AK Parti Genel Lider Yardımcısı Özhaseki’den Ordu Büyükşehir Belediyesine ziyaret Açıklaması

Cotardam

Global Mod
Global Mod
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Özhaseki’den Ordu Büyükşehir Belediyesine ziyaret Açıklaması ORDU (AA) – AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti olarak istişareye hayli kıymet verdiklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatları ile bütün kentlerimize gidip yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde görüyoruz.” dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu‘ya gelen Özhaseki, Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti.

Belediyeciliğin bir okul olduğuna işaret eden Özhaseki, gittiği her seyahatte etrafına bir belediyeci gözü ile bakmaya çalıştığını lisana getirdi.

Özhaseki, “Belediye Lideri her işi ayrıntısı ile bilen birisi değildir.” sözünü kullanarak, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“İmarın, fen işlerinin, yazı işlerinin yani kurumda olan ünitelerin her birisinin iş akışını bilen birisi değildir. Lakin en güzel bilenleri bir ortaya getirerek onları adeta bir orkestra şefi üzere yönetim eden insandır. Yöneten, yönlendiren, motive eden ve bir maksada gerçek yürüten insandır. Bu iş istişare ile taçlanır. Görgü ile gorenek ile gezerek ve sorarak daha da hoş işlerinin yapılmasına vesile olunur. İnsan gezdikçe, gördükçe, yeterli niyetle ‘Bunları da kentime taşımalıyım.’ dediği sürece daha da başarılı olur. Değerli olan vazife müddeti ortasında evvelarini belirleyerek mevcut bütçeyi en hakikat biçimde kullanmaktır.”

AK Parti olarak istişareye fazlaca ehemmiyet verdiklerinin altını çizen Özhaseki, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile bütün kentlerimize gidip yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde görüyoruz. Bu manada Ordu’ya biraz geç geldik. niye? Büyükşehir Belediye Liderimiz Mehmet Hilmi Güler’e epeyce güveniyoruz.” diye konuştu.

“İstişarenin sonucu her vakit güzel olur”

Özhaseki, Ordu’da yarın başlayacak AK Parti Lokal İdareler Bölge Toplantısı’na da değinerek, şunları kaydetti:

“Düzenlenen bu istişare ve kıymetlendirme toplantısında geçtiğimiz 2,5 yılımızı değerlendireceğiz. Gelecek ile ilgili yol haritamızı belirlemiş olacağız. Yapacağımız istişarelerin sonucunun iyi olacağına inanıyorum. Biliyoruz ki ortak akıldan her vakit hayırlar çıkar. İstişarenin sonucu her vakit iyi olur. Bunlara karşın kendi bildiğini yapanın da sonu hayli hayır olmaz. Bu vesile ile Karadeniz Bölgesi’nde bulunan bütün belediyelerimizle bir ortaya geleceğiz. İnşallah sonu iyi olur. AK Parti’nin eser siyasetine bu toplantılar katkıda bulunur diye ümit ediyorum. Pahalı Ordu Büyükşehir Belediye Liderimiz elinden geleni yapıyor. Çalışıyor. Teşkilatımız devamlı olarak yanında duruyor. Bunlarla da memnunluk duyuyoruz. Bu beraberlikten de rahmet doğacaktır diye ümit ediyorum.”

Lider Güler ise Özhaseki’yi, Ordu Büyükşehir Belediyesinde ağırlamaktan duyduğu memnunluğu lisana getirerek, “Bilgi ve deneyimlerinden yararlanacağımız için bu 3 günlük toplantının hepimiz için değerli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Ziyaret daha sonrası Güler, Genel Lider Yardımcısı Özhaseki’ye ikram takdim etti.