Cruz Azul, Enner Valencia ve Radamel Falcao’yu Transfer Etmek İstiyor

BooM

New member
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Meksika Ligi (Liga MX) kadrolarından Cruz Azul, Muhteşem Lig takımı Fenerbahçe’de forma giyen Enner Valencia ve bir devir Galatasaray’da oynayan Radamel Falcao ile ilgileniyor.

“Valencia ve Falcao listemizde”

Tudn sitesinde yer alan habere bakılırsa; Cruz Azul İdare Heyeti Lideri Victor Velazquez, “Aradağımız birkaç oyuncu var ve bu oyuncuları belirledik. Bu oyuncular içinde Radamel Falcao ve Enner Valencia da var” dedi.

“Kadroda yer açmamız gerekiyor”

Velazquez, “Ancak oyuncu transfer edebilmemiz için takımda yer açmamız gerekiyor. Şu anda bir oyuncunun hür kalmasını bekliyoruz. Bu mevzuyu Raul Gutierrez ile görüşmem gerekiyor fakat kimin olduğunu biliyoruz” halinde konuştu.

Valencia geleceği hakkında konuştu

Fenerbahçe’nin dün akşam Gaziantep FK’yı deplasmanda 2-1 mağlup ettiği müsabakada 2 gol atan ve kadrosuna 3 puanı kazandıran Enner Valencia, geleceği hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

“Geleceğim Fenerbahçe’de”

Sarı-lacivertli ekiple olan mukavelesi dönem sonunda bitecek olan Ekvadorlo oyuncu, “Geleceğim Fenerbahçe’de. Ben burada epeyce memnunum. Taraftarın ilgisiyle memnunum. Şampiyonluğa odaklandım, bunun için çalışıyorum” halinde konuştu.

Enner Valencia 17 gole ulaştı

Bu dönem Kanarya ile 26. maçına çıkan Ekvadorlu golcü oyuncu 17 gol ve 4 asist kaydetti. Ayrıyeten, bu dönem Harika Lig’de en çok maçta 2+ gol atan oyuncu Enner Valencia (5 maç):

• Gaziantep FK: 2
  • Fatih Karagümrük: 2
  • Adana Demirspor: 2
  • Kasımpaşa: 2
  • Ümraniyespor: 2
Falcao da listede

Öte yandan, Meksika grubunun listesinde bir devir Galatasaray’da da forma giyen Radamel Falcao da yer alıyor. Kolombiyalı oyuncu, La Liga takımlarından Rayo Vallecano forması giyiyor ve kontratı 30 Haziran 2023 yılına kadar devam ediyor. Bu dönem 17 maçta alana çıkan Falcao, 2 gol kaydetti.