini belirten AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Lokal İdareler Lideri Mehmet Özhaseki, açıklamalarına şu biçimde devam etti.

“AK Parti olarak bizler istişareye epeyce ehemmiyet veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile bütün kentlerimize gidip yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde görüyoruz. Bu manada Ordu’ya biraz geç geldik. niye Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Mehmet Hilmi Güler’e hayli güveniyoruz. Bu kapsamda düzenlenen istişare ve kıymetlendirme toplantısında geçtiğimiz 2,5 yılımızı değerlendireceğiz. Gelecek ile ilgili yol haritamızı belirlemiş olacağız. Yapacağımız istişarelerin sonucunun güzel olacağına inanıyorum. Biliyoruz ki ortak akıldan her vakit hayırlar çıkar. İstişarenin sonucu her vakit güzel olur. Bunlara karşın kendi bildiğini yapanın da sonu hayli hayır olmaz. Bu vesile ile Karadeniz Bölgesi’nde bulunan bütün belediyelerimizle bir ortaya geleceğiz. İnşallah sonu güzel olur. AK Parti’nin eser siyasetine bu toplantıların katkıda bulunur diye ümit ediyorum. Kıymetli Ordu Büyükşehir Belediye Liderimiz elinden geleni yapıyor. Çalışıyor. Teşkilatımız devamlı olarak yanında duruyor. Bunlarla da memnunluk duyuyoruz. Bu beraberlikten de rahmet doğacaktır diye ümit ediyorum. Nazik konut sahipliği için Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve takımına teşekkür ediyorum.”

Ziyaret daha sonrası Lider Güler, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Lokal İdareler Lideri Mehmet Özhaseki’ye ikram takdim etti. – ORDU