Elly De La Cruz, Cincinnati Reds’i nasıl heyecanlandırdı?

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Elly De La Cruz, büyük liglerde 17 maç oynadıktan sonra Ulusal Ligde Haftanın Oyuncusu seçildiği Pazartesi günü Camden Yards’taki ziyaretçilerin kulüp binasında bir grup takım arkadaşıyla dinleniyordu.

Takım arkadaşlarından biri “Neden bu kadar uzun sürdü?” diye sordu.

“Evet,” diye ekledi bir başkası, “Matt bunu ilk haftasında başardı.”

Takım arkadaşı ve çaylak arkadaşı Matt McLain ile yapılan sahte sabırsızlık ve karşılaştırmalar, Cincinnati Reds’in geleceğinin ve bugününün ne kadar parlak göründüğünün altını çizdi.

23 yaşındaki bir iç saha oyuncusu olan McLain, sadece ilk tam haftalık oyununun ardından Mayıs ayı sonlarında De La Cruz ile aynı onuru almıştı. 21 yaşındaki De La Cruz 22 gün sonra geldi ve liginin en iyi oyuncusu seçilmesi üç haftadan az sürdü – en az bir hafta.

De La Cruz ve McLain, Mayıs ayında NL’de ayın çaylağı olan 25 yaşındaki Spencer Steer ve ilk üç başlangıcında kazanan 24 yaşındaki Andrew Abbott’ın da dahil olduğu neredeyse çılgın bir Reds çaylak sınıfının parçası. O yıl büyük ligde, Elias Spor Bürosu, başarısını bağlamsallaştırmak için 1893’te yükseltilmiş tümseğin tanıtımına başvurmak zorunda kaldı: Kariyerine, her biri en az beş vuruştan oluşan üç golsüz başlangıçla başlayan tek atıcı.

Abbott Salı günü yükselen Baltimore Orioles’e karşı kazandığı bir koşu ortalaması 1.21 ile 4-0’lık bir açılışta yine kazandı. Gürültülü Kırmızılar Perşembe gününe kadar 43:38, geçen yıla göre sadece 19 galibiyet daha az, belki de programın tam bir yıl ilerisinde.

Bu yıl toplam 11 Kırmızı birinci ligde ilk kez forma giydi ve 14 çaylak maçlarda yer aldı. Ancak en çok dikkati çeken, jetpack hızına ve top ezme gücüne sahip, kıvrak, 1,82 inçlik bir iç saha oyuncusu olan De La Cruz oldu. Bu ay ligde parıldadı, üstün sohbetlere girdi ve Reds’in gelecek vaat eden bir takımdan yılın en ilgi çekici hikayelerinden birine dönüşmesine yardımcı oldu.

Reds menajeri David Bell, “Takımımızda büyük bir fark yarattı” dedi.

De La Cruz’un ani etkisi, Reds’in ilk 17 maçın 13’ünü kazanmasına neden oldu, buna 1957’de serinin modern zamanlardaki en uzun galibiyet serisine eşit olan 12 maçlık galibiyet serisi de dahil.

Geçen yıl Kırmızılar 100 maç kaybetti ama çoğu kişi biraz iyileşme bekliyordu. Çok azı bunu tahmin etti.

De La Cruz, çılgın, ödüllü haftasında iki home run ve altı ekstra temel vuruşla 0,440 vuruş yaptı. Bu hafta biraz erken yavaşladı, ancak De La Cruz’u bahar antrenmanında veya bu yıl sadece 38 maçta 12 home run ve 11 double yaptığı Louisville’deki AAA sınıfında görenler için bu bile değildi. kısa bir düşüş beklentileri azaltabilir.

De La Cruz, 1989’da Eric Davis’ten bu yana döngü için vuruş yapan ilk Red olduktan sonra, Cincinnati’nin deneyimli ilk kaleci Joey Votto, De La Cruz’un nadir görülen hız ve güç kombinasyonunu tanımlamak için “Mickey Mantle” kelimesini kullandı. vurucuyu değiştir. De La Cruz vurulmadan geçen birkaç gün boyunca yılmayan Votto, daha birçok çıtırtı ve çıtırtı patlaması sözü verdi.

Salı günü Baltimore’da konuşan Votto, “Mickey Mantle hakkında kitaplar okudum ve onun hakkında bilgi sahibiyim.” dedi. “Gerçekten başka birini düşünemiyorum. Mickey’nin kariyerini yapacak mı? Kim bilir? Ama toplara vurmaya başlayacak ve ‘Ohtani’den daha mı güçlü? Aaron Judge’dan, Giancarlo Stanton’dan daha mı güçlü?’ diyecekler. Bunu yapacak.”

2022 sezonunu askıya alan omuz ameliyatından kısa bir süre önce dönen Votto, geçen yıl bir rehabilitasyon dönemi sırasında AA Sınıfı Dayton’da iki maç oynadı. Votto’ya göre bunlardan birinde De La Cruz sağ saha çizgisinin üzerinden, çitlerin üzerinden ve yola bir topa vurarak tanıkları dehşete düşürdü. Votto, bu yıl AAA Louisville sınıfında ve bu ay da büyük liglerde aynı şeyi daha çok gördü ve De La Cruz’un gerektiğinde hızla uyum sağlayabildiğini belirtti.

Ancak De La Cruz’un bir iç saha oyuncusu için alışılmadık boyutunun yanı sıra herkesin dikkatini hemen çeken şey, temel yollardaki majesteleri.

Votto, “Hareket etmesini izlemek bile başka bir şey,” dedi. “Yüksekte onun kadar iyi hareket eden neredeyse hiç kimse görmedim. Hız, zarafet. Onun çapındaki koşucuların çoğu 6-5 değil ve beyzbol oynamazlar.”

Salı günü sezonun altıncı iç saha koşusuna ulaşan ve Reds’in 12 maçlık ısıtıcılarının ardından üç maçlık bir mağlubiyet serisini bitirmesine yardımcı olan McLain, AA Sınıfında De La Cruz ile birlikte oynadı ve nasıl ekstra taban – İsabetler attığına hayret etti. onun hızlı ayak hareketi. McLain, en önemlisi, De La Cruz’un ikinci aşamadaki bir oyunda, başrol oyuncusu iki kişilik bir kesintide bayrak yarışını övene kadar, ikili gibi görünen bir oyunda tereddüt ettiğini söylüyor. De La Cruz güçlendiricileri açtı ve üçüncü sıraya yükseldi.

Çarşamba gününe kadar .316’ya ulaşan ve güvenli bir savunma oynayan McLain, “Ekstra üslere gittiğinde, bu inanılmaz,” dedi.

Şimdi, De La Cruz birinci lig düzeyinde her şeyi bir yetenek ve neşe havasıyla yapıyor.

Dominik Cumhuriyeti’nden olan De La Cruz, tercüman aracılığıyla “Yüzde yüz” dedi. “Mümkün olduğunca çok eğleniyorum ve her anın tadını çıkarıyorum.”

De La Cruz, Sabana Grande de Boya’da büyüdü, dokuz kardeşin en küçüğüydü. Reds, başka bir oyuncuyu ziyaret ederken bir seçmede De La Cruz ile anlaştı. Cılız ve hevesli De La Cruz dikkatini çekti ve şimdi seçilen kişi olduğu için neredeyse özür diliyor gibi görünüyor.

“O adamlardan hiçbiri beni görmek için orada değildi” dedi. “Sonunda adımı sordular. Açıkçası beni seçmeleri benim kararım değildi.”

İmza, Cincinnati genel menajeri Nick Krall’ın daha sportif bir kadro oluşturmaya yönelik stratejik planlarına uyuyor. Bazıları, bu hafta üç maçın ikisini eğlenceli bir üç maçlık galibiyet serisiyle oynadıkları Orioles ile birlikte Reds’in, atletizmi taktiklere göre önceliklendiren yeni beyzbol kuralları altında gelişmek için daha iyi bir konumda olduğunu belirtti. Ancak Krall, Kızılların eski kurallar altında bile daha fazla hız ve hareketlilik hedeflediklerini söyledi.

Agresif tarzı bulaşıcıydı. Geçen hafta, Atlanta’ya karşı üç maçlık galibiyet serileri için 126.724 taraftarı ağırladılar (Braves iki kez kazandı ve üç maçın her biri tek seferde kararlaştırıldı). Great American Ball Park’ın 21 yılındaki üç maçlık normal sezon serisindeki en yüksek katılım oldu.

Krall, “İnanılmaz,” dedi. “Cincinnati’nin harika hayranları var ama bizde daha önce böyle bir şey olmamıştı. Bu ekiple nasıl etkileşim kurduklarını görüyorsunuz. Gerçekten benimsediler.”

Kırmızıların en büyük endişesi, Çarşamba gününe kadar 5.31 ERA ile ana ligde 28. sırada yer alan başlangıç sahaları.

Yaralanmalar iş gücünü rahatsız etti, bu yüzden birinci sınıf öğrencisi Abbott onların en iyisi ve stoperi. Ancak, çarşamba gününe kadar 22-22’lik kurtarma fırsatları yakalayan 26 yaşındaki Alexis Díaz liderliğindeki arena, bir kurtarıştı. O, Mets’e daha yakın olan Edwin Díaz’ın küçük kardeşi, ancak Alexis’in tavrı en az bir kıdemli takım arkadaşını eski bir Yankee olan harika Mariano Rivera’yı hatırlatıyor.

Yakalayıcı Curt Casali, “Alexis’i büyülemek istemiyorum,” dedi, “ama bu itibarla biraz flört ediyor. Daha önce kalp krizi geçirip geçirmediğini bilmiyorum ama şu anda kesinlikle kalp krizi geçirmiyor.”

Bu heyecan verici genç oyuncuların çoğu alt liglerde birlikte ilerlediler ve Krall, çiftlikte kurdukları ilişkilerin ve güvenin Cincinnati’de kazanma formülünü geliştirmeye ve iyimserliği artırmaya yardımcı olacağına inanıyor. Kırmızılar, 2020’deki playoffların joker turuna katılmaya hak kazandı, ancak tüm bu genç oyuncular doğmadan önce 1995’ten beri sezon sonrası serisini kazanamadı. Artık haftalık haraçlardan daha fazlasını istiyorlar.

De La Cruz, “Aslında burada başarmak istediğimiz her şeyin sadece başlangıcı,” dedi.