Chicago’nun yeni yöneticisinin net bir mesajı var: Ayrıntılar önemlidir

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
GLENDALE, Arizona — Pedro Grifol’a akıl hocalarını, onu Chicago White Sox’u yönetme yoluna sokan insanları sorun, işe büyükbabasıyla başlar. Küba’dan göç eden Pedro Antonio Grifol, sabahın erken saatlerinde gazete dağıttı ve Miami’deki bir lisede bütün gün kapıcı olarak çalıştı. Ama günü daha yeni başlıyordu, genç Pedro’ya onu okuldan aldığında söylerdi.

Grifol, “Bana yapacağınız her şeyin disiplinini ve iş ahlakını ve ayrıntıları öğretti” dedi. “Çoraplarımı giyme şeklimden, ayakkabımı bağlama şeklime kadar dedem ‘Hayır, çoraplarını böyle giy’ dedi. bu, bu işte böyle gidiyor.’ hakkında konuşuyorum demek istiyorum detaylı Şeyler.”

53 yaşındaki Grifol, takımının bu ay Camelback Ranch’te gösteri maçı öncesi antrenmanını izlerken konuştu. White Sox kulüp binasında uzun bir sabah toplantısı düzenlemiş, büyükbabasının aldığı derslerin aynısını vaaz etmişti: ayrıntılar önemlidir.

Grifol, kampa rapor verme heyecanının geçtiğini ve sezonun başlaması için heyecanın hala birkaç hafta olduğunu açıkladı. Kaybetmemek için odağı keskinleştirme zamanı, dedi. Kesen adama vurmak, üsleri iyi çalıştırmak, kalkanları toplamak – öncelikler bunlar olmalı.

Kıdemli iç saha oyuncusu Elvis Andrus, “Bazen çok fazla yeteneğiniz olduğunda, oyunun küçük ayrıntılarını unutmaya başlarsınız,” dedi. “Bu Pedro ve tüm koçların fark ettiği bir şey ve ne kadar yetenekli olursak olalım, küçük ayrıntılara ve temellere dikkat etmezsek sezon boyunca bizim için çirkinleşeceğini biliyorlar.”

Geçen sezon White Sox için işler çirkinleşti – ve Tony La Russa’nın 1983 lig şampiyonlarının “Kazanan Çirkin” iyi bir çirkin değil. 2022 White Sox, geçen Nisan ayında La Russa altında ve Eylül ayında Miguel altında sekiz maç kaybetti. Kahire, bir kalp probleminin ardından La Russa’yı takımdan ayrılmaya zorladıktan sonra üst üste sekiz maç boyunca.

2021’de La Russa yönetimindeki American League Central ile kaçtıktan sonra White Sox, 81-81’lik bir rekora ulaştı. Genel menajer Rick Hahn, menajerlik işi için o zamanlar Kansas City Royals’ın takım koçu olan Grifol ile röportaj yaptığında, ekibi hakkında acı bir iddianame aldı.

Royals açıkça 65-97 sayıca üstündü, ancak Chicago’ya karşı 19 maçın 10’unu kazandılar.

Hahn, Grifol’un röportajda kendisine söylediklerini açıklayarak, “İkinci vuruştan size karşı nasıl bir gün geçireceğimizi anlayabilirdiniz,” dedi, “hepiniz orada mıydınız – hazır, enerjik, odaklanmış – ya da bu bir gün müydü? O günlerin.” Eğer onu sabit tutardık ve uyuyan atı dürtmezdik, bu oyunu öylece yuvarlardın. Biz de seni almak istedik.”

Sakatlıklar kısmen suçluydu: Tim Anderson, Yasmani Grandal, Eloy Jiménez ve Luis Robert gibi kadronun dayanak noktalarının hepsi 100 maçın altında oynadı ve başlangıç oyuncusu Lucas Giolito ve üçüncü kaleci Yoán Moncada gibi bazı köşe taşları kötü bir şekilde düştü. Asgari kadro değişikliğiyle – José Abreu ve Johnny Cueto serbest oyuncu aracılığıyla ayrıldı; Andrew Benintendi ve Mike Clevinger geldi – bu çekirdek bir şans daha yakaladı ve Grifol’un liderlik edeceğine güveniyorlar.

Başlangıç Lance Lynn, “Geçen yıl kötü bir yıldı – dürüst olmak gerekirse kayıp bir yıldı” dedi. “Kendilerini kanıtlayacak çok şeyi olan birçok adamımız var ve o, gerektiğinde oyuncuları zorlama yeteneğine sahip.”

Grifol, bu yeteneğini 1989’da Florida Eyaletinde birinci sınıf öğrencisi olarak Seminoles’in College World Series’e ulaşmasına yardım ettiğinde gösterdi. İki yıl sonra geri döndüler ve okul yetkilileri geçen yıl Grifol’a o kadar büyük saygı duydular ki ona baş koçluk işini teklif ettiler.

Diğer antrenörler, büyük bir üniversite programından hayat değiştiren para almak için kısa süre önce – sezon ortasında bile – ana lig kadrosundan ayrıldı. Grifol, Kraliyet ailesiyle birlikte kaldı ve zamanının yakında geldiğini hissetti.

Grifol Florida Eyaleti eski büyük lig sakini ve yayıncı Eduardo Perez, “Güvenlikti, çok paraydı, ancak aynaya bakıp ‘Kendimi kestim’ demek istemedi” dedi ve kalıyor. yakın arkadaş üzerinde “Uzun zamandır büyük liglerde oynamak onun hayaliydi. Yeteneklerine inandı ve sürece inandı.”

Grifol için süreç, 226’ya ulaştığı dokuz yıllık bir ikinci lig oyunculuk kariyerinin ortasında başladı. Muhtemelen ana ligde oynamayacağını anlayan Grifol, orada yönetmeye karar verdi. Seattle Mariners ile Roger Jongewaard altında keşif yapmayı öğrendi, ancak üniformasını hiç çıkarmadı – bazı durumlarda kelimenin tam anlamıyla.

Grifol, “Haki pantolonumu ve altımda beyzbol pantolonumu giyiyordum ve altında bir süveter veya ceket ve Seattle Mariners formamı giyiyordum” dedi. “Lise maçı bittiğinde ve herkes gittiğinde, bir oyuncuyu geride tuttum, bej pantolonumu ve gömleğimi çıkardım ve ona Roger için koçluk yaptım.”

Grifol, Mariners’ın çiftlik direktörü oldu ve aynı zamanda çaylak liginde, Venezuela’da ve A Sınıfında yönetim işleri yaptı. ve kalıp yakalayıcı Salvador Perez’in ebedi bir All-Star olmasına yardım etti.

Grifols’un beyzbol içindeki ve dışındaki deneyimlerinin genişliği, özellikle dizilişte uluslararası yeteneğe dayanan bir White Sox kadrosuyla başa çıkmada özellikle yararlı olabilir.

Eduardo Perez, “Kübalı bir geçmişi var, Venezuela’da yöneticiydi, tüm Latin Amerika’yı keşfetmişti, karısı Kolombiyalı” dedi. “İki dilli olmak bir şeydir, ancak farklı kültürleri anlamıyorsanız, bunun bir önemi yoktur. Kendini tanıtabilir.”

Grifol, oyuncuları sezonluk hedefler veya her seferinde bir gün kinayesi üzerinde durmaktan caydırdı. Düşünmenin daha iyi bir yolunun, yoğun zamanda belirli iyileştirme alanlarını hedeflemek olduğuna inanıyor.

Giolito, “Yılın tamamı için çılgınca beklentiler oluşturmuyor, kısa vadeli hedefler için beklentiler belirliyor ve onlara ulaşmaya çalışıyor” dedi. “‘Önümüzdeki beş gün içinde ne yapacağız? Burada daha mı iyi olduk? Neyin iyileştirilmesi gerekiyor?’

“Artık beş gün öncesine dönebilir ve ‘Ah, Dünya Serisini kazanmak istiyoruz’ demek yerine her şeyi daha güncel tutabiliriz.” Herkes World Series’i kazanmak istiyor ama bu hedefi öylece koymuyorsun. Sanki: oraya nasıl gideceğiz?

White Sox, Grifol’un hayatında yalnızca bir kez 2005 Dünya Serisini kazanarak bir yol buldu. Bu sonbaharda Astros’u süpürdüler ve Houston’daki Minute Maid Park’ta şampiyonluğu perçinlediler; tam da Grifol ve ekibi, Açılış Günü’nde birlikte yolculuklarına başlayacaklar.