Mauro Icardi Derbiye Hazır: “Oynamak İstiyorum”

BooM

New member
Lider Galatasaray, Muhteşem Lig’in 18. hafta gayretinde yarın saat 19.00’da Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak.

Sabah’ta yer alan habere nazaran; Dünya Kupası içindeki idmanda topuk pası verirken sakatlanan Mauro Icardi’de kas hasarı tespit edilmişti.

Icardi takımda yer alacak

20 gün tedavi olan Icardi, geçen hafta saha çalışmalarına başladı ve perşembe günü kadroya katıldı. Antrenmanın tamamında yer alan Arjantinli forvet, Fenerbahçe derbisinde takımda olacak.

Okan Buruk çabucak hemen karar vermedi

Teknik yönetici Okan Buruk’u düşündüren tek şey, Icardi’nin iki aylık maç eksiği. Buruk, ileri uçtaki Gomis-Icardi tercihine çabucak hemen karar vermedi.

“Oynamak istiyorum”

Ancak Icardi’nin hocasıyla özel bir görüşme gerçekleştirdiği ve “Kendimi epey yeterli hissediyorum. Fenerbahçe derbisinin kıymetini biliyorum. Oynamak istiyorum” dediği öğrenildi.

Beşiktaş’a iki gol atan yıldız forvetten sarı-kırmızılı taraftarlar Fenerbahçe karşısında da gol bekliyor. Okan Buruk’la konuşup fizikî açıdan hazır olduğunu söyleyen 29 yaşındaki futbolcu, forma yarışında Gomis’in bir adım önüne geçti.

Bu sezonki performansı

Fransız grubu PSG’den dönem sonuna kadar kiralanan Arjantinli yıldız, bu dönem forma giydiği 6 maçta 4 gol ve 3 asist kaydetti.

Derbi primi 10 milyon TL

Başakşehir ve Sivas deplasmanlarını kazanan Galatasaray’da oyuncular 5’er milyon TL galibiyet primi ile ödüllendirilmişti. İdare, bu sayısı derbiye özel 10 milyon TL’ye çıkardı. Sarı-kırmızılı ekip Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yenerse 10 milyon TL prim alacak.