Blue Jays, anti-queer gönderisini savunan Anthony Bass’ı kesti

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Toronto Blue Jays, Target ve Bud Light’ın LGBTQ topluluğunu desteklediği için “kötü” ve “şeytani” olarak adlandırıldığı bir videoyu Instagram’da yeniden yayınladığı için hayranlarından tepki ve yuhalama aldıktan sonra Cuma günü atıcı Anthony Bass’ı (35) kovdu.

Blue Jays Cuma günü, Bass’ı görev için atadıklarını ve Minnesota Twins’in yakalaması gereken bir seri için takımın Pride haftasonunu başlatmak için kutlama ilk adımını atmasından sadece birkaç saat önce, etkin bir şekilde takımdan aşamalı olarak çıkardıklarını duyurdu.

Bass, geçen ay Instagram’da, son zamanlarda muhafazakarların öfkesini çeken Target ve Bud Light’ı boykot çağrısında bulunan bir videoyu yeniden yayınladı; giyim ve kitap. İncil temalı bir Instagram sayfasından alınan video, Mayıs ayı sonlarında Bass tarafından Instagram hikayesinde kısaca yayınlandı.

Gönderinin heyecan yaratmasının ardından Bass, gazetecilere, gönderiyi “Pride topluluğuna zarar vereceği” için paylaştığı için özür dilediğini söyledi. Bass, “ileriye dönük daha iyi kararlar almak” için ekiple birlikte çalışacağını söyledi.

Bass, “Beyzbol sahası herkes içindir” dedi. “Stadyumdaki tüm taraftarları dahil ediyoruz ve herkesi ağırlamak istiyoruz.”

Bass’a karşı tepki, bir birinci lig beyzbol takımının LBGTQ topluluğuyla sorunlarla karşılaşmasının en son örneğiydi. Geçen ay Los Angeles Dodgers, takımın Katolik eleştirmenlerin baskısı altında Sisters of Perpetual Indulgence’ı oyun öncesi Pride Night töreninden men etmesinden sonra bazı taraftarlar tarafından çağrıldı. Dodgers daha sonra, birkaç LGBTQ grubu etkinlikten çekildikten sonra bu karardan geri adım attı.

Geçen yıl, takımın birkaç oyuncunun takımın Onur Gecesi formalarını giymekten vazgeçmesine izin vermesinin ardından Tampa Bay Rays sorularla karşılaştı.

Perşembe günü gazetecilere konuşan Bass, paylaştığı gönderide mesajı savunana kadar Toronto’daki sonuçların etkisi geçmiş gibi görünüyordu.

Bass gazetecilere “Kişisel inançlarımın arkasındayım” dedi. “Ve herkesin kişisel inançlarına hakkı vardır, değil mi? Ayrıca hiçbir kesimin zarar görmeyeceğine inanıyorum.”

Bass, paylaştığı gönderinin nefret dolu olup olmadığı sorulduğunda, “Sanmıyorum” yanıtını verdi.

Bass Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, “İlk olarak bu yüzden yayınladım,” dedi. “Geriye baktığımda insanların bunu nasıl göreceğini görebiliyorum ve bu yüzden özür diledim.”

Toronto genel menajeri Ross Atkins Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, yedek atıcıyı baltalama hareketinin esas olarak bu sezonki performansından kaynaklandığını söyledi.

Bu sezon 22 maçta Bass, 4,95 kazanılan koşu ortalaması ile 20 isteka attı. 2022’de, her ikisi de kariyerinin zirvesi olan 73 maçta 1.54 ERA’ya sahipti.

Atkins, “Pek çok değişken var ve performans genellikle belirleyici faktördür” dedi. “Performans, bu kararın önemli bir yönüydü. Dikkat dağıtmak bunun küçük bir parçasıydı ve dikkate almamız gereken bir şeydi.”

Bass, 2011’de ilk lig maçına çıktığından beri takımdan takıma geçti. 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’ne dönmeden önce Japonya’da profesyonel olarak sahaya çıkmak için MLB’den ayrıldı.

Görev için Bass’ı atayan Blue Jays’in artık onu değiştirmek veya geri alınamaz feragatnameler vermek için yedi günü var.