Detroit Tigers, Scott Harris altında yeniden inşa ediliyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
LAKELAND, Fla. – Çok fazla beysbol bekliyor. Raket vuruşunu bekliyorum. Topun size doğru vurulmasını bekleyin. Gerçekten senin şansını bekliyorum.

Detroit Tigers’ın yeni beyzbol operasyonları başkanı Scott Harris buna alışkın. 35 yaşında, bir birinci lig takımını yönetme şansı için fazla beklemedi. Ancak beyzbol dünyasıyla tanışması, doğru zaman gelene kadar geri çekilmek için bir dersti.

Harris, UCLA’da ikinci sınıf öğrencisi olarak, beyzbol tarihinde hem En Değerli Oyuncu Ödülü hem de Yılın Yöneticisi ödülünü kazanan tek kişi olan Al Rosen ile öğle yemeği yemek için Palm Desert, California’ya gitti. Harris’in büyükannesi Joan Harris, Rosen ile tanışmış, onun geçmişini öğrenmiş ve beyzbolda çalışmak isteyen torunu için çöpçatanlık yapmıştı.

O zamanlar 80’lerinde olan Rosen, Cleveland için ağır ağır üçüncü kaleci olarak 1953 Amerikan Ligi MVP’sini kazandı. Genel menajer olarak, San Francisco Giants’ı sadece iki yıl içinde son sıradan birinci sıraya taşıdı ve 1987’de The Sporting News tarafından üst düzey menajer seçildi. Adam ciddiydi ve Harris konuştuğundan çok daha fazlasını dinledi, büyülenmişti.

Harris, Salı günü Tampa ve Orlando arasındaki Tigers eğitim kompleksinin dış sahasına bakan ofisinden, “Sonsuza kadar sürebilecekmiş gibi hissettiren öğle yemeklerinden biriydi,” dedi. “Bundan sonra yollarımız ayrıldı ve takımlara mektuplar yazmaya başladım. Bir hevesle, aldığım cevapları Bay Rosen’a geri götürdüm ve bu, bugün hala var olmasını dilediğim uzun süreli bir ilişkinin tohumlarını ekti.

Rosen 2015’te öldüğünde 91 yaşındaydı. Rosen, üniversite öğrencisiyken Washington Nationals’ta ücretsiz bir staj ayarlayarak Harris’i kariyer yoluna koymuştu ve Harris, akıl hocasını zaman içinde güncel tutacaktı.

“Yaptığımız son konuşmalardan biri, Cubs’la yaptığımız bir anlaşma hakkındaydı ve o, bugünlerde müzakerelerin kısa mesaj yoluyla yürütüldüğünü fark edemezdi – çünkü onun zamanında oturup bir GM yazıp okumadan önce oturmalıydınız.” Sözsüz konuşmaları ve karar vermeleri,” dedi Harris gülümseyerek. “Onu çok özledim. Kariyerimi onunla bu tesadüfi karşılaşmaya borçluyum.”

Farhan Zaidi altında Giants’ın genel menajeri olarak üç yıllık bir görevden sonra Harris, kariyerine geçen Eylül ayında Detroit’te başladı. Tigers, 2014 yılına kadar art arda dört AL Central şampiyonluğu kazanan ancak o zamandan beri playofflara geri dönmeyen bir takımın kurulmasına yardım eden selefi Al Avila’yı kovmuştu.

Sekiz yıllık yokluk, Los Angeles Angels’ı Major League Baseball’daki en uzun aktif galibiyet serisi için bağladı. Ancak birçok takımın agresif harcama yaptığı bir sezon dışında Harris beklemeyi seçti. Birkaç yardımcıyı takas etti, birkaç acemiyi bir yıllık sözleşmeler için imzaladı ve aniden modern görünen bir organizasyonun altyapısını elden geçirdi.

“Tamamen, her birimiz için ortaya konan plan, kampın nasıl yürütüldüğü, burada bulunan personel – bu heyecan verici,” dedi bir yıl boyunca taahhütte bulunan ve The Tigers’ın ardından milyonlar kazandıran 10 doları solak olan Matthew Boyd. Seattle ile geçen sezon sona eriyor. “Yedi yıldır buradayım ve sadece bir yıl uzaktayım ve yeni bir kulüp binasındaymışım gibi hissediyorum.”

Tigers’ın yeni bir başlangıca ihtiyacı vardı: Miguel Cabrera’nın ikinci MVP’sini kazandığı ve takımın normal sezon iç saha maçlarına yaklaşık 3,1 milyon taraftar çektiği 2013’ten bu yana on yıl içinde ödeme yapan müşterilerinin neredeyse yarısını kaybettiler. Son beş seçmede dört ilk beş seçimine rağmen Detroit, Keith Law’un The Athletic için yıllık çiftlik sistemi sıralamasında ligin 30 takımı arasında son sırada yer alıyor.

Harris, Tigers’ın gerçekte ne kadar yetenekli olduğunu henüz söyleyemediğini söyledi. Ancak anlaşmaları aceleye getirmemeye dikkat etti ve potansiyel müşterilerin daha incelikli, özelleştirilmiş yönlere nasıl tepki vereceğini merak etti.

“Bu oyuncular değişecek ve gelecekte kendilerini bir mağazada bulup bulmayacaklarına dair bir yargıya varmadan önce, şirket içinde zaten sahip olduğumuz yeteneklerle tam bir geliştirme döngüsünden geçebilmek istiyoruz.” Harris dedi. “En azından onları biraz daha derin bir seviyede değerlendirmek için sistemleri ve kadroyu bu oyuncular etrafında inşa etmek istedik.”

Bu yüzden Tigers bekliyor olacak: geçen Haziran’daki Tommy John ameliyatından dönen, 2018’de 1 numaralı genel seçim olan sağlak ilk beş oyuncusu Casey Mize için; Arizona Eyaletinde yaptığı gibi hızlı topları atmak için 2020’de 1 numaralı genel seçim olan birinci kaleci Spencer Torkelson için; orta saha oyuncusu Riley Greene ve başlangıç oyuncusu Matt Manning gibi diğerleri için en iyi yeteneklerini geliştirmeleri için.

Geçen yıl 96 mağlubiyetle tökezlemek – Greene’in mütevazı .321 taban yüzdesi tüm müdavimlere liderlik ettiğinde ve hiçbir atıcı 120 vuruşa ulaşmadığında – acı verici bir öğrenme eğrisiydi. Bu Nisan’da 40 yaşına girecek olan ve sözleşmesinin son yılına giren Cabrera’nın kariyerindeki 3000. başarısı dışında kutlanacak çok az şey vardı.

İlkler arasında son sırada yer alan ve tabanda .604 artı yavaşlama yüzdesi en az 400 olan Torkelson, “Böyle kavgalara en üst düzeyde katlanmak ne kadar acıtsa da, bunu düşündüğümde sadece bana yardımcı olacak” dedi. basemen plaka görünümlerini belgeledi.

“Başarılı olduğunuzdan çok başarısız olduğunuzda daha fazla şey öğreniyorsunuz ve bence 10, 15 yıl sonra geriye bakıp ‘Biliyor musunuz? Kariyerimde bana gerçekten yardımcı olduğu için geçen yıl için teşekkür ederim.

Altı yıllık, 140 milyon dolarlık bir sözleşmenin ilk sezonunda sadece .238’e ulaşan kısa stoper Javier Báez ve kişisel nedenlerden dolayı geçen sezonun yaklaşık yarısını kaçıran solak Eduardo Rodriguez gibi birkaç kıdemli Kaplan da gelişmeli. 2021’de Tampa Bay için 27 gol atan dış saha oyuncusu Austin Meadows, Aşil tendiniti ve akıl sağlığı sorunları nedeniyle neredeyse tüm sezonu kaçırdı.

Meadows, “Şahsen ben çok daha iyi bir yerdeyim” dedi. “Sağlıklı kalırsam ve bu takımda lider olursam, bu kadroya gerçekten iyi bir silah ekleyebileceğimi düşünüyorum.”

Tigers koçluk, analitik ve zihinsel performans ekiplerini genişletti, kulüp binası yemek seçeneklerini yükseltti (“Geçen yıl sadece sade tavuk göğsü olurdu,” dedi Torkelson, “ve şimdi limon kabuğu sarımsaklı tavuk gibi”) ve diyetleri kaldırdı Merkez saha Comerica Park’taki duvar 10 fitten 412 fit’e geri çekildi. Tigers CEO’su Christopher Ilitch, yeni bir mürettebat uçağı sözü bile verdi.

Bu değişikliklerin hiçbiri tek başına Tigers’ın bu yıl sezon sonrası için savaşmasına neden olmayacak. Ancak Harris’in her zaman bildiği fikir, oyunculardaki en iyiyi ortaya çıkaran bir atmosfer yaratmaktır. Rosen’in en önemli dersi bu, dedi: Oyuncular oyundur.

Harris, “Demek istediği buydu – bu oyunda diğer tüm şeylerle dikkati dağıtmak çok kolay,” dedi. “Bu yüzden iki kat aşağıdaki odadaki oyunculara ve yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmalarına nasıl yardımcı olacağımıza odaklanmamız gerekiyor.”

Harris ve Kaplanlar beklemeye değeceğine inanıyor.