Eğitime ağır kar engeli!

CatWalk

New member
Ülke genelinde tesirli olan soğuk hava dalgası ile birlikte ağır kar niçiniyle epeyce sayıda vilayette yüz yüze eğitime orta verildi. İşte okulların tatil edildiği kentler…

BİTLİS
Bitlis’in Tatvan, Hizan ve Güroymak ilçelerinde ağır kar niçiniyle eğitime 22 Aralık Çarşamba günü orta verildi. Hizan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, ilçeye bağlı köylerde olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu açıklandı. Açıklamada, “İlçe merkezimizdeki resmi ve özel eğitim kurumları ile köylerimizdeki yatılı okullar hariç, taşımalı eğitime ve tüm köylerimizde eğitim öğretime 22 Aralık Çarşamba günü orta verilmiştir” tabiri kullanıldı.

Tatvan Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, ağır kar ve olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu açıklandı. İlçe merkezi ve köylerdeki tüm birinci ve orta dereceli okulların 22 Aralık Çarşamba tatil edildiği aktarılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Güroymak Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçeye bağlı kimi köy ve mezralarda eğitime orta verildiği aktarıldı.

KONYA
Konya’da hafta sonundan itibaren tesirli olan kar yağışı niçiniyle 3 ilçede birinci ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime 1 gün daha orta verildi.

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik kaideler niçiniyle Beyşehir, Hüyük, Altınekin ilçelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı okullarla Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı kreşlerde 22 Aralık Çarşamba eğitim öğretime uzaktan devam edileceği açıklandı. Açıklamada, engelli yahut gebe kamu çalışanlarının tıpkı gün idari müsaadeli sayılmasına karar verildiği kaydedildi.

ORDU
Ordu’nun Gürgentepe ve Akkuş ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime 22 Aralık Çarşamba günü orta verildiği bildirildi.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının tesirli olduğu açıklandı. Açıklamada, olumsuz hava kurallarından dolayı Gürgentepe ve Akkuş ilçelerinde eğitim ve öğretime 22 Aralık Çarşamba günü orta verildiği açıklandı. Ayrıyeten, kelam konusu ilçelerde engelli ve gebe kamu bakılırsavlileri de idari müsaadeli sayılacak.

KARABÜK
Karabük Valiliği, merkez ve ilçelerde kar yağışı niçiniyle tüm okullarda eğitime bir gün orta verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışının oluşturduğu olumuz hava şartları niçiniyle merkez ile Safranbolu, Yenice ve Eflani ilçelerinde örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 1 gün ortayla tatil edildiği bildirildi. Açıklamada ayrıyeten, Ovacık ve Eskipazar ilçelerinde ise yalnızca taşımalı eğitim yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrenciler için de eğitim ve öğretime orta verildiği belirtilirken, Karabük ile Safranbolu, Eflani ve Yenice ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engellilerin de bir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

AĞRI
Ağrı’da kimi ilçelerde kar yağışı ve fırtına niçiniyle okullar tatil edildi. Ağrı’da 3 gündür tesirli olan ağır kar yağışı ve fırtına niçiniyle Hamur, Taşlıçay, Patnos ve Tutak ilçelerinde bulunan tüm köy okulları ve taşımalı eğitim nazarann öğrenciler için eğitime bir gün orta verildi.

MUŞ
Muş Valiliği, olumsuz hava şartları niçiniyle 22 Aralık Çarşamba günü eğitim-öğretime vilayet genelinde bir gün müddetle orta verildiğini deklare etti. Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar ve elverişsiz hava şartları ile meteorolojik sis, don ve çığ uyarısı değerlendirildiğinde 5442 sayılı Vilayet Yönetimi Kanunu’nun 11/C unsuru yeterince 22 Aralık Çarşamba günü vilayet genelinde eğitim-öğretime 1 gün müddet ile orta verildiği açıklandı. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de 22 Aralık Çarşamba günü idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

KASTAMONU
Kastamonu’nun 10 ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün orta verildi. Kastamonu genelinde akşam saatlerinde tesirini gösteren kar yağışı devam ediyor. Kar yağışı sebebiyle kimi ilçelerde 22 Aralık prestijiyle eğitime 1 gün orta verildi. Kastamonu Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca yapılan açıklamada, ağır kar yağışı niçiniyle Kastamonu’nun Ağlı, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeytin, Devrekani ve Küre ilçelerinde tüm okullar, İnebolu ilçesinde lise ve yaygın eğitim kurumları hariç tüm okullar ile Cide, Doğanyurt ve Şenpazar ilçelerinde taşımalı eğitime 22 Aralık itibariyle 1 gün orta verildi.

BARTIN
Bartın’da kar yağışı niçiniyle yüz yüze eğitim ve öğretime 1 gün müddet ile orta verilirken uzaktan eğitime devam edileceği duyuruldu. Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma niçiniyle ilimiz merkez ve merkeze bağlı köylerdeki birinci ve orta dereceli okullarda 22.12.2021 Çarşamba günü yüz yüze eğitim ve öğretime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir. Eğitime uzaktan devam edilecektir” denildi. Ayrıyeten engelli ve gebe olan kamu çalışanlarının tıpkı tarihte müsaadeli sayılacakları duyuruldu.

DİYARBAKIR
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde ağır kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi. Kulp ilçesinde aralıklarla tesirli olan yağış niçiniyle kar kalınlığı ilçe merkezinde 5 santimetreye, yüksek kesitlerde ise 20 santimetreye ulaştı. Ağır kar yağışı niçiniyle kimi köy yoları da ulaşıma kapandı. Kulp İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, 1 gün mühletle eğitime orta verildiğini deklare etti.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Fatih Kaya, “Yaşanan ağır kış şartlarının olumsuz tesirlerinin en aza indirilmesi ve yaşanması olası aksiliklerin önüne geçilebilmesi hedefiyle 22 Aralık 2021 Çarşamba günü İlçe Hıfzıssıhha Şurası sonucuyla Kulp ilçesi merkezi ve kırsalındaki mahallelerdeki birinci ve orta dereceli tüm okullarımızda eğitime 1 gün mühletle orta verilmiştir” dedi.

ZONGULDAK
Zonguldak’ta tesirli olan kar yağışı niçiniyle taşımalı eğitime 1 gün orta verildi. Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; tesirli olan kar yağışının gece saatlerinden itibaren don ve buzlanma ile ulaşımda aksamalara niye olabileceği tabir edildi. Açıklamada, taşımalı sistemle eğitim veren okulların 22 Aralık Çarşamba için 1 gün müddetle tatil edildiği söz edildi. Çaycuma ilçesinde kar yağışı niçiniyle taşımalı eğitimle birlikte köy okullarının tamamında yüz yüze eğitim ve öğretime bir gün orta verildi. Çaycuma İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsmail Baş yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma niçiniyle ilçemizde taşımalı eğitimle birlikte köy okullarımızın tamamında eğitim öğretime bir gün orta verilmiş olup uzaktan eğitime ise devam edilecek” dedi.

DÜZCE
Düzce’nin Yığılca İlçesi’nde tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi. Vali Cevdet Atay, eğitime kar niçiniyle orta verildiğini toplumsal medya hesabından duyurdu. Düzce’nin Yığılca ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Mevsimin birinci kar yağışı ilçede tesirli olunca eğitime 1 gün orta verildi. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı daha sonrasında ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 22.12.2021 Çarşamba günü Yığılca ilçemizde eğitime (1) bir gün mühlet ile orta verilmiştir” sözlerine yer verildi. Vali Atay açıklamasında ayrıyeten kamuda çalışan engelli ve gebe çalışanında 1 gün idari müsaadeli sayılacaklarını deklare etti.

HAKKARİ
Hakkari ve ilçelerinde tesirli olan kar yağışı eğitimin aksamasına niye oldu. Hakkari Valiliği, ağır kar yağışının akabinde gece saatlerinde açıklama yaptı. Açıklamada, Hakkari merkez, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde taşımalı eğitim, Çukurca ilçesinin Çığlı ve Akkaya köylerinde ise kar yağışı, buzlanma ve tipi niçiniyle 22 Aralık 2021 Çarşamba günü eğitim- öğretime bir gün müddet ile orta verildiğini bildirdi.

SİNOP
Sinop’ta, ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle merkez ve kimi ilçelerde bugün eğitim öğretim yapılamayacak. Valilikten yapılan açıklamada, kentte kar yağışının devam ettiği açıklandı. Meteorolojik bilgilere bakılırsa bölgede olumsuz hava şartlarının devam edeceği vurgulanan açıklamada, “Bu niçinle 22 Aralık Çarşamba günü kent merkezi ile Gerze, Erfelek, Dikmen ve Ayancık ilçelerinde eğitim öğretime bir gün orta verilmiştir” sözüne yer verildi.

Açıklamada, ayrıyeten vilayet genelinde kamuda çalışan emekçi ve memurlardan engelli ve gebe olan işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş’ın Onikişubat, Afşin ve Andırın ilçelerinde güç nakil kablolarının ziyan görmesi, Nurhak ilçesinde ise olumsuz hava kurallarından dolayı 21 okulda eğitime bir gün orta verildi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, olumsuz hava şartlarından dolayı güç nakil kablolarının ziyan görmesi niçiniyle Onikişubat, Afşin ve Andırın ilçelerindeki birtakım okullarda elektrik kesintisi yaşandığı açıklandı. Elektrik kesintisi niçiniyle 22 Aralık’ta, Onikişubat’ta 3, Afşin’de 12, Andırın’da ise 2 okulda eğitime bir gün orta verildiği kaydedildi. Öte yandan Nurhak ilçesinde de olumsuz hava şartlarından dolayı 4 okulda, eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

ADANA
Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde, ağır kar yağışı niçiniyle 20 Aralık’ta eğitime verilen ortanın 1 gün uzatıldığı bildirildi.

Tufanbeyli Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede ağır kar yağışının devam ettiği belirtilerek şu tabirlere yer verildi: “Tufanbeyli ilçemizde gerçekleşen ağır kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları emeliyle 22 Aralık Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün daha orta verilmiştir. Ayrıyeten engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.” Öte yandan ilçede elektrik kesintileri yaşandığı, getirilen 5 taşınabilir jeneratörle bu külfetin aşılmaya çalışıldığı açıklandı.

GİRESUN
Giresun’un Çamoluk ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava niçiniyle yüz yüze eğitime bir gün orta verildiği bildirildi. Çamoluk Kaymakamlığının toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, kar yağışı ve çok soğuk niçiniyle yollarda oluşan buzlanma riskinin ulaşımı tehlikeye sokacağından önleyici önlem olarak yüz yüze eğitime bir gün mühletle orta verildiği açıklandı. Eğitim öğretime uzaktan eğitim sistemi üzerinden devam edileceği aktarılan açıklamada, engelli ve gebe olan kamu çalışanlarının da bir gün mühlet ile idari müsaadeli sayılacakları kaydedildi.

ARTVİN
Artvin’de ağır kar yağışı niçiniyle vilayet merkezi ve Murgul ilçesinde eğitime bir gün orta verildi. Artvin Valiliği’nden yapılan açıklamada “Artvin vilayetimizin birtakım bölgelerindeki ağır kar yağışı niçiniyle Artvin vilayet merkezi ve Murgul ilçemizde 22.12.2021 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 (bir) gün orta verilmiştir. Ayrıyeten vilayet merkezi ve Murgul ilçemizde engelli yahut gebe olan kamu çalışanlarımızın, 22 Aralık 2021 tarihinde bir gün müddetince müsaadeli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.