Soylu’nun TÜİK’e alınmayan Kılıçdaroğlu’na yönelik kelamlarına CHP’den arka arda reaksiyonlar: Korkuyorsunuz, korkmakta da haklısınız

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Soylu’nun TÜİK’e alınmayan Kılıçdaroğlu’na yönelik kelamlarına CHP’den arka arda reaksiyonlar: Korkuyorsunuz, korkmakta da haklısınız Bu sabah Twitter hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’ten randevu istediğini lakin alamadığını söylemiş oldu. “Saat 11.00’de geliyorum, haberiniz olsun” paylaşımının akabinde belirttiği saatte TÜİK’e giden Kılıçdaroğlu içeriye alınmadı.

KILIÇDAROĞLU TÜİK’İN KAPISINDA KONUŞTU

Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına “Bu tabloyu cumhuriyet tarihinde hiç görmedik. Pahalı arkadaşlar, burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bugün aylık ve yıllık enflasyon belirtildi. Bu sayılar itimat vermiyor. Tüm vatandaşlarıma açık ve net söylüyorum. Markete gittiğinizde enflasyon sahiden bu düzeylerde mi diye bakın. Kıymetli arkadaşlar şunu açıkça söz edeyim, CHP Genel Lideri olarak milyonlarca personelin ve işçinin hakkını korumak benim temel bakılırsavimdir. Emekçinin, memurun, emeklinin hakkını korumak benim nazaranvimdir. Benim bakılırsavim budur. Bu sayılar, memura, çalışana, emekliye daha az hisse verilmesi manasına geliyor. bu biçimde bir tabloya ben sessiz kalırsam, bu biçimde niye siyaset yapıyorum. Memurun hakkını, emeklinin hakkını savunmak için buradayım. Siz sayıları küçük gösteriyorsunuz. Bu dataları nereden aldınız, hangi mağazadan aldınız diye soracaktım. TÜİK, devlet kurumu olmaktan çıkmış ve Saray kurumu haline gelmiştir. TÜİK’te çalışan arkadaşları şunu unutmasın, hepinizin tabi olduğu yasa devlet kanunları maddesidir. Bu bina, vatandaşların ödediği vergilerle yapıldı” dedi.

BAKAN SOYLU’DAN KILIÇDAROĞLU’NA REAKSİYON: CHP, EHLİYETİNİ KAYBETMİŞ BİR KİŞİNİN İŞGALİNDEDİR

Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla reaksiyon gösterdi. Soylu şu tabirleri kullandı: “Kılıçdaroğlu; cürüm ve cürüm örgütleri ilgisiyle, o iklimin ve kelamların tesiriyle siyasi tarihimizde görülmeyen usullere başvuruyor. Ana Muhalefet Partisi Genel Lideri, PKK, DHKP-C ve organize cürüm örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, yer basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kuralı belirlidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir.”

CHP’DEN BAKAN SOYLU’NUN KELAMLARINA ARKA ARDA YANSILAR GELDİ

Bakan Soylu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik kelamlarına CHP’li milletvekillerinden arka arda yansılar geldi. CHP ismine birinci yansıyı Küme Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay verirken, Soylu’ya şu sözlerle reaksiyon gösterdi;

“Utanmazlıkta hudut tanımayan Süleyman Soylu… Milletin hakkını aramak için Merkez Bankası’na da gideriz, TÜİK’e de gideriz. Kelam konusu olan milletin rızkıdır. Hata örgütü ile münasebet arıyorsan mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla, kara para aklayıcılarıyla alakana bak!”

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Altaylı’nın akabinde Bakan Soylu’nun kelamlarına yönelik bir reaksiyon de CHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel‘den geldi. Adıgüzel “Korkuyorsunuz, korkmakta da haklısınız. Geliyor gelmekte olan!” sözünü kullandı.

“ANA MUHALEFET PARTİSİ KAMU İSMİNE HESAP SORMA YETKİSİNE SAHİPTİR”

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise Soylu’ya reaksiyonunu “Ana Muhalefet Partisi, kamu ismine hesap sorma yetkisine sahiptir. Bunu sen de epey âlâ biliyorsun fakat kaygıdan ne yapacağınızı bilemez durumdasınız. Yer basmak senin üzere mafyayla el ele iş tutan, kabadayı üzere sağa sola racon kesenlerin işidir. Hesap vereceksiniz!” kelamlarıyla gösterdi.

Son Dakika Haberleri