St. Louis Cardinals, zayıf takımlar olarak sezonu kurtarmayı umuyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Oliver Marmol cumartesi sabahı simit istedi. New York’ta olmak bir tane almak kolay olmalıydı. Ama aynı zamanda 2023 ve Marmol, St. Louis Cardinals’ı yönetiyor. Hiçbirşey kolay değil.

Marmol, “İşe yaramadı,” dedi. “Hat çirkindi. Oteldeki kapıcı bana sıra beklemeden içeri girmemi söyledi. Bunun hakkında düşündüm, belki de bu bir şeydir. Varyasyonu gördüm ve oyunun bu olduğunu düşünmedim.”

İşlerin gidişatına göre Marmol, başka bir müşteriyi kışkırtmış ve kavga etmiş olabileceğini söyledi. Gözü morarmadı ama simit de yemedi. Bir yan sezondan eksik olan bir memnuniyet parçası daha.

Öğleden sonra, Kardinalleri Citi Field’da Mets’i 5-3 yenerek altı maçlık bir mağlubiyet serisine son veren Marmol için daha iyi geçti. Ancak bu, Cardinals’ın Haziran’daki üçüncü galibiyetiydi ve 28-43’lük rekorları, serinin 1978’den bu yana 71 maçtaki en kötü rekoruydu.

Aynı zamanda Ulusal Lig’deki en kötü ikinci rekordu, yüzde puanları Washington Ulusal Şampiyonası’ndan daha iyiydi – bir Tiffany markası için şaşırtıcı bir düşüş. 11 oyuncuyla Yankees’in ardından ikinci olan Cardinals, bu yüzyılda, 2007’de sadece bir mağlubiyet sezonu geçirdi ve son dört yılın her birinde play-off’ları kazandı.

Yıldız üçüncü kaleci Nolan Arenado, “Nerede olduğumuzu görüyorsunuz ve ‘Vay canına’ gibiyiz” dedi. “Olanların büyüklüğünü anlıyoruz çünkü yaklaşık 70 yılda hiçbir Cardinal takımı bu kadar kötü kaybetmedi. Duyduğumuz her şeyi biliyoruz ve bundan bir çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz. Ama şu anda kesinlikle zor. Bence geçmiş ve tüm bunlar hakkında ne kadar çok düşünürsek, bizi o kadar çok incitiyor.

Kardinaller de geçmişi reddediyor. Cumartesi günü ekip, takımın Onur Listesi’ne alınmak üzere bir hayran oyu kazanan David Freese’in onuru reddettiğini duyurdu. 2011’deki son Dünya Serisi galibiyetinde Cardinals’ın en değerli oyuncusu seçilen Freese, oyları takdir ettiğini ancak çok övülen kırmızı ceketi hak etmediğini söyledi.

Cardinals’ın o dönemin son aktif halkası, Adam Wainwright (2011’de koşarken kendini yaralayan 18 yıllık bir gazi) Cumartesi günü sezona en uzun başlangıcını yaptı ve 198. kariyer galibiyeti için altı ve üçüncü vuruş yaptı.

Wainwright, Mets hayranlarına değil, Cardinals hayranlarına her zaman daha iyi günlerin anılarını hatırlatan her zamanki keskin virajlı topuna sahipti. Devamının geleceğini umuyor.

Wainwright, “Kimya genellikle galibiyetlere yol açar ve buradaki bu adamlar, daha iyi anlaşamazdık,” dedi. “Geçen gün inanılmaz bir yemek yedik, harika toplantılar yaptık, harika haberler aldık. Bence bazen herkes biraz katıyken ve hata yapmaktan korkarken baskıyı biraz fazla zorluyoruz. Bazen içindeyken çıkmak zordur.”

41 yaşındaki Wainwright, diğer iki seçkin Kardinal Yadier Molina ve Albert Pujols’un vedalaşmasından bir yıl sonra, bu sezondan sonra emekli olacak. Molina’nın yokluğu, üç kez All-Star yakalayıcı Willson Contreras ile beş yıllık 87,5 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladıkları, ancak ardından onu Mayıs ayı başlarında ilk 11’den çektikleri için Kardinaller için özellikle sinir bozucuydu.

Sanki takım kötü başlangıç için yeni gelen oyuncuyu suçluyormuş gibi, hareket aceleye getirilmiş gibi görünüyordu. Contreras, atanmış vurucuya geçti ve hatta dış sahada uçan topları kabul etti, ancak orada hiçbir oyunda oynamadı. 10 maçın ardından yine başlangıç yakalayıcısı oldu.

Buna rağmen, Contreras düşük performans gösteren birkaç vurucudan biriydi. Perşembe günü, aynı zamanda Venezuela’dan eski bir All-Star avcısı olan emekli smaçör Victor Martinez’den bir akıl hocasından moral verici bir konuşma aldığında sadece 0,198’e ulaştı. Martinez yardım teklif etmek için Contreras’ı aradı.

Contreras, “O benim ikinci babam gibi” dedi. “Söylediği her şeyi dinliyorum. Herhangi bir şüphem veya sorum olursa onu her zaman arayabilirim ve telefonu açacaktır. Neredeyse her hafta birbirimize mesaj atıyoruz ama bu daha büyüktü. Biriyle konuşmaya ihtiyacım vardı.”

Yeni bir atış takımıyla tanışmak için Mart ayında Dünya Beyzbol Klasiği’ni atlayan Contreras, liderlik çabalarına devam etti. Cuma günkü maçta, tepede yedek Génesis Cabrera ile karşılaştı ve atıcı bir yedeğe ısınma atışları yaparken Cabrera’nın güvenini artırmaya çalıştı. Cumartesi günü yardımcılarla benzer bir şey yaptı.

Marmol, “Bu saçmalıktan nasıl kurtulacağımızı düşünürseniz, bazı bölümlerin yapabileceklerini düşündüğümüz şeyi yapmaya başlayacağını düşünüyorum.” “Ve dün, Wilson bunun bir parçasıydı.”

Beyzboldaki en genç menajer olan 36 yaşındaki Marmol, Cuma günü dokuz oyuncuyla bireysel olarak bir araya geldi ve onları olumsuzluktan vazgeçmeye ve kendi deyimiyle “kendileri için neyin mümkün olduğunu fark etmelerini sağlamaya” çağırdı. , ama öğretilmeleri gerekiyor.

Kısa vadede Marmol’ün en büyük endişesi takımın zayıf savunması. Dış saha oyuncularının yaralanmaları Lars Nootbaar ve Tyler O’Neill, St. Louis’i Altın Eldiven ikinci kaleci olan Tommy Edman’ı merkeze kaydırmaya zorladı, diğerlerini pozisyon dışına attı ve alçaktan vuran bir sopayı yaraladı.

Marmol, “En iyi savunucularınızdan biri ikinci olması gereken saha dışında oynarsa, bu bizim atışlarımız da dahil olmak üzere birçok başka şeyi etkiler,” dedi. “Bu gerçek bir şey. Bu kısım zordur çünkü sopaları kaçırmayan bir atış ekibiyle birlikte gelir. Oynayacak çok topunuz var ve bu daha büyük bir mesele.”

Cardinals’ı toplam savunmada yalnızca Kansas City, Oakland ve Washington’un önünde 27. sırada yer alan Sports Info Solutions’a göre, Cuma günü itibariyle Cardinals’ın dış sahası flyball’ları out’a dönüştürmede son sırada yer aldı. Cardinals, A’lar ve Colorado Rockies ile dokuz devre başına 9.6’da berabere kaldı.

Kurtarma ekiplerinin listelerinde çok yıllık bir yarışmacı olması rahatsız edici. Kardinallerin olduğu yer orası ama en azından masada teselli bulabilirler. NL Central’a liderlik eden Milwaukee Brewers, Cumartesi gününe kadar .500’ün üzerinde sadece iki maça sahipti.

Arenado, “Bir çukur kazdık ama kimse bölümle birlikte kaçmıyor” dedi. “Yani hala bazı insanları şok etme şansı var. Bizi motive eden şeyin bu olduğunu düşünüyorum.”

Hüküm süren Kardinaller için bir bölüm unvanı, bahar eğitiminde şok olmazdı. Bu durumda, St. Louis kendisini ender bir konumda bulur: yabancılar. Yeni kimliği kabul etmeye hazırsınız.

“Kesinlikle,” dedi Arenado. “Bence sezon hakkında düşünmemizin tek yolu bu, değil mi? Hala bir şans var. Tek soru, başarmak isteyip istemediğimizdir.”