KCR yönetimi altında kadınlara saygısızlık ediliyor: Telangana lideri YS Sharmila

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
YS Sharmila, Telangana’da kadınlara saygı duyulmadığını söyledi. (Dosya)

Haydarabad:

YSR Telangana Partisi’nin (YSRTP) lideri YS Sharmila Pazartesi günü, eyalette KCR yönetimi altında kadınlara saygı gösterilmediğini söyleyerek Başbakan Chandrashekar Rao’ya (KCR) karşı Kadın Komisyonu’na itiraz etmeye karar verdi.

ANI’ye konuşan Sharmila, “KCR’nin Sharmila’dan korktuğu açık. padayatra 3.000 km’lik kilometre taşını geçtikten sonra, KCR’nin haydutları bunu engellemeye çalıştı. Telangana’da kadınlara saygı duyulmuyor. Siyasete girdiğimden ve başladığımdan beri iktidar partisi liderleri bana karşı aşağılayıcı bir dil kullanıyor. padayatra.”

“Bunu almamız, kadınları bu kadar aşağıladığınız anlamına gelmez. Bugün kadın komisyonuna gidip şikayette bulunma kararı aldık” dedi.

Pazar günü, Telangana Polisi Sharmila’yı Mahabubabad MLA ve Bharat Rashtra Samithi (BRS) lideri Shankar Naik’e karşı uygunsuz sözler söylediği iddiasıyla tutukladı.

YSRTP şefi, Bay Naik hakkında yaptıkları iddia edilen saldırgan sözler nedeniyle haklarındaki şikayet sorulduğunda, “ST olan Shankar Naik bana ‘hadım’ dedi, ben de ‘Hadım kim? Sen hadım değil misin? ?’ Yaptığım tek şey buydu. Cevap vermem benim hatam mı?”

“Tedbir olabilir diyorlar ama benden bir tepki gelmemeli. Sırf ona cevap verdiğim ve aynı soruyu sorduğum için hakkımda davalar açılıyor, bu aynı zamanda bir SC/ST Atrocity davası. Bu ne kadar adil, bu yasanın kötüye kullanılması değil mi?” diye ekledi Bayan Sharmila.

Pazar günü, YSRTP şefi Telangana’nın Hindistan’ın Afganistan’ı ve KCR’nin Taliban olduğunu söyledi.

Mahbubabad’da gazetecilere konuşan Sharmila, “O (KCR) bir diktatör, bir tiran. Telangana’da Hint anayasası yoktur, yalnızca KCR anayasası vardır. Telangana, Hindistan’ın Afganistan’ı ve KCR, onun Taliban’ı.”

Tutuklandıktan sonra polis, Mahabubabad şehrinde yasa ve düzen sorunlarından kaçınmak için Bayan Sharmila’yı Haydarabad’a transfer etti. Barışın ve SC/ST Yasasının ihlalini kışkırtmak amacıyla kasıtlı iftira nedeniyle ona karşı dava açtılar.

Halka açık bir toplantıda Sharmila’nın Mahabubabad MLA’ya sözlerini yerine getirmediği için saldırdığı iddia edildi: “İnsanlara yerine getirmediğiniz birçok söz verdiniz. Verdiğiniz sözleri yerine getirmiyorsanız, bu demektir ki siz bir kojja [castrate].”

Olayın ardından Bharat Rashtra Samithi, Mahabubabad MLA’ya karşı aşağılayıcı sözler söylediği iddiasıyla Bayan Sharmila’ya karşı bölgede oturma eylemi düzenledi.

Günün Öne Çıkan Videosu

Şık dublajda Bhumi ve kız kardeşi Samiksha Pednekar