Ev plakası engelleme çağrısı, White Sox’a Rangers karşısında zafer kazandırdı

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Yıllardır taraftarlar ve oyuncular, NFL’de neyin bir yakalama oluşturduğundan kimsenin emin olmadığından şikayet ettiler. Major League Baseball’da bile kimse plaka engellemenin ne anlama geldiğini bilmiyor gibi görünüyor.

Örnek olay: Texas Rangers ve Chicago White Sox arasında Salı günkü maçta, Rangers’tan yakalayıcı Jonah Heim’in ev sahibi plakanın kenarına oturduğu, Travis Jankowski’den mükemmel bir şut aldığı ve yerine Elvis Andrus’un geçtiği bir iç saha maçı. Oyun berabere kaldı, 6-6.

White Sox aramayı reddetti – Andrus’un güvende olduğunu ve Heim’in rekoru bloke ettiğini savundu – ve New York’taki Tekrar inceleme ekibi, dışarı çıkan ve kendisi atılan Rangers menajeri Bruce Bochy’nin üzüntüsüne kadar aramayı bozdu.

Bochy, maçtan sonra gazetecilere “Bu aramanın geçmesine şaşırdım” dedi. “Kesinlikle şimdiye kadar gördüğüm en kötü aramalardan biri ve tekrarlanarak yapıldı. sadece anlamıyorum. Bunu kaç kez açıklamaya çalışacakları umrumda değil. Bu durumda bunu yapamazsınız. Bu bir utanç. Gerçekten utanç verici.”

Maçtan sonra olayın tekrarlarını henüz gözden geçirmediğini söyleyen White Sox menajeri Pedro Grifol, Heim’in hatalı olması gerektiğine inanıyordu.

Grifol gazetecilere verdiği demeçte, “New York bunun bir ihlal olduğunu hissettiyse, muhtemelen ilk aşamadan kaynaklanıyordu çünkü kural bu” dedi.

Oyunun videoları, Heim’in kendisini plakanın biraz arkasında ve yanında konumlandırdığını gösteriyor. Bununla birlikte, New York’taki Tekrar İnceleme Merkezi, kuralları çiğnediği sonucuna vardı ve şöyle bir açıklama yaptı: “Yakalayıcının ilk konumu yasa dışıydı ve topa sahip olmadığı sırada yaptığı sonraki eylemler, koşucunun eve dönüş yolunu engelledi ve engelledi. “Tabak.”

Bununla birlikte, kafa karışıklığına ek olarak, Salı günü San Diego Padres ile San Francisco Giants arasında oynanan ve yakalayıcı Austin Nola’nın bloke plaka için çağrılmadığı bir oyunda oynanan çok benzer bir oyun vardı.

San Francisco Giants all-star yakalayıcı Buster Posey de dahil olmak üzere birkaç yüksek profilli yaralanma nedeniyle 2014 yılında iç plakadaki çarpışmalar yasaklandı. Kurallar, hem koşucuların plakaya yaklaşma şekli hem de yakalayıcıların topu nasıl aldıkları için geçerlidir.

Bununla birlikte, kural 6.01(i)(2)’nin metni, bir yakalayıcının yolda olduğu koşulları belirlemek için bazı takdir yetkisi olduğunu belirtir.

Yakalayıcı topa sahip olmadığı sürece, gol atmaya çalışan koşucunun yolunu kapatmamalıdır. Hakemin görüşüne göre, topa sahip olmayan yakalayıcı koşucunun yolunu kapatıyorsa, hakem koşucuyu emniyete almalı veya emniyette olduğuna dair işaret vermelidir. Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, yakalayıcının atışı yapmak için meşru bir girişimde (örneğin yön, yörünge vb. tepki olarak) koşucunun yolunu kapatması bu Kural 6.01(i)(2)’nin ihlali değildir. gelen sahanın sekmesi veya bir atıcıdan veya içeri çekilen saha oyuncusundan gelen bir sahaya yanıt olarak). Ayrıca, topa sahip olmayan bir yakalayıcı, eğer koşucu yakalayıcıyla (veya ev plakasını koruyan başka bir oyuncuyla) kayma yoluyla çarpışmaktan kurtulmuşsa, Kural 6.01(i)(2)’yi ihlal etmez.
Bir kural yorumunda şöyle belirtilir: “Bir yakalayıcı, topa sahip olmadan her ikisi de plakayı bloke etmedikçe (veya atışı durdurmak için meşru bir girişimde bulunmadıkça) Kural 6.01(i)(2)’yi ihlal etmiş sayılmaz. ve ayrıca gol atmaya çalışan koşucunun ilerlemesini engelledi veya engelledi.

Andrus’un Heim’i temiz bir şekilde geçtiğini gösteren dış alandan bakıldığında, Heim’in bu şartları nasıl ihlal ettiği belli değil.

Özellikle ev belli değildi.

Heim gazetecilere verdiği demeçte, “Hakemden neyi farklı yapabileceğimi sordum” dedi. “Köşelere dizildim. Hatta yedek aldım. Yapılacak başka ne var bilmiyorum. Can sıkıcı.

“Panelin arkasındaki paneli nasıl engelleyeceğimi bilmiyorum.”

Eğer dünya NFL’de neyin yakalanması gerektiğini öğrenirse, belki de en parlak beyinler bundan sonra bu gizemi çözebilir.