Adnan Polat’tan Flaş Kelamlar: “Biz Rakibiz, Düşman Değiliz Ki”

BooM

New member
Bakırköy Cet Spor Kulübü’nün düzenlediği ve klâsik hale gelen “Sporun Enleri 2022” merasiminde mükafatlar sahiplerini buldu. Demirören Haber Ajansı (DHA) 3 mükafata layık görülürken Demirören Grubu’na toplamda 8 ödül verildi.

Renaissance Polat İstanbul Hotel’de düzenlenen merasimde 2022 yılı içerisinde Türk sporuna katkı sağlayanlar, ulusal ve memleketler arası turnuvalarda muvaffakiyet elde eden sportmenler, antrenörler, yöneticiler ve kurumlara mükafatları verildi. Merasimde spor karşılaşmalarında misyon alan basın mensupları da unutulmadı. Düzenlenen merasime; Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, TFF İdare Heyeti Üyesi Talat Papatya, eski hakem Cüneyt Çakır, Adnan Polat, TJK İdare Heyeti Üyesi Gülnur Gülerce, teknik yönetici Yılmaz Vural, A Ulusal Bayan Futbol Teknik Yöneticisi Necla Güngör, Türkiye Motosiklet Federasyonu Lideri Mahmut Nedim Akülke katıldı.

Öte yandan Mehmet Topal ve İstek Kayaalp merasime görüntü bildiri göndererek iştirak sağladı ve teşekkür etti.

“Yılın Spor İnsanı” mükafatı; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun olurken, Vefa Mükafatı; Murat Başesgioğlu’na, Hayat Uzunluğu Onur Mükafatı; Aziz Yıldırım’a, Türk Futboluna Üstün Hizmet Mükafatı; Adnan Polat’a, Erkek Sportmeni Mükafatı; İstek Kayaalp’e, Bayan Sportmeni Mükafatı; Buse Naz Çakıroğlu’na, Çıkış Yapan Bayan Atlet Mükafatı; Seren Ay Çetin’e, Özkan Sümer Özel Mükafatı; Ahmet Ağaoğlu’na, Süleyman Seba Özel Mükafatı; Rasim Kara’ya, Halit Kıvanç Özel Mükafatı; İlker Yasin’e takdim edildi.

Adnan Polat: “Biz rakibiz, düşman değiliz ki”

Türk Futboluna Üstün Hizmet Ödülü’nün sahibi olan Adnan Polat, “Bu ödül beni fazlaca gururlandırdı. Gönül vermiş olduğum kulübüme elimden gelmiş olduğum kadarıyla hizmet ettim. Fenerbahçe lideriyle ahbaplık ettim diye bana kızan Galatasaraylılar var. Biz rakibiz, düşman değiliz ki. Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti olmasa sporun heyecanı olmayacak” dedi.

Cüneyt Çakır: “Ödülü doğruluk ve dürüstlük ismine alıyorum”

Cüneyt Çakır’a mükafatını Adnan Polat verdi. Çakır, “Ben bu mükafatı doğruluk ve dürüstlük ismine benimle bir arada alanlarda ter döktüğüm hakem arkadaşlarım ismine alıyorum” formunda konuştu.

Sait Babaoğlu: “En’e giden yola takviye vermek ismine çıktık yola”

Bakırköy Cet Spor Kulübü kurucu lideri Sait Babaoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, “Ömrünü spora adamış biri olarak yaşanabilecek heyecanlardan birini yaşıyorum. Türk sporunun birfazlaca basamağında nazaranv alma onuru yaşadım lakin bu bunların hepsinin taçlandırılmasıydı. Bakırköy Cet Spor Kulübü yeri geldi imkansızlıklardan muvaffakiyet çıkardı. Geçtiğimiz günlerde 2023 yılındaki amacınız ne diye sordum. ‘2023 Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı Biz Atatürk’ün ismini taşıyan bir kulübüz ve amacımız yalnızca altın madalya değil, kürsüye en az 2 tane Türk bayrağı çektirerek İstiklal Marşı’nı söyletmek istiyoruz’ dediler. Bu yalnızca ülkemiz için değil dünyada birinci olacak muvaffakiyet. Allah onların yollarını açık etsinler. Bir günde 15-16 km yüzerek hazırlanıyor çocuklarımız. Bisiklete binmiyorlar, koşmuyorlar, yüzüyorlar. Şu anda 3 kız 3 erkek atlet dünya şampiyonasında yüzüyor. En’e giden yola takviye vermek ismine çıktık yola. Buradaki gayemiz yalnızca en değildi. Bu sene vefa içerikli olmalıydı. Türk sporuna ismini altın harflerle kazımış insanlarımız var. Bize katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ahmet Murat Bülbül: “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 3 kürsü maksadı koyuyorum”

Bakırköy Cet Spor Kulübü Lideri Prof. Dr. Ahmet Murat Bülbül ise 2017 yılında başkanlık vazifesine geldiğini hatırlatarak, “O kadar hoş bir kulüp kurulmuş ki biz yalnızca koltukta sürücülük yaptık. Belediyenin epey takviyeleri oldu. Velilerimize farklı teşekkür ediyorum dayanaklarından dolayı. Günde 15-16 km yüzmek beni düşünürken yoruyor. Ben Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 3 kürsü amacı koyuyorum” diye konuştu.

Murat Başesgioğlu: “Büyük kentlerde spor kulüpleri bir sığınaktır”

Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, “Bakırköy Cet Spor Kulübü nitekim olağan dışı bir kulübümüz. Su sporları üzere epeyce güçlü branşlarda hem ulusal ekibe oyuncu kazandıran birebir vakitte dünya şampiyonalarında ülkemizi gururla temsil eden sportmenler çıkardılar. Bunu hayli güçlü kurallarda yaptıklarını da biliyorum. Kulüp idaresini yürekten tebrik ediyorum. İnşallah bundan sora da bu muvaffakiyetler devam edecektir. Büyük kentlerde spor kulüpleri bir sığınaktır. Her türlü berbatlığın kol gezdiği bu periyotlarda kötülüklerden koruyacak, ruh ve vücut sıhhatini sağlayacak limanlardır. Sayılarının artması gerekiyor. Mahallî idarenin epey büyük takviye olması lazım” diye konuştu.

Demirören Grubu’na 8 ödül

Bakırköy Cet Spor Kulübü’nün düzenlediği ödül merasiminde Demirören Grubu’na 8 ödül verildi. En Uygun Spor Gazetesi Mükafatı; Fanatik Gazetesi’ne, En Âlâ Web Sayfası Mükafatı; Milliyet Skorer’e, En Yeterli Bayan Spor Muhabiri Mükafatı; Nergis Aşkın’a, En Âlâ Spora Dayanak Veren Medya Mensubu Mükafatı; D Smart Spor Kanalları Koordinatörü Aybars Hünalp ile DHA Muhabiri Mustafa Akın’a, En Güzel Kameraman Mükafatı; DHA’dan Ali Danaş’a, En Uygun Foto Muhabiri Mükafatı; Hürriyet Gazetesi’nden Adem Kabayel ile DHA’dan Mesut Işık’a takdim edildi.

Bakırköy Cet Spor Kulübü tarafınca düzenlenen “Sporun Enleri 2022” merasiminde mükafata layık görülen isimler şöyle:

• Spor İnsanı Mükafatı: Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu
  • Vefa Mükafatı: Murat Başesgioğlu
  • Spor İnsanı Mükafatı: Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek
  • Spor İnsanı Mükafatı: Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç Dr. Lütfü Savaş
  • Yaşam Uzunluğu Onur Mükafatı: Aziz Yıldırım
  • Türk Futboluna Üstün Hizmet Mükafatı: Adnan Polat
  • Türk Futbolu Meslek Mükafatı: Mehmet Topal
  • Türk Futbol Hakemliğinde Meslek Mükafatı: Cüneyt Çakır
  • Futbol Grubu Mükafatı: Ampute Ulusal Futbol Takımı
  • Teknik Yöneticisi Mükafatı: Osman Çakmak
  • A Ulusal Bayan Futbol Ekibi Teknik Yönetici Mükafatı: Necla Güngör
  • Sosyal Proje Mükafatı: Türkiye Futbol Federasyonu TFF Fair Play / Adil Oyun Projesi
  • En Uygun Bayan Basketbolcu Mükafatı: Tuğce Canıtez
  • Basketbol Ümit Vaat Eden Sportmen Mükafatı: Ecrin Mart
  • En Uygun Voleybolcu Mükafatı: Tijana Boskovic
  • Voleybol Ekibi Mükafatı: Halkbank Spor Kulübü (erkek voleybol takımı)
  • Erkek Sportmeni Mükafatı: İstek Kayaalp
  • Kadın Sportmeni Mükafatı: Buse Naz Çakıroğlu
  • En Âlâ Çıkış Yapan Bayan Sportmen Mükafatı: Seren Ay Çetin
  • Paralimpik Sportmeni Mükafatı: Koral Berkin Kutlu
  • Sporda En Başarılı Eğitim Kurumu Mükafatı: Okyanus Koleji
  • Ümit Vaat Eden Atlet Mükafatı: Sude Fidan
  • Jüri Mükafatı: Derin Toparlak
  • Jüri Mükafatı: Canberk Babaoğlu
  • Jüri Mükafatı: Türkiye Motosiklet Federasyonu
  • Jüri Mükafatı: Türkiye Jokey Kulübü
  • Jüri Mükafatı: Yılmaz Vural
  • Jüri Mükafatı: İshak Akbay