TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’den Medipol Başakşehir’e Ziyaret

BooM

New member
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Futbol Akademileri projesi kapsamında yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Büyükekşi, bu defa Medipol Başakşehir’de, lider Göksel Gümüşdağ ile bir ortaya geldi.

Fatih Terim Futbol Kompleksi tesislerini gezdi

Mehmet Büyükekşi, lacivert turunculu kulübün Fatih Terim Futbol Kompleksi tesislerini gezerek incelemelerde bulundu. Ziyarette, TFF İdare Heyeti Üyeleri’nden İcra Şurası Üyesi, Muhteşem Lig Kulüpleri Sorumlusu Müslüm Özmen, Stratejik ve Kurumsal İrtibat Sorumlusu İdil Karademirlidağ Suher, 1. Lig Kulüpleri Sorumlusu Talat Papatya ve 2. ve 3. Lig Kulüpleri Sorumlusu Volkan Can da yer aldı.

Büyükekşi: “Takdir edilmesi gereken bir altyapı çalışması yapmışlar”

Mehmet Büyükekşi, “Son olarak salı günü Antalyaspor kulübümüzü ziyaret ettik. Bugün de Başakşehir kulübümüzün tesislerini gezdik. Sahiden gurur verici, takdir edilmesi gereken bir altyapı çalışması yapmışlar. 250 dönüm üzerinde fazlaca hoş bir tesis inşa edilmiş.” dedi.

“2023/24 dönemine yetişecek hoş bir tesis inşa ediyorlar”

Büyükekşi, “Sadece altyapıya ilişkin 6 adet saha ve kapalı spor salonu var. Şu an altyapı futbolcularının kalacağı yerlerin inşaatı devam ediyor. 2023-2024 dönemine yetişecek hoş bir tesis inşa ediyorlar.” tabirlerini kullandı.

“Bu hoş tesisleri yaptığı için lidere fazlaca teşekkür ediyorum”

Sözlerine devam eden TFF Lideri, “Hem misafirperverliği birebir vakitte bu hoş tesisleri yaptığı için sayın lidere fazlaca teşekkür ediyorum. İnşallah başka kulüplerimiz de misal biçimde birebir hoşlukta tesisleri yaparlar” halinde konuştu.

Gümüşdağ: “Bir TFF liderinin akademiye bu kadar ağırlaşmasına hasrettik”

Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ ise “Bir futbol federasyonu liderinin akademiye bu kadar ağırlaşması bizim hasret duyduğumuz bir şey. Zira Türk futbolunun gelişimi lakin ve fakat üreterek gerçekleşebilir.” açıklamasını yaptı.

“Hem üretmek hem yarışmak zorundayız”

Gümüşdağ, “Başakşehir Kulübü olarak biz yalnızca yarışmacı olamayız. Hem üretmek hem yarışmak zorundayız. Zira yalnızca yarışırsak, üretemez isek kalıcı olamayız. Kazandığımız muvaffakiyetlerin kalıcı olması için ben her vakit altyapının ve akademinin en kıymetli önceliğimiz olduğunu düşünüyorum. ötürüsıyla bu duyarlığından dolayı Sayın Federasyon Liderim Mehmet Büyükekşi ve idare heyetine teşekkür ediyorum” dedi.

Gümüşdağ’dan Büyükekşi’ye forma

Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’ye isminin yazılı olduğu bir formayı ikram etti. Büyükekşi’ye armağan edilen Başakşehir formasının numarası ise 27 oldu.

Daha evvel birfazlaca kulübü ziyaret etti

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Futbol Akademileri projesi kapsamında daha evvel TFF 1. Lig’den Altınordu ve 1461 Trabzon, Harika Lig’den ise Trabzonspor, Galatasaray, Giresunspor ve Antalyaspor üzere kulüpleri ziyaret etmişti. Mehmet Büyükekşi incelemelerine Üstün Lig’in başka kulüplerine yapacağı ziyaretlerle devam edecek.