Oswaldo Cabrera neden inci kolye takıyor?

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Oswaldo Cabrera’nın birinci ligdeki ilk haftasında Yankees, dolabını işgal eden birçok eldivenden en iyi şekilde yararlandı. Herhangi bir günde dört farklı pozisyondan birine gönderilebileceğini ve performans göstermesi beklenebileceğini keşfetti.

Bu tür bir çok yönlülük, bir oyuncuyu kaçınılmaz olarak diğerlerinden farklı kılıyor; tıpkı 250 milyon dolarlık maaşla birinci sıradaki bir takımda orta saha oyuncusunun giydiği 95 numaralı formanın yaptığı gibi. Ancak 23 yaşındaki Cabrera, beyaz ve renkli boncukların karışımı sayesinde Yankees’in ciddi yaklaşımına karşı göz alıcı olacak kadar etkisiz hale getiren taklit inci kolyeyle üniformasına biraz zarafet katarak çıtayı yükseltti. seyirciler evde.

Bu sene küçükler ve büyükler kategorisinde Cabrera ile çalışan bir başka Yankees çaylağı olan yardımcı Ron Marinaccio, “Beğendim” dedi. “Bu onun meselesi. Oswaldo’nun sevdiğim yanı bu. Başkalarının ne düşündüğü konusunda pek endişelenmiyor. Kendi işini yapıyor ve bundan keyif alıyor.”

Savunma becerisi sosyal medyanın sürekli öne çıkan video akışında yerini hemen bulan Cabrera, el yapımı kolyeyi yaklaşık altı hafta önce Milton Ramos’tan aldı.

2014 yılında Mets tarafından üçüncü turda seçilen bir iç saha oyuncusu olan Ramos, ikinci lig maçlarından birinde bir vuruştan dolayı elini kırdı ve sonunda oyuncuların ellerini korumak için lastik vuruş kavramaları üreten PawGripz şirketini kurdu. Sonunda şirketinin de şık bir şeyler satması gerektiğine karar verdi.

Küçüklerde Cabrera’ya karşı oynayan Ramos, “İyi görünün, iyi oynayın” dedi. “‘Hey dostum, sana bir kolye göndereyim’ dedim çünkü o benim iyi bir arkadaşım. O günden beri hiç çıkarmadı.”

Cabrera, “Herkes onu seviyor” dedi. “Herkes bana soruyor. ‘Hey, bu benim adamım’ diyorum. Ona sor!'”

Ramos, büyük ligdeki diğer müşterilerinin Gary Sanchez, Nick Gordon, Triston McKenzie ve Chris Archer olduğunu söyledi. Cabrera, Ramos’un mutlu ve iyimser insanlara yönelik olduğu için bu adı alan “Pollyanna Kolyesi”ni takıyor ve bu kolye 29,99 dolara satılıyor.

Ancak Cabrera’nınki benzersizdir. Üzerinde “OZ” harflerinin yer aldığı iki boncuk bulunuyor; bu, savunma becerisi sayesinde hayranların anında favorisi haline gelen bir oyuncuya uygun bir takma ad.

Her durakta öne çıkın

Cabrera Pazartesi günü Mets’e karşı ikinci aşamaya geçtiğinde, bu onun ana dallardaki yalnızca altıncı kariyer maçıydı. Cabrera daha önce stoper, üçüncü kale ve sağ sahadan başladı ve ilk altı maçında dört farklı pozisyonda başlayan ilk Yankees oyuncusu oldu.

Geçen hafta Cabrera ile birlikte yükselen dış saha oyuncusu Estevan Florial şunları söyledi: “Nerede oynadığı önemli değil. Her an hazırdır.”

Cabrera her noktada açıklama yapmayı başardı.

Deliğe yaptığı sıçrayışla insanlara Derek Jeter’i hatırlattı. Üçüncü sırada bir pop-up’ı kovalarken ağa çarptı ve Yankee Stadyumu brandasını yuvarladı. Atladı ve dış sahada sayı vuruşu gibi görünebilecek bir şeyi çaldı. Çifte oyun girişiminde akıllıca bir eldiven taklası attı. Ve Salı günü Mets’e karşı evde bir koşucuyu dışarı attı sağ alandan.

Elbette hiçbir yeni başlayan mükemmel değildir. Pazartesi günkü Mets’e karşı alınan 4-2’lik galibiyet sırasında bir iletişim hatası yaşandı. Cabrera, Pete Alonso’nun çağrısı üzerine sahanın derinliklerine doğru ilerlerken, Marwin Gonzalez sağ sahadan hücum etti. Saha oyuncuları çarpıştı ve top yere düştü. Daha da kötüsü, bir sonraki vurucu, atanan smaçör Daniel Vogelbach, Cabrera’nın hatası olan hatanın faturasını iki sayılık sayıyla Yankees’e ödetti.

Yine de Yankees, Cabrera’nın azmine ve esnekliğine değer verirken aynı zamanda birkaç çaylak hatasına da tahammül edebiliyor.

“O korkusuzdur. Teknik direktör Aaron Boone, “Onun elmasın her yerinde gerçekten iyi oyunlar sergilediğini gördünüz” dedi. “Buzlu suya benzer bir şeyi var. Kendisine aitmiş gibi hissediyor.”

Cabrera’dan favori bir pozisyon seçmesini isteyin ama yapamıyor. Her yerin farklı olduğuna dikkat çekerek, “Her şeyi seviyorum” dedi. Ancak dış saha onun için yeni bir şey. Salı gününe kadar orada sadece 43 profesyonel vuruş yapmıştı, bunların hepsi bu seneydi.

Cabrera geçen sezon küçüklerde dış saha oynamak istedi ancak bu fırsatı bulamadı. Bu yıl hiçbir şey söylemedi ama organizasyon kalıcı teklifi kabul etti. Cabrera’nın çok yönlülüğü onun birinciliğe yükselmesini sağladı.

Cabrera, “Öğrenmek gibi farklı şeyler yapmak istiyorum” dedi. “Bana ihtiyaç duydukları anda orada oynayabilirim. Oynamak için daha fazla fırsat var, bu yüzden ‘Ben de bunu yapmak istiyorum’ diye düşündüm.”

Bir kıvılcım sağlayın

Cabrera’nın uyum yeteneği ne kadar değerli olsa da, Yankees de geçen hafta onu ve Florial’ı çağırdı çünkü bir kıvılcım arıyorlardı.

Cabrera’nın ilk çıkışından önce takım Temmuz’da 0,500, Ağustos’ta ise 3-11’di. Aaron Hicks, Isiah Kiner-Falefa ve Josh Donaldson gibi tecrübeli oyuncular mücadele ederken, Yankees daha genç oyuncuları denemeye istekliydi.

Boone, MLB.com’a göre Yankees’in 14 numaralı adayı Cabrera’nın takıma katılması hakkında “O gerçekten heyecan duyduğumuz biri” dedi. “Makyajını her zaman sevdik ve bir anahtar olarak masaya getirdiği şeyleri gerçekten beğendik. Topa vuruyor ve onu nereye koyarsanız koyun gerçekten iyi bir iç saha oyuncusu.”

Cabrera’nın sopası şu ana kadar eldiveniyle eşleşmemiş olsa da – Salı günü taban yüklü bir yürüyüş yapmasına rağmen Pazartesi gününe kadar çift vuruşla 0,136 vuruş yaptı – durumun böyle olduğu bir zamanda biraz enerjisi ve neşesi var Bronx’a getirilen şeyler yetersizdi (Yankees, Temmuz ayının sonundan bu yana ilk kez Pazar ve Pazartesi günleri arka arkaya maçlar kazandı).

Marinaccio, “O her zaman özgür ve uyumlu bir oyuncuydu” dedi. “Hiçbir an onun için çok büyük görünmüyor ve onun hemen olaya dahil olduğunu görmek oldukça etkileyici.”

Şu ana kadar bu yaklaşım Yankees ve Cabrera için işe yaradı. Ancak Cabrera’nın şöhrete hızla yükselişinden yararlananlar yalnızca onlar değil.

Ramos, Cabrera’dan ilham alan kolye siparişlerine atıfta bulunarak, “Zaten bana ulaşan çok sayıda insan var” dedi. “Gerçekten iyi gidiyor.”