Yankees, Aaron Yargıç Takım Kaptanı oldu

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Willie Randolph’un Çarşamba günü Yankee Stadyumu’ndaki basın odasına girmesi, bugünkü basın toplantısının Aaron Judge’ın yeni sözleşmesinden daha fazlası olduğunun bir göstergesi oldu. Ve Derek Jeter, kalabalık bir podyumda Yargıç’a katıldığında, yaklaşan haberler, Yankees’in sahibi Hal Steinbrenner açıklayamadan belli oldu.

Yargıç’ın dokuz yıllık, 360 milyon dolarlık sözleşmesinin Çarşamba günü resmileştirilmesiyle, Yankees bunu bir adım daha ileri götürdü ve Yargıç’ı franchise tarihindeki 16. takım kaptanı seçti.

Her ikisi de daha önce takım kaptanı unvanına sahip olan Randolph ve Jeter’e etkinliğe genel menajer Brian Cashman ve menajer Aaron Boone’un yanı sıra Judge’ın eşi Samantha ve menajeri Page Odle katıldı. Yankees yöneticileri Lonn Trost ve Randy Levine, Steinbrenner gibi toplantıya katıldı.

Yargıç, “Hafifçe almadığım inanılmaz bir onur,” dedi. “Son altı yıldır nasılsam aynı lider olmaya, örnek teşkil etmeye devam edeceğim. Muhtemelen bununla ilgili daha çok iş olduğunu biliyorum ama her bir engeli aşmak ve bu takıma liderlik etmeye devam etmek ve bu şehri bir değil birden çok şampiyonluğa taşımak için buradayım.”

Yargıç’ın bu sezon dışında imzalanan en büyüğü olan yeni sözleşmesi, düzinelerce medya üyesi Yankee Stadyumu’nu doldururken, yeni unvanına büyük ölçüde arka planda kaldı. Ancak 62 homer sezonunun ardından AL’nin En Değerli Oyuncu ödülünü kazanan Yargıç ve Steinbrenner, Yargıç’ın San Francisco Giants veya Yargıç’ın anavatanındaki San Diego Padres yerine New York’ta kalma kararının California’ya Döndüğünü söyledi. kontratında geçen yıla kadar.

Steinbrenner, İtalya’da tatildeyken Yargıç ile sabah 3’te yaptığı telefon görüşmesini anımsayarak, “Dokuzuncu yılın onun için çok önemli olduğunu biliyordum,” dedi. “Kesinlikle bir olasılıktı, o zamanlar orada otururken birinin sekiz yıldan fazla sürdüğünü biliyordum.”

Bu arada yargıç, 40’lı yaşlarına kadar oynamak isteyip istemediğini tartıştı ve umarım bunu ince çizgilerle yapar. Şimdiye kadarki en iyi sezonunda Roger Maris’in AL rekorunu kıran smaçör, sözleşmesi 2031’de sona erdiğinde 39 yaşında olacak.

Cashman, “Bir oyuncuyu kariyeri boyunca imzalamak, draft etmek, geliştirmek ve nihayetinde elde tutmak nadirdir.” Dedi. “Bu, Steinbrenner ailesinin Aaron Judge’da harika bir oyuncuyu ve burada olmak ve burada kalmak isteyen harika bir oyuncuyu elinde tutmaya çabalamasının bir başka örneği. Ve başka yerlerde pek çok büyük fırsat varken bu kolay bir iş değil.”

Kaptanlık resmi olarak yeni olsa da, Yargıç için pek değişmiyor. Büyük ölçüde törensel bir pozisyon – zaten Yankees oyuncuları arasında bir lider olarak kabul ediliyordu – bu, hem Yankees’in Major League Baseball’un en başarılı franchise statüsü hem de bu işi elinde tutan eski oyuncular nedeniyle yıllar içinde önemliydi.

“Bunu gerçekten yeni bir rol olarak görmüyorum. Sadece kendi deneyimlerimden yola çıkıyorum. Jeter, George Steinbrenner’ın 2003’te eski stoper kaptanını atama kararına atıfta bulunarak, Patron beni aradığında ‘Hiçbir şeyi değiştirme’ dedi. “Sadece bir düğmeyi çevirip başka biri olmak zorunda değilsin çünkü onların unvanını aldın.”

Serinin ilk kaptanı, takımın hala Highlanders olarak bilindiği 1903’ten beri takımın oyuncu-menajeri olan atıcı Clark Griffith’ti. Babe Ruth da dahil olmak üzere diğer birkaç oyuncu, sonraki yıllarda rolü değiştirdi ve Lou Gehrig, 1935’ten 1939’da sağlık sorunları nedeniyle erken emekli olana kadar ünlü bir şekilde kaptan olarak görev yaptı.

Yakalayıcı Thurman Munson 1976’da işi alana kadar Yankees’in Gehrig’in emekliliğinden bir kaptanı yoktu. Munson, 1979’da bir uçak kazasında öldü. O zamandan bu yana çeşitli zamanlarda, iş üçüncü kaleci Graig Nettles, atıcı Ron Guidry (işi ikinci bir kaleci olan Randolph ile paylaşan), birinci kaleci Don Mattingly ve en son 2014 sezonundan sonra Jeter tarafından yapıldı. yılında emekli oldu.

Yargıç, ince çizgili tarih bilgisini göstermeden önce, “Şimdi Yankees’in kaptanı olma fırsatının verilmesi, bunun ne kadar büyük bir onur olduğunu söylemeye gerek yok,” dedi. “Thurman Munson, Lou Gehrig, Ron Guidry, Willie Randolph, Derek Jeter, Don Mattingly’nin listesine bakıyorum; işte oldukça iyi bir liste. Sadece harika beyzbol oyuncuları değil, aynı zamanda harika futbol elçileri ve harika New York Yankees elçileri.”

Yargıcın kaptanlığı kesinlikle Yankees soyunma odasında kutlanıyor.

Boone Çarşamba günü yargıcın liderliği hakkında fışkırdı.

Boone, “O bir nevi kaptanımızdı ve son birkaç sezonda kesinlikle o kaptan oldu,” dedi. Bu arada, Anthony Rizzo ve Nestor Cortes dahil olmak üzere Yankees oyuncuları, amaç için lobi yaptı.

Cortes, Amerikan Ligi Şampiyonası Serisinin 3. Maçı öncesinde yaptığı açıklamada, “Sanırım gelecek yıl buraya dönerse, bizim kaptanımız, sıradaki kaptanımız diyebilirim,” dedi. “Yaptığı her şeyi takip ediyoruz. Örnek olarak liderlik ediyor. O gerçekten çıkıp kimseye bağıracak bir tip değil. Ama mecbur kalırsa, bu onun işi. Bence bizi kontrol altında tutma hakkını kazandı. Bence onun bu kadar harika olmasını sağlayan şey, harika bir beyzbol oyuncusu olması ama daha iyi bir insan olması. Herkese eşit davranır. Her gün herkesi takip ediyor. Bu onun kendisi olmasına izin veriyor.”

Cortes ve diğer takım arkadaşları, resmi bir duyuruya gerek olmadığını düşünmelerine rağmen dileklerini Çarşamba günü resmen aldılar. Ancak, 99 numaralı formasının üzerindeki “C” harfi gibi Yargıç’ın yeni işini gösteren başka bir işaret beklemeyin.

“Bunu burada yapmıyoruz,” dedi Yargıç yüzünde bir gülümsemeyle.