Yankees maçı orman yangını dumanı nedeniyle ertelendi

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Kanada’daki orman yangınlarından çıkan duman nedeniyle Bronx’taki hava kalitesinin “tehlikeli” olması nedeniyle Major League Baseball, Yankees ile Chicago White Sox arasında Çarşamba günü saat 19:05’te Yankee Stadyumu’nda yapılması planlanan bir maçı erteledi.

Maç, tek koltuklu çift kafalı ilk maç olarak Perşembe günü yeniden planlanacak. Yankiler isminde. Hava kalitesi sağlıksız olmaya devam ederse bu durum değişebilir. Menajer Aaron Boone, kendisine koşulların iyileşmesinin beklendiğinin söylendiğini, ancak “elbette buraya gelip bakacağız” dedi.

Phillies ile Detroit Tigers arasında Philadelphia’da oynanacak maç da Çarşamba günü ertelendi. bir WNBA oyunu Minnesota Lynx ve Brooklyn’deki Liberty arasında ve Harrison, NJ’de Orlando Pride ile Gotham FC arasında Ulusal Kadınlar Futbol Ligi müsabakası

Çevre Koruma Ajansı Hava Kalitesi’ne göre, MLB maçlarının yeniden planlanması kararı – takımlardan, oyuncu birliğinden ve hava durumu uzmanlarından gelen girdilerle lig düzeyinde verildi – Doğu saatiyle 16:30’da, Bronx’taki hava kalitesinin 413 olduğu sırada geldi. AirNow’a göre dizin. Philadelphia’nın AQI’si 233 idi.

Yankees ve White Sox, Salı günü AQI’nin ilk sahada 150’nin üzerinde ve oyun bittikten kısa bir süre sonra 200’ün üzerinde olduğu bir gece maçı oynadı. (Hassas gruplar için 101 ile 150 arasındaki puanlar sağlıksız kabul edilir. 151 ile 200 arasındaki puanlar sağlıksız, 201 ile 300 arasındaki puanlar çok sağlıksız ve 301’in üzerindeki puanlar tehlikelidir.)

Boone, “Hemen yaptığımız bir şey, vuruş antrenmanını iptal etmekti – işimizi içeride yapmak istedik,” dedi. “Neden dışarı çıkmak istediğimi bilmiyorum ama dışarı çıktım ve portakalın kapıdan içeri girdiğini görüyorsun ve ‘Vay canına!’ diyorsun.”

Boone’un Çarşamba günkü vuruş antrenmanını iptal etme kararına rağmen, sakatlık listesinden yukarı çıkmaya çalışan bir ilk başlayan Carlos Rodón da dahil olmak üzere birkaç oyuncu Yankee Stadyumu’nda sahada antrenman yaptı.

Rodón antrenmanı hakkında “Gerçekten sadece topu plakanın üzerinden atmaya odaklanıyordum,” dedi. “Nefes alma kısmını düşünmedim. Ama yoğun bir hava olduğu kesin. Uçan topları fark etmenin kolay olduğunu hayal bile edemiyorum.”

Kuzeydoğudaki diğer MLB maçları, bu şehirlerdeki koşullar o kadar şiddetli olmadığı için Çarşamba günü yeniden planlanmadı. Pirates, çeşitli zamanlarda 150’den fazla AQI ile Pittsburgh’da Oakland Athletics’e karşı bir öğleden sonra maçı oynadı. Guardians’ın gece maçını Cleveland’da Boston Red Sox’a karşı yaklaşık 100 AQI ile oynaması bekleniyordu.

Salı günkü maçın tamamını oynama kararıyla ilgili olarak sosyal medyada çok sayıda gazeteci ve hayran şikayet ederken, Yankees oyuncuları ve koçları zorluğu hafife aldı. Üçüncü kaleci Josh Donaldson sisli olduğunu söyledi, ancak “sıra dışı bir şey değildi” ve Boone bunu Güney Kaliforniya takımlarının alışkın olduğu sisle karşılaştırdı.

Bir White Sox oyuncusu, Salı günkü maçtan sonra bazı olumsuz etkiler hissettiğini söyledi.

Andrew Vaughn Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, “Biliyorsunuz, bu sabah öksürük ve göğüs ağrılarım vardı – ciddi bir şey yok” dedi. “Bu toplardan bazıları yükseldi ve onları bir saniyeliğine kaybediyorsun. Biraz puslu oldu ve onları ışıkta kaybettin. Bunu söylemek kesinlikle zordu.”

Bu haftaki olaylara benzer bir durum 2020’de West Coast’ta yaşandı. Oakland Athletics ve Seattle Mariners, o sezon Eylül ayında ilk sahada 220 AQI ile çift kafa oynadı, yine orman yangınları nedeniyle, sadece MLB The Mariners için bir sonraki oyuncular ve taraftarlardan gelen eleştirilerin ardından iki maç San Francisco’ya taşınacak.