Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kelam hakkı arbedesi

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kelam hakkı arbedesi Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayının ikinci oturumunda Pozantı Belediye Lideri Mustafa Çay ile Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar içinde kelam hakkı tartışması ve tansiyonu yaşandı. Meclis üyelerinin de ortaya girmesiyle tartışma büyümeden sonlandı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Ağustos ayının ikinci oturumu bugün gerçekleştirildi. Gündem dışı konuşmalarla başlayan mecliste, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, işinin olduğu nedeni öne sürülerek gündem hususlarının okunmasının talimatını verdi.

“Başkanım yarın konuşalım”

Bunun üzerine Pozantı Belediye Lideri Mustafa Çay ise bir belgeyi okumak istediğini belirtti. Bunun üzerine Lider Karalar, “Başkanım yarın konuşalım, rica ediyorum. 3 yıldır konuşuyorsun ne vakittir sana bir şey söylemiş oldum. Gündeme geçiyoruz” dedi.

“Meclisin olduğu gün sizin en değerli bakılırsaviniz”

AK Parti Küme Başkanvekili Ozan Gülaçtı ise meclisin ne kadar sürdüğünün kıymeti olmadığını belirterek, “Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ayda 4 yada 5 sefer toplanıyor. Bunda da ne kadar sürdüğünün kıymeti yok. Bunun için seçildik. Meclisin olduğu gün sizin en değerli misyonunuzun olduğu gün. Meclis burası” diye konuştu.

Zeydan Karalar ise Mustafa Çay’ı dinlemek istediğini fakat işinin olduğunu söyleyerek, “Ben Mustafa lideri dinlemek istiyorum lakin kalkmak zorundayım. Yarın konuşuruz” sözlerini kullandı.

“Bugün kelam hakkı vermiyorum”

Mustafa Çay’ın reaksiyonu üzeriher neyse Lider Karalar, “Sizin söyleyeceğiniz her şeye bizim söyleyecek bir yanıtımız olur. Bizi tehdit mi ediyorsunuz Mustafa. Burayı ben yöneteceğim, siz yönetmeyeceksiniz. Bugün kelam hakkı vermiyorum. Yarın konuşuruz” diyerek gündem hususlarına geçilmesi talimatını verdi.

ondan sonrasında ise Mustafa Çay ile meclis üyeleri içinde ‘terbiyesiz’ denmesiyle kısa periyodik tansiyon yaşandı. Lider Karalar’ın da katıldığı kelamlı tartışma kısa müddette sona ererken Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Ağustos ayının ikinci oturumu gündem unsurlarının okunmasıyla bitmiş oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına yarın saat 13.00’te devam edecek. – ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı