Cardiff City, Dele Alli’yi Transfer Listesine Aldı

BooM

New member
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Valerien Ismael periyodunda Beşiktaş’ta yardımcı antrenör olarak bakılırsav yapan Dean Whitehead, Cardiff City’de süreksiz antrenör olarak bakılırsave başladı. Whitehead, Beşiktaş forması giyen Dele Alli hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Haftada 100 bin sterlininiz var mı”

Express’e konuşan Whitehead, “Haftada 100 bin sterlininiz var mı? Gerçekten, şayet var ise Dele Alli’nin itimadını ve formunu bir daha kazanması için gereken düzey buysa, burnunu kıvıracak biri olduğunu da düşünmüyorum” dedi.

“Büyük maçları kazanmak zorundasınız”

Beşiktaş’taki günlerine de değinen Whitehead, “Türkiye’de büyük maçları kazanamazsanız, otomatik olarak baskı altına giriyorsunuz. Çılgınca bir kriz değildi fakat ne yazık ki büyük kulüplerde büyük maçları kazanmak zorundasınız.

“Başkan gitmemizi istemedi”

Taraftarın tesiri elbet epey büyük. Dayanılmaz tezahürat yapıyorlar ve bunu daha evvel duymadım. O kadar tutkulu ve yüksek seste bağırıyorlar ki, lider gitmemizi istemedi lakin bence baskı altında karar verdi.

“Elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalıştık”

bir daha de her şeye karşın kusursuz bir tecrübeydi. Elimizden gelenin en düzgününü yapmaya çalıştık. Kısa sürdü, lakin bunlar futbolda var” halinde konuştu.

Beşiktaş’tan Dele Alli açıklaması

Öte yandan, Beşiktaş İdare Konseyi Üyesi Ali Bayrak, Dele Alli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bayrak, “Sezon sonuna kadar kiralık mukavelesi var. Ben Dele Alli’nin çıkış yakalayacağına inanıyorum.

150 milyon Euro’yu görmüş adam. Son maçta girdiğinde neler yaptığını gördük aslında. Golde onun koşuları, konum içerisindeki adam eksiltmesi var” tabirlerini kullandı.

Bu sezonki performansı

Siyah-beyazlı takım ile dönem sonuna kadar kontratı bulunan Dele Alli, bu dönem forma giydiği 10 maçta 2 gol kaydetti. Oyuncu için kulübüne kiralama bedeli ödemeyen Kara Kartal, Alli’ye ise 2.2 milyon Euro ve maç başına da net 10 bin Euro ödeyeceğini açıklamıştı.