Alexandru Maxim: “Puan Kaybımız Fazla Oldu”

BooM

New member
Süper Toto Üstün Lig takımlarından Gaziantep FK’nin orta saha oyuncusu Alexandru Maxim, geçmiş haftalarda yaşanan puan kayıplarını bir kenara bırakıp yapılacak maçlara odaklandıklarını bildirdi.

Rumen futbolcu, kulüp tesislerinde idman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ekipte her şeyin uygun gittiğini söylemiş oldu.

“Ailemizle vakit geçirme fırsatı bulduk”

Bir haftalık müsaadenin kendileri için fazlaca düzgün geldiğini tabir eden Maxim, “Ailemizle vakit geçirme fırsatı bulduk, biraz futbolun haricinde kaldık. Bizim için düzgün oldu, bir manada biraz yenilendik. Onun dışında burada her şey hayli düzgün gidiyor aslına bakarsanız.” dedi.

“Geçmişi fazla konuşmuyoruz artık”

Maxim, grubun son haftalarda yaşadığı puan kayıplarının hatırlatılması üzerine şöyleki konuştu:

“Buna bir niye bulmak nitekim çok güç, ben de bilmiyorum. Şu an için biz yalnızca işimize odaklandık. kimi vakit futbolun ortasında bu biçimde şeyler olabiliyor. Türkiye ligi hakikaten çok güç bir lig. Her maçı kazanmak epeyce kolay değil. Tamam, 4 maç düzgün başladık, biz de kazanmak istiyorduk fakat kimi vakit mümkün olmayabiliyor. kimi vakit küçük söylemiş olduğiniz gruplar bile puan alabiliyor sizden. Geçmişi fazla konuşmak istemiyorum ancak geçmişe baktığımız vakit son dakikalarda puan kaybettiğimiz epeyce maç oldu. O puanları kaybetmesek daha yukarlarda olabilirdik zira son dakikalarda puan kaybımız fazla oldu. Onun dışında şu an her şey epeyce uygun gidiyor. Geçmişi fazla konuşmuyoruz artık, çalışmalara başladık lige kadar düzgün bir biçimde hazırlanmak istiyoruz.”

“Takım kazandığı vakit hepimiz kazanıyoruz esasen”

Maxim, kendi performansıyla ilgili soruyla ilgili şunları söylemiş oldu:

“Şu an kendi işime odaklanmış bulunuyorum. Tabi her hafta ekibe yardım etmek istiyorum fakat kimi vakit bu mümkün olmayabiliyor. Aslında ben kendi performansımın haricinde grup performansından bahsetmek istiyorum. Tabi ben uygun olduğum vakit ekipte âlâ oluyor, ekip uygun olduğu vakit ben de âlâ oluyorum. her insanın benden beklentisi natürel ki yüksek, gol atmam, asist yapmam üzere ancak tabi benim için değerli olan kolektif muvaffakiyet, ekibin başarısı. Grup kazandığı vakit hepimiz kazanıyoruz aslına bakarsanız. Bu istikamette performansımı arttırmak için çalışıyorum.”