“Kılıçdaroğlu adayını buldu” savı toplumsal medyada gündem oldu: 2. Ekmeleddin mi geliyor?

Cotardam

Global Mod
Global Mod
“Kılıçdaroğlu adayını buldu” savı toplumsal medyada gündem oldu: 2. Ekmeleddin mi geliyor? Halk TV programcısı Emin Çapa, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Chp Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “partiler ile alakası olmayan, kamuoyunda hiç bilinmeyen” bir Cumhurbaşkanı Adayı bulduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu’nun aklındaki Cumhurbaşkanı adayının tanıdık bir isim olmadığını ve partilerle ilgisi olmadığını söz eden Çapa, kelam konusu ismi onay almadan açıklayamayacağını da kelamlarına ekledi.

“SEÇMEN BEĞENİR Mİ? EMİN DEĞİLİM”

Öte yandan Emin Çapa, paylaşımında, “Aday sayın İmamoğlu değil. Şu anda hiç kimsenin konuşmadığı, ismi kamuoyunda bilinmeyen, tanınmayan bir aday. Partilerle münasebeti olmadığı için ‘bu adım tutar’ denen bir aday var. Kendisinden onay almadan ismini açıklayamam. Ancak başkanların başındaki birfazlaca girdiye karşılık veriyor. Fakat o girdilerin büyük kısım halkın umurunda değil. Seçmen beğenir mi? Ben önemli bir şok yaşadım. çabucak hemen emin değilim.

“HENÜZ YALNIZCA KONUŞUYORLAR”

Bu isimler üzere tanınan biri değil. Fakat dediğiniz mantığa yakın. Ancak çabucak hemen yalnızca konuşuyorlar. Yani bana söylenen bu” tabirlerine yer verdi.

KULLANICILARIN AKILLARINDA TIPKI SORU BELİRDİ

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Emin Çapa’nın yaptığı paylaşım ve ortaya attığı tez bilhassa toplumsal medyada büyük ses getirirken, mevzuyla ilgili yorumlarda bulunan kullanıcıların başlarındaki ortak soru ise “2. Ekmeleddin mi geliyor?” oldu. Kulisleri hareketlendiren aday savına ait yapılan yorumlardan kimileri ise şöyle;

14 PARTİNİN DAYANAK VERDİĞİ EKMELEDDİN İHSANOĞLU YÜZDE 38,44 ALABİLMİŞTİ

Ekmeleddin İhsanoğlu
, 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan cumhurbaşkanı seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafınca cumhurbaşkanlığı için çatı adayı olarak açıklanırken, sonrasındasında da bu partiler tarafınca cumhurbaşkanlığına aday gösterildi. Seçim sloganı olarak ise “Ekmek İçin Ekmeleddin” sloganı seçildi.

Ekmeleddin İhsanoğlu

İhsanoğlu’nun adaylığına bu iki partinin yanı sıra Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti ve Bağımsız Türkiye Partisi ortak basın toplantısıyla dayanak verdi. Ayrıyeten Büyük Birlik Partisi, Liberal Demokrat Parti, TSİP ve DEV-PARTİ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediklerini deklare etti.

14 partinin takviye verdiği İhsanoğlu, 3 adayın yarıştığı 10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi kararında oyların %38,44’ünü alarak Recep Tayyip Erdoğan’dan daha sonra en hayli oy alan 2. aday oldu.

Haberi Kaydet