Renay Onur’a TMOK Fair Play Toplumsal Fair Play mükafatı

BooM

New member
TMOK Fair Play Komitesi; 2020 Toplumsal Fair Play Mükafatını “Adım Adım Oluşumu” kurucusu Sayın Renay Onur’a merasimle verdi. Onur’a mükafatını Fair Play Komitesi Lider Yardımcısı Prof. Bilge Donuk ve komite üyesi Bülent Tuncay takdim etti.

ADIM ADIM OLUŞUMU

Sportif etkinlikler yoluyla ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla muhtaçlık sahiplerini yardım etmek isteyen bireylerle buluşturan örnek bir platform olması, kitleleri spor ve hayırseverlik kavramlarıyla tanıştırması ve bu vasıtayla birleştirmesi, sportif aktiflikleri toplum faydasına bir faaliyete dönüştürmenin yolunu açan, örnek teşkil eden bir inisiyatif olarak spor aracılığıyla ülkemizin değerli toplumsal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım dayanağı sağlaması, 2021 Nisan ayı itibariyle 96 binden çok istekli koşucusu ve 799 bini aşan bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK’lara
90 milyon TL kaynak sağlamış olması, spor ve evvelandirdiği “iyilik” kavramı ile sisteminde barındırdığı dayanışma, beraberlik, birlikte başarma, grup, yardım ve takviye ögeleriyle Olimpik bedellerle tam olarak bağdaşması niçinleri ile ödül almaya hak kazanmıştır.

Türkiye Fair Play Mükafatları sahiplerini buldu. Pandemi sebebiyle farklı vilayetlerde düzenlenen merasimlerin birinci ayağı İstanbul ve Ankara’da gerçekleşti. TMOK Genel Sekreteri Sevinç Gündoğan ve TMOK Fair Play Kurulu Lideri Erdoğan Arıpınar’ın da hazır bulunduğu Olimpiyatevi’ndeki sade merasimde Prof. Dr. Hasan Kasap’ın Meslek kısmındaki Onur Diplomasını Kurul üyesi müellifimiz Hasan Sarıçiçek, Fair Play Büyük mükafatını ise TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Yalçın Aksoy takdim etti.

ARIPINAR: YETERLİLİK SÜRATLE YAYILIYOR

TMOK Fair Play Komitesi Lideri Erdoğan Arıpınar, “TMOK olarak Türkiye’nin dört bir yanına yaymaya çalıştığımız Fair – Play ruhunun en âlâ temsil edildiği davranış ve projeler Türkiye Fair Play Mükafatları yardımıyla onurlandırılıyor ve birer rol model olarak sunuluyor. Tüm ödül kazananları kutluyor, ülkemizde Fair – Play’in bir hayat biçimi olarak benimsenmesini temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

ÇELEN’E MÜKAFATINI YILMAZ VERDİ

Türkiye Cimnastik Federasyonu Lideri Suat Çelen’e büyük mükafatı Fair Play Lider Yardımcıları Remzi Yılmaz, Prof. Dr. G.Sezen Balçıkanlı ile İstişare Konseyi Üyesi Prof. Dr. İbrahim Yıldıran takdim etti. Ankara’daki görkemli merasimde Prof. Dr. Yıldıran, “Suat Çelen hem öğrencimiz, tıpkı vakitte ülkemizin yetiştirdiği en değerli spor insanlarından biri. sıradışı bir kişiselyet. Biz cimnastikte yalnızca şampiyonlar yetiştirmiyoruz beraberinde ahlaklı gençler ve örnek spor adamları yetiştiriyoruz. ötürüsıyla bu mükafatı gerçek sahibine vermekten hayli memnunum. Çelen, Kasım ayında Milletlerarası Cimnastik Federasyonu (FIG) asbaşkanlığına seçilmiş. Tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.” dedi.