Aaron Judge, Yankees’in kaptanı mı olacak?

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
SAN DIEGO – Derek Jeter emekli olduğunda, Yankees’in genel müdürü Brian Cashman, bir Yankees kaptanı atamanın uzun ve köklü geleneğinin kendisiyle birlikte emekli olması gerektiğini söyledi.

Bu, Aaron Judge’ın takımla çıkış yapmasından ve ince çizgili saflarında yükselmeden önceydi.

Şimdi, Yankees, vurucu bir dış saha oyuncusu olan Judge ile dokuz yıllık 360 milyon dolarlık rekor bir serbest oyuncu anlaşması imzalarken, dönüşünün bir kısmı onun kulüp tarihinde 16. kaptan seçilmesini içerebilir.

Takım sahibi Hal Steinbrenner, Kasım ayında takımın geri dönmesi halinde yargıç kaptan olarak seçilmeyi “düşüneceğini” öne sürdü. Ekim ayında, birinci kaleci Anthony Rizzo ve atıcı Nestor Cortes, Yargıç dönerse kaptan yapılması gerektiğini söyledi. Cortes gazetecilere “Orada bulunan adamların çoğu benimle aynı fikirde” dedi.

Cashman, Çarşamba günü San Diego’daki beyzbol kış toplantılarından ayrılmadan önce, “Bir kaptan atama kararını veren kişi asla ben olmadım,” dedi. “Bu karar yönetici masasında oturmuyor. CEO’nun masasında oturmuyor. Her zaman sahibinin masasındadır.”

Cashman, Jeter’den sonra artık bir Yankees kaptanına ihtiyaç olmadığını açıkladığını, çünkü geçen yıl Onur Listesi’ne giren kısa stoper Jeter’in çıtayı çok yükseğe koyduğunu ve bunu yalnızca herkesin yapabileceği kadar iyi yaptığını açıkladığını söyledi. .

Cashman, “Bir daha buna ihtiyacımız olacağından emin olmadığımı söylemenin adil olacağını düşündüm” dedi. “Ama bu, başka birinin ortaya çıkmaya değer olduğu anlamına gelmiyor ve Aaron Judge söz konusu olduğunda, o açıkça muhteşem.”

“Tıpkı sayıları geri çektiğimizde olduğu gibi, bu mülkiyetten geliyor.” Ve eğer Steinbrenner yargıcı onurlandırmak istiyorsa Cashman, “Bu kararı yüzde 110 destekliyorum” dedi.

Jeter, Haziran 2003’te George Steinbrenner tarafından Yankees’in 15. kaptanı seçildi.

2010 yılında hayatını kaybeden Steinbrenner, “Bir lider hakkında iyi olan her şeyi temsil ediyor” dedi. “Hikayeye gerçekten inanıyorum ve Yankee tarihindeki diğer tüm liderlere bakıyorum ve Jeter tam orada.”

Jeter, Don Mattingly’den bu yana 1995 sezonundan sonra emekli olan ilk Yankees kaptanı oldu. Yankees’in kaptan soyu Babe Ruth’a kadar uzanır ve Lou Gehrig ile Thurman Munson’u içerir. Graig Nettles, Willie Randolph ve Ron Guidry de 1980’lerde kaptanlardı.

30 yaşındaki Judge, birinci ligde geçirdiği yedi sezonda net bir takım lideri olarak ortaya çıktı ve geçen yaz 62 ve 131 RBI ile birinci lig liderliği için berabere kaldı. Aynı zamanda koşularda (133), taban yüzdesinde (.425), yavaşlama yüzdesinde (.686) ve toplam tabanlarda (391) lider olduğu bir kariyer yılıydı. .

Cashman, “Aaron Judge’ın bu serinin her yönden lideri olduğunu kabul ediyorum,” dedi.

Yönetici Aaron Boone, Çarşamba günü Yargıç’ı resmi olarak kaptan yapma fikri sorulduğunda “tüm bunları konuşacağız” dedi.

Boone, “O harika bir oyuncu, kesinlikle bu odadaki herkesin saygısını kazanan harika bir insan” dedi. “İnsanlar ona bakar, ona bakar. Dolayısıyla, bu çapta bir oyuncunuz varsa, ancak aynı zamanda günlük yaşamda, özellikle soyut varlıklarda onun kadar sevilen ve onun kadar önemli olan bir oyuncunuz varsa, en iyisi ona tutunmak.