Eski Mets All-Star’ı Daniel Murphy, Long Island Ducks’a katıldı

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
CENTRAL ISLIP, NY – Daniel Murphy, Long Island Ducks’ın bulutlu bir gökyüzü altında antrenman yaptığı Fairfield Properties Ballpark’ta çimenlerin üzerinden bakıyor. “Beyzbol güzel bir oyun” dedi ve “insanlara tuhaf şeyler yaptırıyor.”

Murphy bilirdi. 2020’deki son Major League Beyzbol maçını oynayan üç kez All-Star olan oyuncu, 126 maçlık sezonu Cuma günü Kuzey Carolina’da bir deplasman maçıyla başlaması planlanan Ducks ile geri dönüş yapmaya çalışıyor. Murphy, 38 yaşında olmasına ve 12 yıllık birinci lig kariyerinde yaklaşık 80 milyon dolar kazanmış olmasına rağmen, diğer birçok uzun şutla birlikte Atlantik Ligi’nde yer almayı planlıyor.

Murphy ve Ducks kadrosundaki diğer ünlü isimlerin hedefi basit: Birinci lige geri dönmek.

1998’den beri aktif olan Atlantik Ligi, bir iyimserlik ve deney yeridir. Takımlar bağımsızdır, ancak lig bir MLB üyesidir ve genellikle daha büyük üsler, bir ayağı geriye itilen bir atış lastiği ve sözde robotik umplar gibi yeni yöntemler ve fikirler için bir test alanı görevi görmüştür. MLB’nin atış için önerdiği sistem Topların ve vuruşların çağrılarını otomatikleştirmek.

Ancak ligin kalbi, çoğu ana lig seviyesine ulaşamayan veya oraya hiç ulaşamayan oyuncularıdır. Murphy’nin öne çıktığı yer burasıdır. Zirvedeyken maç başına 108.000 dolardan fazla kazanan bir yıldızdı. Atlantik Ligi’nde izin verilen maksimum maaş ayda 3.000 dolardır. Ligdeki diğer oyuncular, Murphy’nin zaten sahip olduğu bir kariyerin hayalini kuruyor.

Mets’teki görev süresinin çoğunda, sağlam bir vurucu ve ikinci kaleciydi. Takım 2015 Dünya Serisine ilerlerken bir atılım gerçekleştirdi. Çarpıcı bir şekilde revize edilmiş bir vuruşla, altı üst üste playoff maçında bir iç saha yüzüğünü vurarak bir büyük lig rekoru kırdı.

Başarısının ardından Washington Nationals ile üç yıllık 37,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı ve oyununu yeni bir seviyeye taşıdı. Başlangıç açı beyzbol devriminin yüzü, arka arkaya All-Star maçlarına çıktı, Ulusal Lig’de iki kez çiftlere liderlik etti ve 2016’da NL’nin En Değerli Oyuncu Ödülü için Chicago Cubs’tan Kris Bryant’ın ardından ikinci oldu.

Cubs’a taşındıktan ve Colorado Rockies’te iki hayal kırıklığı yaratan yıldan sonra, 35 yaşındaki Murphy, her sporcunun korktuğu anla karşı karşıya kaldı: oyun artık onu istemiyordu.

Murphy, ailesini ilk sıraya koymasıyla biliniyordu. Üç çocuğundan birini doğurmak için ebeveyn izni alma kararı hayranlarından eleştiri aldı, ancak Beyaz Saray’a davet edilmesine yol açtı. Bu nedenle, emeklilik planlarının üniversite kurslarına gitmeyi ve iki oğlu ve kızıyla daha fazla zaman geçirmeyi içermesi şaşırtıcı değildi. Ama beyzbol pes etmedi.

Boş zamanlarında, Ken Burns’ün Amerika’nın ulusal eğlence tarihi hakkında dokuz bölümlük, 18 saatlik belgeseli “Beyzbol”u yeniden izledi. Murphy oyunu yeni gözlerle gördü ve geri dönmek istedi.

Cumartesi günü Ducks’ Fan Fest’te Murphy, “Oyunumuzun ne kadar havalı olduğunun farkında değildim,” dedi. “Sanırım sen etraftayken ve olabildiğince üretken ve mümkün olduğunca iyi bir takım arkadaşı, bir koca ve bir baba olmaya çalışırken, oyunumuzu ve daha önce oynayan adamların ne kadar havalı olduğunu hafife aldım. Ben.”

Yenilikleri ile tanınan bir ligde, Murphy’nin geri dönüş girişimine, çocuklarının beyzbol oynamasını izlemekten ilham aldığı kendi deneyi eşlik edecek.

“Çocuklarımın hareket etmesini izledim” dedi. “Benim vuruşum onunkiyle aynı değildi. Tüm vücutlarıyla sallıyor gibiydiler. Muhtemelen daha çok el sallayan biriydim. Ted Williams ve Willie Mays ile Hank Aaron ve Babe Ruth’un sopayı sallamalarına benziyordu. Çocuklar gibi oynuyor gibiydiler. Bu yüzden bir çocuk gibi oynamaya çalışacağım.”

Ducks’a bu yeni ivmeyi getirirken Murphy, beyzbolun en büyük sahnesine geri dönmek için zor bir yol seçti. Ancak, Ducks’la kariyerlerinin sonlarındaki izlerini büyüklere kısa dönüşlere dönüştüren Dontrelle Willis ve Carlos Baerga da dahil olmak üzere diğer eski MLB yıldızları için işe yarayan bir tanesi. Genel olarak Ördekler, 35 yıllık tarihlerinde büyük liglere 27 oyuncu gönderdi.

Bu yıl, Ducks kadrosu genç, hazırlıksız oyuncuların tipik bir karışımını içeriyor; küçük ligler çağrılmadan önce reddedildi; ve geri dönüş yapmaya çalışan diğer birkaç büyük lig. Mets ve Yankees için oynayan Adeiny Hechavarría listede. Murphy’nin 2015 Mets ile takım arkadaşı olan ve bu sezon sonrası Dodgers’ın Chase Utley’inden sert bir düşüşle bacağını kıran Rubén Tejada da öyle. Bir zamanlar Minnesota Twins’te sağlam bir oyuncu olan Lew Ford, en son 2017’de MLB’de oynayan ve en çok bir spor radyo sunucusunun yapmadığı konusunda ısrar etmesiyle tanınan eski bir Detroit Tigers yedeği olan Al Alburquerque gibi takımda. yok.

Hatta eski Mets atıcısı Matt Harvey’in Dünya Beyzbol Klasiğinde İtalya adına gösterdiği sürpriz performansın ardından kadroya katılabileceği yönünde spekülasyonlar bile yapıldı.

Ancak şimdilik Murphy ana cazibe merkezi.

Cumartesi günü, Setauket, NY’den 13 yaşındaki Tommy Palamara, Murphy’nin imzalarını imzalaması için tribünlerde endişeyle bekledi. “Onu 2015 Mets’ten tanıyorum,” dedi ve itiraf etmeden önce, “Hatırlamak için çok gençtim ama bana onu izlediğim söylendi.”

West Islip, NY’den Mets hayranı ve Ducks sezonluk bilet sahibi Scott Nitz, bu sezon Murphy için tezahürat yapmayı dört gözle bekliyor. “Zirvedeydi. Ama artık alçakgönüllü olduğu bir seviyede” dedi Nitz. “Bence geri dönmesi harika. Umarım birisi onu alır ve umarım çabuk olur.”

Kendisi de eski bir Mets ikinci meydan oyuncusu olan Ducks menajeri Wally Backman, Murphy’nin herkes kadar şansı olduğuna inanıyor.

Backman, “Hala tüm yarasa hızına sahip,” dedi. “Geçen yıl Colorado’dayken elinin kötü olduğunu ve sonuna kadar oynamaya çalıştığını biliyorum. Dün Ulusal Lig DH’yi getirdiğinde onu oynarken gördüğüm için ona bir yer olacağını düşünüyorum.

Backman, Murphy’nin kendi hedeflerinin ötesinde, deneyiminin Ducks’ın genç oyuncuları için büyük bir fark yaratabileceğini söyledi.

Backman, “Daha yaşlı adamlar ve bulundukları seviye, gençlerin onları geçmesine izin vermeyecekler.” “Dün Murphy’nin sağ saha çizgisinde bir topa vurduğunu ve duble yapmak zorunda kaldığını ve ardından ilk aşamada bir dalış oyunu yaptığını gördük. Bu da gençlere yansıyor. Yaşlı adamların iş ahlakını görünce kıçlarını tekmeleyecekler.”

Murphy ise yolculuğa odaklanmaya çalışıyor.

“Bu yepyeni bir macera” dedi. “Sanırım içimde biraz beyzbol kaldı ve öğrenmek istiyorum.”

Daha genç takım arkadaşlarına bakarak ekledi, “Yine de temel vuruşları seviyorum. Vurulduğunda çok daha eğlenceli.”