Trabzonspor’da Yusuf Erdoğan ve Berat Özdemir’den Şampiyonluk Öyküsü

BooM

New member
Trabzonsporlu oyuncu Yusuf Erdoğan, “Geçtiğimiz gün benimle ilgili fazlaca hoş bir anons geçmişti. ‘Yarım kalan kıssayı tamamlamaya geldi’ diye. Trabzonspor altyapısından yetişmiş biri olarak hem oranın ilçe grubu Araklıspor’da oynamış bir futbolcu olarak Allah’ıma bana bugünleri gösterdiği için şükürler olsun. Çok memnunuz, hayatımız boyunca unutamayacağımız anlar yaşıyoruz” dedi.

Bordo-mavili futbolcu Berat Özdemir ise, “Trabzonspor’un olduğu her yerde maksat ve amaçlar vardır. Gayeler; kupadır, kupalardır. Biz de Trabzonspor armasına yakışır bir biçimde umarım Trabzonspor’u her kulvarda temsil ederiz” sözlerini kullandı.

“Unutamayacağımız anlar yaşıyoruz”

Trabzonspor’da ekibin değerli isimlerinden Yusuf Erdoğan ve Berat Özdemir, Altay maçının akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Hayatları boyunca unutamayacakları anlar yaşadıklarını belirten Yusuf Erdoğan, “Anlatılmaz yaşanır dediğimiz yerin şu an tepesindeyiz. Harika bir balo, süper bir tertip yapıldı. Denizden stadımıza gittik. Tıpkı biçimde stadımızda epey hoş bir kutlama yaptık. Dün de 80 bin bireye karşı olağanüstü bir futbol izlettik. Bu sene hem ekip hem taraftar, bir bütün olarak şahane işler yapıyoruz. Çok memnun ve gururluyum bu biçimde bir kulüpte olduğum için. Geçen gün benimle ilgili epey hoş bir anons geçmişti. ‘Yarım kalan öyküyü tamamlamaya geldi’ diye. Trabzonspor altyapısından yetişmiş biri olarak hem oranın ilçe kadrosu Araklıspor’da oynamış bir futbolcu olarak Allah’ıma bana bugünleri gösterdiği için şükürler olsun. Çok memnunuz, ömrümüz boyunca unutamayacağımız anlar yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

“Gözyaşlarıyla ayrılmıştım”

Trabzonspor’dan daha evvel gözyaşlarıyla ayrıldığına dikkat çeken Erdoğan, “Çok büyük umutlarla, heyecanla Trabzonspor A Ekibi’ne çıkmıştım. Benim için her şey epeyce hoş gidiyordu. Çok memnundum kentte de. ondan sonrasında istemediğim bir ayrılık gerçekleşti. O devir gitmem gerektiğini düşündüm. O devirdeki idareyle alakalı düşüncelerim vardı. Hayal kırıklıklarıyla, gözyaşlarıyla ayrılmıştım o devir kentten. Şampiyon takımın ortasında olmak, yani yazılsa fakat bu kadar yazılırdı benim için. Onur duyuyorum. Bana bu bahtı veren idaremize, Ertuğrul lidere, Ahmet Lidere, Abdullah hocaya epey teşekkür ederim. bu biçimde bir takımda olmak gurur verici” diye konuştu.

“Hedef yeni şampiyonluklar ve Şampiyonlar Ligi”

Şampiyonluklara devam etmek istediklerini lisana getiren deneyimli kanat oyuncusu, “Futbol şöyleki bir şey. Bugün bitiyor, yarın ne olacağı muhakkak değil. Her vakit kendimize amaç koymamız lazım. Artık Şampiyonlar Ligi üzere bir maksadımız var önümüzde. Hem Şampiyonlar Ligi hem Harika Lig. Ben şampiyon olduktan daha sonra şöyleki bir açıklama yapmıştım. Bizim fazlaca kupa alacağımız var bu ülkeden. Bu bir başlangıç olsun diyoruz. Şampiyonluklara devam edip, Avrupa’da da ülkemizi en yeterli biçimde temsil etmek istiyoruz” formunda konuştu.

“Trabzon’da bizim ayaklarımız yerden kesildi”

Kariyerindeki birinci şampiyonluğunu aldığını hatırlatan Berat Özdemir, “İkinci kupam, birinci Üstün Lig kupam. Umarım kaçları olur. Dönem başında belirlediğimiz gayelerden birine ulaştık. Gönül isterdi ki Türkiye Kupası’nı da alalım ancak umarım önümüzdeki sene bunu başarabiliriz. Tüm Trabzonspor taraftarına, Trabzonspor aşıklarına iyi, uğurlu olsun. Trabzon’da bizim ayaklarımız yerden kesildi. 50, 60 bin kişi stadyumda, stadyum haricinde şenlik havasında geçen cümbüşte epeyce hoş anlar yaşadık. Umarım biz eğlendiğimiz kadar onları da eğlendirebilmişizdir” dedi.

“Trabzonspor’un olduğu her yerde amaç, gayeler vardır”

Bordo-mavili kulüpte amacın her vakit kupalar olduğunu lisana getiren 23 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Trabzonspor’un olduğu her yerde maksat, maksatlar vardır. Amaçlar; kupadır, kupalardır. Biz de Trabzonspor armasına yakışır bir biçimde umarım Trabzonspor’u her kulvarda temsil ederiz” sözlerini kullandı.