Bir dilim memnunluk: Hayatlarında birinci sefer pizza yediler

CatWalk

New member
Silvan Meslek Lisesi mezunu olan ve şu an üniversite imtihanlarına hazırlanan Şaban Bingöl, beraberinde müzisyen. Uzun bir müddetdir muhtaçlık sahibi öğrencilere yardım elini uzatıyor. Topladığı kışlık gereçleri, kırtasiye mamüllerini ve oyuncakları köydeki çocuklara ulaştırıyor. Son olarak ise tadına bakmak bir yana, hayatında hiç pizza görmemiş tam 200 çocuğa pizza dağıttı.

Şaban Bingöl, çocuklara oyuncak ve giysi de dağıttı.

9 VİLAYET, 90 KÖY, 30 BİN ÇOCUK

Bingöl’ün yardımseverlik öyküsü perşembe günleri babasının hayrına dağıtım yaparken başlıyor. Bingöl süreci şöyleki anlatıyor: “6 yaşında babamı kaybettim. Perşembe günleri babamın hayrını dağıtırken, bir seferinde toplumsal medyada paylaştım. Çok hoş yorumlar aldım. Sağdan soldan ayakkabı, mont, kırtasiye materyalleri gönderdiler. Onları dağıttım. Mahalle mahalle dolaşıp, yetim ve fakir çocukları buluyorum. Bir de köy okulu ise öğretmenleri arayıp ‘Kaç öğrenci var’ diye soruyorum. Akabinde da toplumsal medyada paylaşıp o köy çocuklarına umut oluyoruz. Şimdiye kadar 30 bin çocuğa ulaştım. 90 köye ve 9 kente gittim. Sistemli olarak yaptığım yardımlar 2017 yılında başladı. Hâlâ da devam ediyorum.”

‘BEN DE YEMEMİŞTİM’

Geçtiğimiz günlerde 200 çocuğa pizza dağıtan Bingöl, “Çocukluğumda ben hiç pizza yemedim. Lakin duyuyor ve merak ediyordum. Bir gün çocukluğumu düşünürken tahminen benim üzere çocuklar vardır diye bu aktifliği yapmaya karar verdim. Aktiflik için de sponsor buldum. Okulların içine giremiyoruz dağıtım için lakin okul kapılarında çocuklarla buluşuyorum” diyor. Gayesi ise bir dernek kurmak: “O dernek mazlumların konutu olacak. Para toplamıyorum. Yalnızca gereksinim listesini oluşturup, eşya topluyorum. Dayanağımı kendi Instagram sayfamdan alıyorum, aktiflikleri başlatıp takipçilerimin de sayesinde başarıyorum. Köyleri dolaşıyorum. Kendim teslim ediyorum yardımları. Bir seferinde katırlarla köye ulaşmak durumunda kalmıştım.” Bingöl’ün şu an üzerinde çalıştığı proje ise 500 çocuğa mont, bot ve çorap ulaştırmak.

‘ÇOCUKLUĞUMU YAŞAYAMADIM’

Şaban Bingöl, babasını kaybettikten daha sonra fazlaca zorluk hayatış. “Okulu annemin yardımıyla bitirdim. Artık üniversiteye hazırlanıyorum. Açıkçası çocukluğumu hiç yaşayamadım. Ne vakit bir çocuk görsem, içimde ukde kalan o yıllar gelir aklıma. Tahminen de beni bu yola iten budur” diyor…

Gözden Kaçmasın

Bakanlık taban fiyat için alana iniyorHaberi görüntüle