AK Parti Küme Başkanvekili Turan, Edirne’de düzenlenen Eğitim ve Motivasyon Kampı’nda konuştu Açıklaması

Cotardam

Global Mod
Global Mod
AK Parti Küme Başkanvekili Turan, Edirne’de düzenlenen Eğitim ve Motivasyon Kampı’nda konuştu Açıklaması AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Gençlik Kollarının 1,5 milyona varan genç üyesiyle Türkiye‘nin en büyük, en kuvvetli gençlik teşkilatı olduğunu söylemiş oldu.

Turan, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nın Edirne‘nin Keşan ilçesinde düzenlediği Eğitim ve Motivasyon Kampı’nı ziyaret ederek gençlerle bir ortaya geldi.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları ve 39 ilçenin gençlik kolları liderlerinin katıldığı kampta konuşan Turan, bugün ciltlere sığmayacak kadar ulu tarihlere sahip, adeta medeniyetin kalbi iki kadim kentin, ecdadın emaneti Çanakkale ve İstanbul’un buluştuğunu belirtti. Çanakkale ile İstanbul’un tarihin kardeş kıldığı iki kent olduğunu anlatan Turan, şöyleki devam etti:

“İçinden deniz geçen yalnızca iki kent var, biri Çanakkale ve oburu İstanbul. Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul’u fethederken nasıl ki Anadolu Hisarı ve Rumeli Hisarı’nı yapmışsa, tıpkı tarihte Çanakkale’de Kale-i Sultaniye’yi ve Kilitbahir Kalesi’ni yapmıştır. İstanbul’u fethetmiş, tabir yerindeyse Çanakkale’yi kurmuştur. İstanbul benim için epeyce özel bir kent. Çanakkale’de doğdum, İstanbul’da büyüdüm. Artık de İstanbul’daki siyasi deneyimimizle Çanakkale’de hizmet ediyoruz. Bugün AK Parti’mizin vicdanı diye bildiğimiz, heyecanı yüksek gençlerimizle İstanbul AK Gençliğin Eğitim ve Motivasyon Kampı’na katılmaktan büyük bir memnunluk duyuyoruz.”

Turan, bugünün ve yarının mimarı gençliğin gücünün, heyecanlarını canlı tutmayı sağladığını lisana getirdi. “AK Parti Gençlik Kolları 1,5 milyona varan genç üyesiyle Türkiye’nin en büyük, en kuvvetli gençlik teşkilatı. Bu kutlu yürüyüşün 20 yıldan beri katlanarak büyümesindeki tahminen de en değerli mihenk taşlarından biri gençlerimizin her vakit bu kutlu davaya kuvvetli bir omuz vermesidir.” diyen Turan, şunları kaydetti:

“Bizler seçimden seçime gençliği hatırlayan, sıkıntılarını yalnızca seçim maratonunda dinleyen bir parti olmadık, olmayacağız. Bizler gençlerimizi, bir kardeş, bir arkadaş, bir yoldaşı olarak nazarann, kaygılarında ve meselelerinde yanında olup tahlil üreten, manileri kaldıran bir hareketin mensuplarıyız. 20 yıldan beri gençlerimiz için hem eğitim hayatlarında hem spor tıpkı vakitte toplumsal hayatlarında onlara yardımcı olacak, onları destekleyecek adeta ihtilal niteliğinde biroldukça adım attık ve atmaya devam edeceğiz. Şunu epeyce güzel biliyoruz ki şayet bizler yarının Türkiye’sinin bugünden daha ileride, daha müreffeh, daha kuvvetli olmasını istiyorsak gençlerimizin her hususta yolunu açacak, onlara dayanak verecek ve içtenlikle gençleri dinleyecek bir anlayışta olmamız lazım.”

Turan, kampta bu heyecanı görür görmez yanlışsız yolda olduklarını, gençliğin başkanının gerisinden her geçen gün daha kuvvetli adımlarla yürüdüğünü gördüklerini aktararak “Gençlerimize ‘Yürümek yetmez, koşmak lazım.’ diyoruz. Aldığınız bayrağı daha yükseğe çıkarmak, sizden daha sonraki kuşaklara daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için hayli çalışmalısınız diyoruz. Bu hislerle bu özel tertipte emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm genç kardeşlerimizi, liderlerimizi selamlıyorum.” dedi.

Turan’ın ziyaretine AK Parti Çanakkale Vilayet Lideri Naim Makas ve Vilayet Gençlik Kolları Lideri Alperen Uysal da katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ercan Özçetin