BJP lideri KS Eshwarappa, Hindistan'a hain olan Kongre liderlerinin vurularak öldürülmesi için yasa çağrısında bulundu

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
KS Eshwarappa bu sözleri Karnataka'daki Davangere'de düzenlenen BJP mitingi sırasında dile getirdi.

Bengaluru:

Kıdemli BJP lideri KS Eshwarappa, Kongre Milletvekili DK Suresh ve Milletvekili Vinay Kulkarni'nin öldürülmesini mümkün kılacak bir yasa talep ederek bir kez daha kargaşa yarattı. Bay Eshwarappa, iki lideri “hain” olarak nitelendirdi ve Hindistan'ı parçalara ayırmak istediklerini iddia etti.

“Bu tür açıklamaları yine bu tür halka açık toplantılarla aktarmaya kalkarlarsa Narendra Modi ji'ye DK Suresh ve Vinay Kulkarni'nin bu ülkenin hainleri olduğunu söylemek isterim. Belli ki milleti parçalamak istiyorlar. Ben… onların vurulup öldürülebileceği bir yasa öneriyorum,” dedi Bay Eshwarappa, Karnataka'nın Davangere bölgesindeki yeni BJP başkanı ve onun makamındaki görevlilerin yemin töreni sırasında.

75 yaşındaki kişinin konuşması çeşitli çevrelerden bir eleştiri dalgasına yol açtı ve pek çok kişi bu tür açıklamaların uygunluğunu sorguladı.

“KS Eshwarappa'nın herkesin önünde dövülerek öldürülmesi gerektiğini söyleseydim Bengaluru polisi beni tutuklardı, ancak DK Suresh'in öldürülmesi çağrısında bulunan Eshwarappa'ya karşı herhangi bir işlem yapılmayacak. Aktivist Kavitha Reddy, X'te (eski adıyla Twitter) “Yasa aslında güce dayanıyor” dedi.

Bay Eshwarappa'nın tartışmalı açıklaması, Karnataka hükümetinin Delhi'deki “fonların adaletsiz tahsisi” konusundaki protestosunu yaklaşan Lok Sabha seçimleri için bir kampanya olarak nitelendirmesinden bir gün sonra geldi. Kongre hükümetinin kampanyasını vergi mükelleflerinin parasını harcayarak başlattığını iddia etti.