Balyaj nedir ve balyaj nasıl yapılır? Adım adım meskende balyaj üretimi

Sipsak07

New member
Son senelerda saç modelleri içinde çok trend olan balyaj konutta nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir mercek altına aldık. Kuaföre milyonlarca para vermek istemeyen bayanlara ışık tutacağımız bu yazımızda adım adım saç balyajını öğrenebilir bununla birlikte basitçe diğerlerine da yapabilirsiniz.

Balyaj, saçların doğal renginin bozulmaması lakin renk katmak için uç kısımlarına uygulanan saç rengi açma tekniğine verilen isimdir. Eski vakit içinderda röfle olarak da bilinen balyaj, 2017 yılından beri bayanların kuaförde sık sık yaptırdığı süreçler içinde yer alıyor. Hala üretimi revaçta olan balyaja kuaförlerde epey fazla para vermek istemiyorsanız, meskende pratik bir biçimde yapabilirsiniz. Nasıl mı? En kolay imali ile hazırladığımız saça balyaj yapma sürecini aşağıdaki haberimizden ayrıntılı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

ADIM ADIM MESKENDE BALYAJ İMALİ

Balyaj yaparken birinci adım saçlarınıza ve cildinize uygun bir renk tonunu seçmektir. Bu renk tonu cildinizden ve saçınızdan açık ise, berbat bir görünüme niye olabilir. Aşağıdaki renk tonlarından birini tercih edebilirsiniz.

daha sonra balyaja nereden başlayacağınıza karar verin. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta saçlarınızın uzunluğudur. Şayet saçlarınız omuz hizasından uzun ise köprü kemiğinin bir tık altı olmalıdır. Örneğin aşağıdaki görselde bulunan uzunluk ülkü bir uzunluktur.

Saçlarınıza boya uygulayacağınız hizaya karar verdikten daha sonra saçlarınızı güzelce tarayın. Karışmış saç olmamasına ihtimam gösterirseniz saç boyasının eşit biçimde dağılmasını sağlayabilir bununla birlikte doğal bir görünüm oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.

Saç tarama sürecini bitirdikten daha sonra boyanın üzerinize bulaşacağı ihtimaline karşılık kesinlikle eski bir tişört giyin. daha sonrasında elinize eldivenleri geçirerek işe başlayın.

Saç açısını güzelce karıştırın. Akabinde tokalar sayesinde saçlarınızı tutamlara ayırın. Bu adımda en değerli detay ise saçlarınızı tutamlara ayırırken kalınlığına ve uzun bulunmasına dikkat etmek. Saçlarınızı tutamlara ayırdıktan daha sonra lastiğin altında kalan kısımlara boyayı sürün.

Saç açıcısının üzerinde yazan müddete kadar beklettikten daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Kuruladıktan daha sonra, tıpkı süreci tekrar yapacağız.

Fakat artık sıra açtığımız saçı renklendirmekte. Eldivenleri takarak saçlarınızı tutamlara ayırın. Tutamlara boyayı uygulayarak boyanın üzerinde yazan mühlet kadar bekletin.

Saçlarınızı güzelce yıkayın ve kurulayın.

İşte bu kadar!