MLB All-Star Maçı: Maçtan önce yıldız takas ipuçları

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
All-Star Maçı, beyzbolun nihai öğrenme laboratuvarıdır: en iyinin en iyisi, bir an için takım arkadaşları, hikayeleri ve sırları paylaşmak. Bob Gibson’ın kutlamalar boyunca kükrediği ve düşmandan takım arkadaşına dönüşen düşmanlarıyla dostluk kurmaktan kendini alamadığı günler geride kaldı.

Minnesota Twins’in ilk All-Star’ı olan Pablo López, “Her zaman herkesten bir şeyler öğrenebilirsiniz, özellikle de etrafınız bunu uzun süredir yapan beyzbol dehalarıyla çevriliyken,” dedi. “Mümkün olduğunca çok şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum.”

Lopez yalnız değil. Salı günü Seattle Mariners’ın stadyumunda oynanması planlanan All-Star Maçı, Roy Halladay’in Mariano Rivera’dan kesici tutuşu öğrenmesine sahne oldu. Halladay, 2008’de bugün bir top üzerinde parmaklarını gezdirdi ve kariyerinin geri kalanında topu yanında tuttu. Cooperstown, NY’daki Hall of Fame’deki vitrininde sona erdi.

Yankees’in kutsal lağımı Rivera, saha tutuşlarının bir bireyin fizyolojisine özgü olduğuna inanarak başkalarından tavsiye istemedi. Daha çok bir şamandı, sadece varlığıyla takım arkadaşlarına ilham veren bir bilgelik sahibiydi.

Kansas City Royals’ın tecrübeli yakalayıcısı Salvador Perez, “Onu 2013’te New York’taki son All-Star maçında yakaladım” dedi. “Onu yakalamak benim için çok önemliydi. Daha çok çalışmamı ve onun gibi olmaya çalışmamı sağladı.”

Perez, çoğu Amerikan Ligi aktif kadrosunda olmak üzere sekiz All-Star seçimi aldı. (11 kez Los Angeles Angels All-Star’ı olan dış saha oyuncusu Mike Trout, bilek ameliyatından iyileşiyor.) Bu kez, Perez’in, bölümdeki rakibi Chicago White Sox’un ilk All-Star’ı olan dış saha oyuncusu Luis Robert Jr.’ın yanında bir dolabı var ve şunları söyledi: onu daha yakından tanımak eğlenceli olacaktır.

Etkinlik, oyuncuların rahat bir atmosferde rekabetçi oyunun tadını çıkarması için nadir bir fırsattır. Galip gelen lig, 2003-2016 yılları arasında World Series’de temsilcisi için iç saha avantajı elde etti, ancak şimdi All-Star Maçı sadece bir gösteri. Bazı oyuncular için – belki de çoğu – sadece eğlenmek yeterlidir.

Üç kez All-Star olan Toronto Blue Jays iç saha oyuncusu Whit Merrifield, “Dürüst olmak gerekirse, beyzbol kısmını mümkün olduğunca işin dışında tutmaya çalışıyorum” dedi. “Shohei ile birkaç kez tanışmak ve Trout’u biraz tanımak harika. Bu en iyi oyuncularla aynı soyunma odasını paylaştığınızda ve onları kişisel olarak tanıdığınızda, bu gerçekten harika.”

Meleklerin iki yönlü dinamosu Shohei Ohtani, seçkinler arasında bile hayranlık uyandıran tüm yıldızların yıldızıdır.

Geçen Temmuz ayında Dodger Stadyumu’nda oynayan Tampa Bay Rays atıcısı Shane McClanahan, “Bazı büyükleri neyin harika yaptığını, düşünce süreçlerinin ne olduğunu ve bu noktaya gelmek için gereken çalışmaları çok merak ettim” dedi. Amerikan Ligi. “Shohei ile biraz konuştum ve bunun oldukça havalı olduğunu düşündüm. Ona ve oyunu oynama şekline çok saygı duyuyorum – ve tanrım, o özel bir oyuncu mu?

Amerikan Ligi’nde ikinci aşamada başlayacak olan Texas Rangers iç saha oyuncusu Marcus Semien, 2021’deki ilk All-Star maçında daha fazla soru sormuş olmayı dilediğini söyledi. Bazı oyuncuların farklı şekilde inşa edildiğini ve tüm yeteneklerin yıldızlar arasında aktarılamayacağını öğrendi.

Semien, “Aaron Judge gibi insanları kafeste çalışırken ve topa ne kadar sert vurduğunu görünce, bunu televizyonda ve onunla oynadığınızda görürsünüz, ancak yakından gördüğünüzde kulağa çılgınca geliyor” dedi. “Asla yapamayacağım bir şey – ama hey, sahip olduğum şeyle çalışmaya çalışıyorum.”

Önceki nesilden büyük boy bir Yankees vurucusu, Hall of Famer Dave Winfield, Cumartesi Vadeli İşlemler Oyununda Yankees’in en iyi yarışmacılarından biri olan Spencer Jones’un dikkatini çekti. A Sınıfı Hudson Valley için 1,8 metrelik bir dış saha oyuncusu olan Jones, Winfield’ın bahşiş vermeyi sevdiğini söyledi.

Jones, “‘Büyük çocuklarla konuşmayı seviyorum çünkü küçük erkeklerde kaldıraç biraz farklı’ diyor” dedi. “Oyunun uyum sağlamak, öğrenmek ve alabildiğini almakla ilgili olduğunu söyledi. Olduğu vurucuyu bulmak için kariyeri boyunca üç büyük değişiklik yapması gerektiğini söyledi. Daha sonra güçlü bir adam oldu; Hemen Güç’e odaklanmadı. Her şeyin zamanında olacağına inanıyor.”

Futures Game’de başarılı olan eski Mariners ikinci meydan oyuncusu Harold Reynolds, 1987’deki ilk All-Star görünümünü Cal Ripken Jr.’ı ünlü dayanıklılığı hakkında sorgulamak için kullandı. Ripken’in arka arkaya 2.632 maçlık rekor serisinin üzerinden beş yıl geçmişti.

Reynolds, “Tam bir sezon oynadığım ilk yıl, tek olduğumu düşündüm, çok yorgundum,” dedi. “Ve bana, ‘Hey, raketindeki gramları değiştirmelisin’ dedi. Çok net hatırlıyorum.”

Mariners mezunları All-Star Haftası’nda her yerdeler; Ken Griffey Jr., Cumartesi günkü Vadeli İşlemler maçının çoğunu Ulusal Lig sığınağının en üst basamağından izledi, Chicago Cubs adayı Pete Crow-Armstrong ile sohbet etti ve Pazar günü ilk draft seçimini duyurdu.

“O benzersiz – yani herkes öyle, ama hepsi bu Ken Griffey Jr.Mets’in uzun süredir ölü olan iç saha oyuncusu Javier Báez için Chicago’ya takas ettiği Crow-Armstrong, “Salıncaklar ve bunun gibi şeyler hakkında soru sorarsam yanılıyor olurum,” dedi. “Gündelik şeyler hakkında uzun güzel bir sohbet ettik, bu harikaydı.”

Griffey, All-Star Maçı en son 2001’de Seattle’da oynandığında, ev sahibi AL kadrosunda sekiz oyuncuya sahipken, Mariners’ın görünüşleri arasındaydı. Atlanta Braves’in şu anda NL takımında sekiz temsilcisi var ve Rangers’ın AL’de beş başlangıç dahil altı temsilcisi var.

Yargıç, ilk dış saha oyuncusu olarak seçildi, ancak sağ ayak başparmağında yırtık bir bağ nedeniyle sakatlananlar listesinde yer alıyor. Yankees’in tek All-Star’ı Gerrit Cole, Arizona Diamondbacks’ten Zac Gallen’ı yenerek AL için başlangıç atıcısı olacak.

2001 All-Star Maçında ayrıca Yankees ve Diamondbacks arasında Roger Clemens ile Arizona’dan Randy Johnson arasında bir atış düellosu yer aldı. Aynı zamanda, 22 yaşındaki Mariners’ın en önemli oyuncusu Julio Rodríguez’in hayatındaki ilk All-Star maçıydı. Rodríguez, All-Star takımına yedek dış saha oyuncusu oldu – ikiz atıcı Sonny Gray’in genç oğulları Gunnar ve Declan Gray için iyi haber.

Gray, “Şu anda en sevdikleri oyuncu, bu harika, onlar için iyi bir rol model,” dedi. “O üzerine düşeni yapacak ve sahada olacaklar, bu yüzden belki ‘Onun nesi var?’ diyebilirler.”

Gray’in Minnesota’daki takım arkadaşı López’in başka bir Mariner’e söyleyecek daha çok şeyi olacak: Çarpma-yürüme oranında Major League lideri George Kirby. 27 yaşındaki López, Kirby Kuzey Carolina’daki Elon Üniversitesi için teklif verdiğinde büyük liglerdeydi. Ama böyle bir ortamda bilgi her yerden gelir.

Lopez, “Çok şut atıyor, herkese her şeyiyle meydan okuyor ve tümseğin üzerinde çok rahat görünüyor,” dedi. “Ona onun büyük bir hayranı olduğumu söyleyeceğim, onu tebrik edeceğim ve onunla atış hakkında konuşacağım. Beyzbol hakkında konuşmak için her fırsatı değerlendireceğim.”