Esenyurt Belediye lideri üniversiteyi kazanan gençlerle buluştu

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Esenyurt Belediye lideri üniversiteyi kazanan gençlerle buluştu Esenyurt Belediye lideri üniversiteyi kazanan gençlerle buluştu

İSTANBUL – Esenyurt Belediyesi‘nin Üniversite Hazırlık kurslarında eğitim alarak üniversiteye yerleşen öğrencilerle kahvaltı programında bir ortaya gelen Lider Bozkurt, “Başarılarınızı kutluyorum. Benim siyaset yapma sebebim siz gençlersiniz. Sizden daha pahalı bir şeyimiz yok. Gençler bu ülkenin geleceği, teminatıdır. Gençleri olmayan ve gençlerini yanlışsız yetiştirmeyen bir ülkenin ayakta kalması mümkün değildir” dedi.

Esenyurt Belediyesi, Üniversite Hazırlık kurslarında yıl boyunca eğitim alarak Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine yerleşen öğrenciler için kahvaltı programı düzenledi. Esenyurt Nikah Sarayı’nda düzenlenen programda Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, üniversiteyi kazanan gençlerle bir ortaya gelerek, onlara tavsiyelerde bulundu. Programda öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayan Lider Bozkurt, “Birbirinizle lütfen barışık olun, ötekileştirmeyin. Tercihleriniz sizin dostunuzla hengame etmenize, ayrışmanıza sebep olacak bir şey değildir. Geriye çalışmak, üretmek, hakça paylaşmak kalıyor. Şayet çalışırsak, üretirsek, hakça paylaşırsak adaletsizlik olmayacaktır. ötürüsıyla emek vereceğiz, itimat oluşacak, istikrar oluşacak. Bütün bunların kararında da gençler geleceklerini dışarıda aramayacaklar. Bir ağabey olarak size söyleyebileceklerim bunlar fakat bir Belediye Lideri olarak hukuk çerçevesinde yapmam gereken her neyse yapacağım. Sizden daha pahalı bir şeyimiz yok zira. Gençler bu ülkenin geleceği, teminatıdır. Gençleri olmayan ve gençlerini gerçek yetiştirmeyen bir ülkenin ayakta kalması mümkün değildir. İnşallah okuldan mezun olduktan daha sonra da elimizden gelen ne var ise dayanak olacağız” diye konuştu.

“Değerli olan şey uğraş gösteriyor olmanız”

Gençlerin yeterli kısımlara yerleşmiş olmasından dolayı memnun olduğunu lisana getiren Lider Bozkurt, “Haftaya sizinle başlamak hayli hoş. Güzel ki geldiniz. Teşekkür ediyorum katıldığınız için. Bir yerlere yerleşmiş olmanızdan dolayı epeyce memnun oldum. Değerli olan bir şey için uğraşmak, efor sarf etmek. Yerleşmiş olmanız ya da yerleşmemiş olmanız sizin kıymetli ya da kıymetsiz olduğunuzu belirlemez. Birisi epey düzgün bir puan almıştır, birisi az puan almıştır. Bedelli olan şey efor gösteriyor, uğraşıyor olmanız; ahlaklı olmanız. Ben o denli değerlendiriyorum. Başarılı olmanız kaynakları yanlışsız kullandığınız manasına geliyor. Öğrencinin kaynağı devridir, kitabıdır, ailesinin ve etrafının verdiği imkanlardır. Bu manada ben hepinizi canıgönülden alkışlıyorum. Yeni bir ufka açılıyorsunuz. Ben inanıyorum ki hepiniz şayet biraz evvel konuştuğumuz çerçevede hareket ederseniz hayli keyifli olacaksınız” halinde konuştu.

“Başarılarınızı kutluyorum”

Üniversiteyi kazanan gençleri tebrik eden Lider Bozkurt şunları ekledi: “Başarılarınızdan memnun olacağız. Geleceğe daha umutla bakacağız. Ben öğretmenlerime ve Müdür Bey’e fazlaca teşekkür ediyorum. Başarılı bir iş yapıyorlar. Benim oğlum da orada kursa devam etti. Bu, buraya olan inancımın de göstergesidir hem de. İnşallah daha hoşunu birlikte oluştururuz. Bizim Öğrenci Dayanak Ofisi’miz var. O ofisimiz şahsen ilgilenecek; İnşallah bundan daha sonraki süreçte de stajlarınızda, burs imkanlarında da yarar sağlamaya çalışacağız. Ben elde ettiğiniz başarılardan hayli keyifli oldum. Güzel ki varsınız. Sizi seven bir belediye lideriniz olduğunu unutmayın. Sizi öpüyorum. Başarılarınızı kutluyorum. Geleceğimiz umutla, ışıkla, sevgiyle, hürmetle ve hoşluklarla dolsun diliyorum.”

“Çok âlâ imkanlarda eğitim aldık”

Esenyurt Belediyesi Daima Eğitim Merkezi’nin Üniversite Hazırlık kursunda eğitim alarak Kocaeli Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği kısmını kazanan Merve Deniz, “Esenyurt Belediyesi’ne, bize bu biçimde bir imkanı sağladığı için hayli teşekkür ediyorum. Fiyatsız bir biçimde hayli daha güzel imkanlarda eğitim aldık. Öğretmenlerimiz hayli dayanak oldu. Kaynak olarak hayli yardımcı oldular bize, o yüzden hayli oldukca teşekkür ediyorum. Bütün imkanları Belediyemiz sağladı, bize yalnızca çabalamak düştü. Biz de öğretmenlerimizin ve Belediyemizin verdiği imkanlardan dolayı daha fazlaca çabalamak istedik ve istediğim kısmı kazandım.”

“Öğretmenlerimiz daima yanımızda oldu”

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Yasemin Torun, “Hepimiz için güç bir periyottu ancak sağ olsun öğretmenlerimiz daima yanımızda oldu. Onların da dayanağıyla hoş bir sene geçirdik.” Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Sezin İlbey ise “Esenyurt Belediyesi’nin Daima Eğitim Merkezi’ndeki kurslarına gittim. Çok mutluydum. Başta Belediye Liderimiz olmak üzere kurumumuzun müdürüne ve öğretmenlerime epeyce teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Esenyurtlu gençler büyük muvaffakiyet gösterdi

Kültür İşleri Müdürlüğü Daima Eğitim Merkezi tarafınca verilen hazırlık kursları üniversiteye girişin anahtarı oldu. Fiyatsız üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrencilerden 163’ü itibarlı üniversitelerde yeterli kısımlar kazandı.