AK Parti, belediyeden personel çıkarılmasına reaksiyon gösterdi

Cotardam

Global Mod
Global Mod
AK Parti, belediyeden personel çıkarılmasına reaksiyon gösterdi AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Belediyesi’nden 10 kişinin daha işten çıkarıldığını belirterek duruma reaksiyon gösterdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Saffet Bozkurt, 2019 yılında yapılan Mahalli Yönetimler Seçimleri’nin çabucak akabinde Kdz. Ereğli Belediyesi’nde işten çıkarmaların başladığını ve devam ettiğini söylemiş oldu.

CHP’li Belediye Lideri Halil Posbıyık’ın, seçim sürecinde bu istikamette söylemiş olduklerinin havada kaldığını tabir eden Bozkurt, “Geçmişte seçim meydanlarında ‘namus sözü’ verip ‘vicdandan’ kelam edenler, seçimin akabinde ekmekle oynayarak asıl yüzlerini göstermişlerdir” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi İşçi Limited Şirketi’nde çalışan 10 kişinin daha rastgele bir münasebet gösterilmeden işten çıkarıldığını tabir den Bozkurt, Posbıyık’a, Personel kıyımına son vermesi ve çıkarılan emekçilerin geri alınması davetinde bulundu.

Bozkurt, yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Kdz. Ereğli halkının teveccühü ile Belediye Lideri olan Halil Posbıyık, kendisine gösterilen teveccühe layık olmadığını bir defa daha göstermiştir. Seçim meydanlarında ‘Çocuklarınız, torunlarınız için oy istiyorum. Ereğli’nin geleceğine oy verin. kimselerle bir sorunum yok’ diyen Posbıyık; o çocukların ebeveynlerini işten çıkararak hem çocukların birebir vakitte Ereğli’nin geleceğini karanlığa sürüklemektedir. Mademki kimselerle sorununuz yok, bu biçimde niye işinde, gücünde, ekmeğinde olan şirket çalışanlarını hiç bir münasebet göstermeden işten çıkarıyorsunuz? ‘Halil Posbıyık’a oy vermeyin, geleceğe oy verin’ derken; asıl aklınızdan geçenin çalışanların ve ailelerinin geleceklerini yok etmek oluğu artık tüm ilçe halkı tarafınca anlaşılmıştır.

bir daha seçim sürecinde ‘Bu ekonomik zahmetler içerisinde belediyeden adam çıkaracak kişinin vicdanı yok demektir. İster A, B, C partisinden olsun beni ilgilendirmez, onlar benim Ereğli’de yaşayan halkımız, kesimimiz. Daha belediyeye emekçi alacağız, yeni üretim alanları açacağız’ derken; ortasında bulunduğumuz pandemi süreci ve yüz yüze eğitimin de başladığı bu günlerde 10 aileyi müşkül durumda bırakmanızın akla, mantığa sığar; vicdanınızı rahatlatacak bir açıklaması var mı? vazifeye geldiğiniz günden bu yana işten çıkardığınız onlarca kişi, Ereğli halkından birer modül değil mi? Size, ekmekle oynamanın ne kadar büyük bir günah olduğunu bir kere daha hatırlatmakta yarar görüyorum. Bizler AK Parti İlçe Teşkilatı olarak, işten çıkarılan bütün vatandaşlarımızın başta hukuk çabaları olmak üzere her mevzuda yanlarında olarak üzerimize düşeni yapacağız. Belediye Lideri Posbıyık’ın bu fütursuz davranışlarını da ilçe halkımızın takdirine bırakıyoruz.” – ZONGULDAK