Enis Bardhi: “Şampiyon Kadroya Karşı Oynuyorlar”

BooM

New member
Trabzonspor’a dönem başında İspanya’nın Levante ekibinden transfer olan Enis Bardhi, “Bazı cephelerde kaybedebilirsiniz fakat savaş devam ediyor. Önümüzde değerli fırsatlar var ve bunları değerlendirirsek gayretin içine girip epey başarılı olacağımıza inanıyorum.” dedi.

Bardhi, Bitexen Giresunspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili ekibin idmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Maçı kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz”

Bordo-mavili futbolcu, kaybettikleri müsabakaların akabinde üzüldüklerini tabir ederek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Fenerbahçe maçına dönecek olursak ne kadar kıymetli olduğunu, taraftarların ne kadar galibiyet istediğinin bilincindeydik. Çok uygun maç çıkararak o müsabakayı kazandık. daha sonrasında bizim için kıymetli olan devam edebilmek, daha sonraki maçı kazanmaktı. Lakin maalesef o maçı kaybettik. O maçı kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Keyifli değiliz, kazanarak devam etmek bizim için fazlaca kıymetliydi. Ancak düşündüğüm bir şey var. Kimi cephelerde tahminen çabayı kaybedebilirsiniz lakin savaş devam ediyor, şayet bunu savaş olarak nitelendirirsek. Savaşı kazanmak için futbol da her gün yeni opsiyonlar sunuyor. Futbol yeni fırsatlar tanıyor. Önümüzde değerli fırsatlar var ve bunları değerlendirirsek uğraşın içine girip fazlaca başarılı olacağımıza inanıyorum.”

“Tercihim alanda olmak”

Bardhi, İspanya ve Türkiye ligleri içinde ekip özeline bakıldığında fark olduğunu düşünmediğini kaydederek, “Çok büyük bir kadroya geldim. Büyük kadro olması niçiniyle futbol oynamak isteyen, oyuncuların kalitesi yüksek ve maçları domine etmek isteyen ekipte oynuyorum. İki lig içinde grup özelinde baktığınızda epeyce bir fark bakılırsamiyorum. Benim doğal ki tercih ettiğim konum orta saha. Lakin benim en epeyce tercihim alanda olmak. Alanda olduğum her an kadroya katkı vereceğim ve hocanın beni nazaranvlendireceği rastgele bir noktada kadroya katkı vermekten memnunum. Fakat soracak olursanız orta saha konumunda oynamak isterim. Lakin hocam beni nerede bakılırsavlendirirse, elimden gelenin en uygununu yapmak istiyorum.” diye konuştu.

“Şampiyon kadroya karşı oynuyorlar”

Geçen dönem ile bu dönemi karşılaştırmanın epey yanlışsız olmayabileceğini lisana getiren Bardhi, şu biçimde devam etti:

“Geçen dönem burada değildim. Kadroya yeni katılan, ayrılan oyuncular oldu. Değişimin yaşandığı yerlerde bu cins meşakkatler oluşmasını elbette görüyorum. Birinci buraya geldiğimde Avrupa’dan farklı ligden geliyorsunuz, burayı tam manasıyla tanımıyorsunuz, tanıyabilmek ve adaptasyon sağlanması için belirli mühlete gereksinim var. Bilhassa birinci günlerde. Bu değişim sancılı olabiliyor. Bu sene maça çıktığınızda artık son şampiyon olarak maça çıkıyorsunuz. Bilhassa deplasman maçlarında rakipleriniz şampiyona karşı oynuyor ve en uygun biçimde kendilerini göstermeye çalışıyor. Geçen yılki maçlarla bu yılki deplasman maçlarında bu biçimde bir fark olabileceğini düşünüyorum.”

“Şu an kendimi fazlaca âlâ hissediyorum”

Bardhi, ekipte her durumda rekabetin yüksek olduğunu aktararak, “Oyuncuların kalitesi birbirine yakın seviyede. Bizim kadromuzda orta alanda olumlu biçimde rekabet var. Ben her egzersize çıktığımda dünden daha güzel olmaya, kendi oyunumu geliştirmeye ve her vakit daha uygununu yapmaya çalışan oyuncuyum. Benim anım geldiğinde o anda kadroyla alana çıkıp en düzgününü yapmaya çalışıyorum. Şu an kendimi epeyce güzel hissediyorum.” tabirlerini kullandı.

“Herkes en düzgününü yapmaya ve o alanda olmaya çalışıyor”

Takımda epey kaliteli oyuncuların bulunduğunu vurgulayan Bardhi, “Bakasetas, (Abdülkadir) Ömür, Marek, biroldukca arkadaşımız, orta alanda oynayanlar fazlaca kaliteli oyuncular. Bunlar benim kadro arkadaşlarım. Asla gayret ettiğim oyuncular değil. Olağan ki oynamak ismine rekabet var. Herkes en düzgününü yapmaya ve o alanda olmaya çalışıyor. Kadronun genel kalitesi ne kadar yüksekse siz de o biçimde öğrenebiliyorsunuz ve dünden daha düzgün olabiliyorsunuz. Benim başımdaki fikir dünden daha âlâ olmak ve futbolun limitinin olmadığı. Futbolda asla son yoktur, daha âlâ olabilirsiniz. Ben de dünden daha güzel olmaya çalışan futbolcu oldum her vakit.” diye konuştu.

“İdolüm Messi”

Bardhi, 2022 FIFA Dünya Kupası’yla ilgili bir soruya, “İdolüm Messi. Messi’den dolayı Arjantin’i destekliyordum. aslına bakarsanız bence dünyanın en düzgün oyuncusu o. Eksik olan onda Dünya Kupası’ydı. Herkesten daha fazla hak ediyordu.” cevabını verdi.

Trabzonspor, Giresunspor’a 5 eksikle hazırlanıyor

Süper Lig’in 16’ncı haftasında Vavacars Fatih Karagümrük’e 4-1’lik skorla mağlup olarak 2022 yılına hüsranla veda eden bordo-mavililer, 2 günlük müsaadenin akabinde 2023 yılının birinci müsabakası olan Bitexen Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdürdü.

Avcı’dan yeni yıl tebriği

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, egzersiz öncesinde gazetecilerin yanına gelerek yeni yıl tebriğinde bulundu. 2023’ün Trabzonspor’a muvaffakiyetler getirmesi dileğinde bulunan Avcı, daha sonrasında grubunun başına geçerek çalışmalara katıldı.

Denswil ve Serkan kısmi çalıştı

Bordo-mavililerin sabah egzersizinde kas faydalanması geçiren Denswil ile sol diz menisküsündeki yırtık niçiniyle Serkan Asan ekiple birlikte kısmi çalışma yaptı. Yusuf Erdoğan da kadrodan başka olarak fitness salonunda çalıştı.

Takımda 5 eksik

Sabah egzersizinde ayrıyeten sol aşil tendinitindeki ağrı niçiniyle Hüseyin Türkmen, sol diz ön çapraz bağ faydalanması niçiniyle Dorukhan Toköz, sol köprücük kemiğindeki kırık niçiniyle Edin Visca ve gribal enfeksiyon geçiren Naci Ünüvar kadroya katılmadı. Ülkesinde olan Marek Hamsik de müsaadeli olduğu için antrenmana gelmedi.