Carl Erskine, Hall of Fame’den Buck O’Neil Ödülü’nü aldı

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Erskine’in babası Matt, bir çetenin bir hapishaneye baskın yapıp iki siyah mahkumu asmasının ardından 1930 sabahı Erskine’i Marion, Indiana’ya götürdüğünde canlı bir şekilde aktarıldılar. Matt Erskine, oğlunun nefretin etkilerini görmesini istedi.

Çıplak bir dalın görüntüsü ve ilmikten geriye kalanlar o zamandan beri Carl Erskine’in bilincine kazındı. Erskine, erkek nüfusunun yaklaşık yüzde 30’unun bir zamanlar Ku Klux Klan üyesi olduğu bir eyalette, siyah bir en iyi arkadaşı olan Johnny Wilson ile büyüdü – kendisine herhangi bir özel onur kazandırmayı amaçlamayan bir ödül olduğunu söyledi. .

Erskine, “Karma bir mahallede yaşadım ve birçok büyük siyah aile, çalışkan aile tanıyordum ve Johnny bir yardımcıydı” dedi. “Ben onun evinde yedim, o da benim evimde yedi ve gerçekten çok yakındık. Ten rengine hiç dikkat etmemiştim. İlişkimizde asla bir rol oynamadı. Bu yüzden bana doğal geldiği için bunun için kredi almam zor.”

Erskines’in oturma odasındaki bir dolabın üst rafında, Wilson’ın eski arkadaşına hediye ettiği bir heykelcik var: beyzbol üniformalı bir bankta oturan biri siyah, biri beyaz iki erkek çocuk. Arkasında Wilson’ın notu var: “Biz çocukken olduğu gibi.”

Wilson 2019’da öldü. Erskine ile birlikte 1955 Dünya Serisinde yarışan son Dodger olan Roger Craig geçen ay öldü. Erskine’in çocuklarından ikisi, Gary ve Susie, beş torun ve Brooklyn adında bir kız da dahil olmak üzere on bir torun çocuğundan oluşan genişleyen bir ailenin parçası olan Cooperstown’da onu temsil edecek.

Erskine’in adı, bir koridorun hemen aşağısında ve plak galerisinin köşesindeki Buck O’Neil heykelinin yanındaki Onur Listesi’ne kalıcı olarak yazılacak. Bu alan, Brooklyn’in en ünlü isimlerini – Robinson, Campanella, Snider, Reese, Hodges ve daha fazlasını – onurlandırıyor ve Erskine’e hayatı boyunca teşvik ettiği ince ama güçlü bir mesaj gönderiyor.

Erskine, “Hall of Fame’deki bu odayı çevreleyen plaketlerde önemli bir faktör var,” dedi. “Hepsi bronzdan yapılmış. Hepsi aynı renk.”