'Bu bir dostluk mu?' Shashi Tharoor'un Solda Sokma anket taktiği

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Kongre Milletvekili Shashi Tharoor Haberler'ye konuşuyor.

Thiruvananthapuram:

Thiruvananthapuram Lok Sabha koltuğunu art arda dördüncü kez kazanmayı hedefleyen Shashi Tharoor, siyasi ideolojiler arasında uzun süredir devam eden farklılıkların partilerin tek bir müttefik devlet altında birleşmesine yol açabileceğini kabul etmesine rağmen Sol Cephe'nin kampanya stratejisini bir kez daha sorguladı. başka bir durumda rakip olabilirler ve bu ne şaşırtıcı ne de Kongre için endişe kaynağı.

Oyunu kullandıktan sonra Haberler'ye konuşan Bay Tharoor, Kongre ile Sol arasındaki ideolojik farklılıkları kabul etti ancak şunu söyledi: “Delhi'de hükümet seçiminin değişmesi için mücadele ediyorsak… bu ulusal bir seçimdir. Amaç Bharatiya Janata Partisini yenilgiye uğratmak.”

Daha önce HİNDİSTAN bloğunun üyeleri olan Sol partilerin de BJP karşıtı oyları paylaştığından şikayet eden Bay Tharoor şu soruyu sordu: “O halde nasıl oldu da bütün Sol kampanya benim ve benim partiye saldırmaya odaklandı… ve “yapmadılar” BJP'ye, onun hükümetine ya da adayına karşı tek kelime etmeyecek misiniz?”

OKU | Shashi Tharoor'un Thiruvananthapuram serisi BJP'nin hedefinde

“Tek istediğim şu… Nasıl oluyor da tüm sol kampanya bana saldırmaya odaklanıyor? Sadece masum bir soru sordum… Dostluk maçı mı bu? Normalde bir adayın sadece kendisi adına konuşması değil aynı zamanda rakiplerine kendisi adına saldırması da beklenir. Ancak burada yalnızca bir rakibe saldırıldı.

OKU | Sol kampanyanın bana saldırması yalnızca BJP'ye yardımcı olabilir: Shashi Tharoor

2024 seçimlerinde Bay Tharoor, BJP'den Rajeev Chandrasekhar ve Hindistan Komünist Partisi'nden Panniyan Raveendran ile karşılaşacak. Eyalette iktidardaki Sol Cephe'nin bir parçası olan CPI aynı zamanda Kongre liderliğindeki Hindistan muhalefet bloğunun da bir parçası. Ancak parti kendi adayını gösterdi.

CPI ayrıca Wayanad'da Rahul Gandhi'ye karşı bir aday çıkardı; Kıdemli lider Annie Raja Kongre liderine karşı çıkıyor. Kongre'nin Bay Gandhi'yi Kerala'dan uzaklaştırma ve Uttar Pradesh'teki Amethi'deki aile kalesini geri alması için geri getirmeme kararı Sol tarafından eleştirildi.

Hindistan Komünist Partisi (Marksist) de HİNDİSTAN bloğunun bir parçası olan Kerala Başbakanı Pinarayi Vijayan, olası bir açıklamada Kongre ve Bay Gandhi'nin BJP'nin yanında olmasına rağmen neden bir müttefike karşı savaşmaya karar verdiklerini öğrenmek istedi. Amethi'de üretim rekabeti.

Ancak Bay Tharoor müttefikler arasındaki herhangi bir olası anlaşmazlığı küçümsedi.

“Her Hindistan eyaletinin kendine özgü bir siyasi karakteri var… Bizim için komşu bir eyaletle değil de bir eyaletle müttefik olmamız alışılmadık bir durum değil. Örneğin Kerala'da Sol ve Kongre liderliğindeki UDF (Birleşik Demokratik Cephe) 55 yılı aşkın bir süredir kavgalı durumda… bu bir gecede değişmeyecek.

“Fakat yan tarafta, Tamil Nadu'da CPM, CPI, Müslüman Birliği… bizim müttefiklerimizdir ve Kongre (iktidardaki) DMK (Dravida Munnetra Kazhagam) ile ittifak halindedir. Yani sorun yok… tıpkı Delhi'deki gibi.” AAP ve Kongre de aynı fikirde ama Pencap'ta bu şaşırtıcı değil.

Kongre lideri ayrıca rakibi BJP milletvekili Rajeev Chandrasekhar'ı, 2021-22 mali yılı için vergilendirilebilir gelirinin yalnızca 680 Rs olduğunu söylediği yeminli beyanıyla ilgili tartışmalar nedeniyle eleştirdi.

OKU | “İroni o zaman öldü…”: Yeminli ifadede Bakanın Shashi Tharoor'a yönelik alaycılığı

Kongre, şu anda soruşturma altında olan Seçim Komisyonu'na şikayette bulundu. Bay Chandrasekhar, vergiye tabi gelirinin “Covid döneminde meydana gelen ortaklık kayıpları nedeniyle keskin bir şekilde azaldığını” söyledi.

Bay Tharoor, “Oy ve vergiler her seçmenin anayasal görevidir” dedi.

Thiruvananthapuram'daki şansına güvenip güvenmediği sorulduğunda Bay Tharoor şunları söyledi: “Eskisi kadar eminim. Thiruvananthapuram halkı arka arkaya üç seçimde bana güvenlerini emanet etti ve bu seçimden sonraki yıllarda da bunu yapmaya devam edeceklerinden oldukça eminler.”

Haberler'den son ve son dakika haberleri

Son üç seçimdeki modelin tekrarlanacağını söyledi. “BJP maliyetli kampanyalar yürütüyor. Kapsamlı kampanyalar yürütüyorum” dedi ve “yerel” kimliğinin altını çizdi. “Şehirde oy kullanan tek ana aday ben gibiyim… diğer herkesin başka yerlerde destekçileri var gibi görünüyor. Burayı seçiyorum ve yaşıyorum… Hindistan'a döndüğümden beri tek adresim ve son adresim burası…”

Thiruvananthapuram Lok Sabha sandalyesi Kerala'da bugünkü oylamanın ikinci aşamasında oy kullanan 20 sandalyeden biri. 2019'da Kongre eyaleti 15 sandalye kazanarak kazandı. Müttefikleri Hindistan Birliği Müslüman Birliği iki, Kerala Kongresi ve Devrimci Sosyalist Parti ise birer kazandı.

O zamanlar müttefik olmayan CPIM yalnızca bir sandalye alırken, BJP'nin sandalyesi yoktu.

Haberler artık WhatsApp kanallarında mevcut. Sohbetinizde Haberler'den en son güncellemeleri almak için bağlantıya tıklayın.