Kamplar açıldığında, Mets görevlerini anlıyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
LİMAN Sk. LUCIE, Fla. – Güven verici yenilenme işaretleri söz konusu olduğunda hiçbir şey beyzbolla kıyaslanamaz. Bunaltıcı bir yaz gününde vatkaların ilk kırılması mı? Bir spor salonunda parke üzerinde ilk spor ayakkabı gıcırtısı mı? Hayır Beyzbol ve diğer her şey var.

Ve Salı sabahı oradaydılar, bir aday ve bir antrenör, vuruş kafeslerinin ve boğa ağıllarının arkasında, Mets antrenman kompleksindeki saha dışı bir elmasın üzerindeydiler. Yarı saha, yüksek bir girişi olan ancak odası olmayan lüks bir ev gibidir – sadece sahada antrenman yapabilir, başka hiçbir şey yapamaz.

Artık fungo sopasının inceliklerini bilen eski bir birinci lig saha oyuncusu olan 57 yaşındaki Joey Cora, güç ve hıza sahip, sıska bir Dominikli kısa stoper olan 21 yaşındaki Ronny Mauricio’nun makaralarına çarptı. Mauricio, şort, ters şapka ve ter içinde Mets tişörtü giyerek, Cora iç sahadaki kirin hemen arkasındaki küçük çitin üzerinden bir tanesini sarana kadar Grounder’a sola ve sağa hücum etti. Hata.

“Eski alışkanlıklar bebeğim!” diye bağırdı biri ve Cora gülümsedi. Ana ligde gerçekten bir home run yapması için plakaya yaklaşık 1.000 tur atması gerekti.

Atıcılar ve yakalayıcılar Çarşamba günü bahar eğitimi için resmi olarak rapor verdiler, ancak çoğu bir gün erken gelmişti. Garip bir şekilde yapılandırılmış başka bir alanda (ortak bir dış alanı paylaşan iki tam elmas), tanıdık stillerde açılmış kollar ve bacaklar, dikkatlice kıvrımlar çiziyor ve otoyol hızlarının altında kayıyor.

Bir gözlemci, sadece Justin Verlander’ın böyle fırlattığını düşünebilir – ve hey, oradakinin şüphe götürmez bir şekilde Max Scherzer olduğunu düşünebilir. Beyzbolda en çok kazanan iki oyuncu ve Greyfurt Ligi’nde üç Cy Young Ödülüne sahip tek atıcılar. (Arizona’daki Cactus League’de Dodgers’la oynayan Clayton Kershaw’ın da üç tane var.)

Mets’in sahibi, ilk hayranı ve tavizsiz büyük kazanan Steven A. Cohen, geçen sezondan önce Scherzer’e yılda 43,3 milyon doları çarçur etti ve bunu Aralık ayında bir hafta içinde 40 yaşına girecek olan Verlander için tekrar yaptı. 2022’de Verlander büyük ERA’ya sahipti, Amerikan Ligi Cy Young Ödülünü kazandı ve Houston Astros’un Dünya Serisini kazanmasına yardımcı oldu.

Mets menajeri Buck Showalter, as sağ elini kullananların bariz taleplerini küçümsemeye çalışarak, “Beklentileri ve giydiği şeyin mantosunu anlıyor,” dedi. “Bu iki adam o dağa tırmandı, bu yüzden daha yüksek olabileceğini düşünmüyorum çünkü zaten oradaydı.”

Showalter, Mets’i geçen normal sezonda 101 galibiyete götürdü, en çok Doğu Ulusal Lig’de, Braves’in Atlanta ile eşitliği bozarak kazandığı bir lig. Her iki takım da playoffların ilk turunu kaybetti ve bölüm yarışında açık ara üçüncü olan Philadelphia Phillies World Series’e yükseldi.

66 yaşında ve kırk farklı on yılda Yılın Menajeri ödüllerine sahip olan Showalter, hâlâ bir sonbahar klasiği yakalamış değil. Bir takımı bir lig şampiyonluk serisine götürdü: oraya ulaşmak için Detroit Tigers’ı mağlup eden 2014 Baltimore Orioles. Tigers’ın bu sonbahardaki asları Scherzer ve Verlander idi.

Bunun gibi örnekler, Showalter’ın Salı günü Mets’in görevini gerçekçi bir şekilde açıklayan 2022 All-Star’ı Edwin Díaz gibi daha yakın oyuncular kadar cesurca konuşmamasının nedenidir.

Önümüzdeki ay yapılacak Dünya Beyzbol Klasiğinde Porto Riko için takım arkadaşlarıyla rekabet etmek için saçlarını sarıya boyayan Díaz, “Beklentimiz şampiyonluğu kazanmak,” dedi. “Bu yüzden maçları kazanmayı ve Dünya Serisinde olmaya çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Showalter, Salı günü en azından bu sezon vereceği yüzlerce basın toplantısının ilkinde “World Series” kelimesinden bahsetmedi. Miami ve Milwaukee’deki açılır kapanır tavanlı beyzbol stadyumlarında yedi günde yedi maçla sezonu açmanın ender armağanından bahsetti. Bir planlamacı için ne büyük bir zevk.

Showalter, “Eve döndüğümüzde, çatılarda bir sızıntı olmazsa, arka arkaya yedi gün oynamış olacağız,” dedi. “Çatılar. Rufus.”

Şenlikli medya toplantısı -basın toplantısı çok resmi bir terimdir- her zamanki eğlenceli kenar çubuklarına sahipti. Showalter, oyuncular için bir yetenek gösterisi düzenliyor, ancak muhtemelen hiçbiri, bir zamanlar kampa biri diğerine iki maymun getiren ve bir kadro yeri kazanan eski bir Baltimore adayı olan Ryan Flaherty’yi geçemeyecek.

Showalter, ligdeki rakiplerine karşı geçen sezon 76 maça kıyasla sadece 52 maça çıktığı için çok heyecanlı (“Hiç mantıklı gelmedi” dedi). Mets’in, bariz bir güvenlik tehlikesi olan bahar antrenman stadyumunun kirli bölgesinden nihayet boğa ağıllarını kaldırdığı için memnun. Ve ekibin, oyuncuları bu sezon yeni üslere alıştırmak için eğitim tesisindeki kaydırak çukurlarını yeniden tasarladığını kaydetti – çalıntı üslerin reklamını yapmak için 15 yerine 18 inç kare.

Showalter, “Belli bir şekilde görünmelerine alışırsınız,” dedi. “Geçen hafta buraya ilk geldiğimde ve çantaları gördüğümde hemen farklı olduklarını biliyorum. Ancak oyuna ne kadar etki edeceklerini bilmiyorum.”

Showalter, geçen sezon alt kademelerdeki değişiklikleri denetleyen küçük lig menajerleriyle kapsamlı bir şekilde konuştu: saha saati, saha içi konumlandırma kısıtlamaları, top atışlarındaki sınırlamalar. Mets çalışanları, her şeyi gözden geçirmek için Salı öğleden sonra lig yetkilileriyle bir araya geldi.

Díaz, “Sahne saati hakkında endişelenmiyorum çünkü hızlı atmayı seviyorum,” dedi. “Vurucunun hangi adımın geleceğini düşünmesine izin vermek istemiyorum.”

2022 normal sezonunda 235 rakip raketinden 118’ini 1.31 ERA ile havalandırdıktan sonra yeni bir şey eklemeyi planlamayan Díaz için sadece iki seçenek var.

“Hayır,” dedi, “iki atışımı, hızlı topumu ve kaydırıcımı atmaya ve herkese vurmaya devam edeceğim.”

Díaz’ın sezonu ona daha yakın bir sözleşme için şimdiye kadarki en zengin sözleşmeyi kazandırdı – beş yıl, 102 milyon dolar – ve orta saha oyuncusu Brandon Nimmo da sekiz yıl ve 162 milyon dolar karşılığında geri döndü. Mets, sağ elini kullanan Jacob deGrom’u Teksas’a kaptırdıktan sonra Verlander’ı getirdi (eski bir Rangers menajeri olan Showalter, Dallas’ta bir ev bulmasına yardım ettiğini söyledi) ve atış ekibinde başka yerlerde yer değiştirdi: Kodai Senga , Jose Quintana, David Robertson ve Brooks Raley; Chris Bassitt, Taijuan Walker, Seth Lugo ve Joely Rodriguez yok.

Cohen için bu, vergi cezaları da dahil olmak üzere yaklaşık 450 milyon doları buluyor ve bu, herhangi bir mal sahibinin şimdiye kadar bir liste için harcadığı en yüksek tutar. Baskı ima ediliyor, ancak tüm bunların ağırlığı başka bir gün için bir yük. Bu zevk almak için bir başlangıçtı.

Showalter, “Bir şeyi bitirmek için, onu başlatmanın bir yolunu bulmalısın” dedi. “Sadece bu kısımla biraz daha ilgileniyorum.”