Yardım Odası ile bir hayran Phillies’in kurtarıcılarını anıyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
HATBORO, Pa. — Citizens Bank Park’ta dokuzuncu vuruşun zirvesi ve Philadelphia Phillies’in yardımcıları yine iş başında. Jeurys Familia ve Seranthony Domínguez yedinci turda sayılarıyla öne geçtiler. Şimdi, bir geri dönüşün ardından oyun, Corey Knebel’in tümseğe yaklaşmasıyla dağıldı.

Miami Marlins maçı 11-9 kazandı ve Matt Edwards banliyödeki oturma odasındaki kanepesinden iç çekiyor.

“Bu adamlardan bazılarını kutlamak gerçekten zor” dedi.

Aslında Phillies, son 10 yılda play-off maçına çıkmayan tek Ulusal Lig takımıdır ve onların arenası yıllık bir maceradır. Nostalji cazip bir kaçış olabilir (bira da işe yarar) ve hiç kimse geçmişi, eşi Cheryl, iki küçük oğlu, bir Danua ve alt kattaki banyosunda bir tapınak olan 45 yaşındaki telekomünikasyon satıcısı Edwards kadar kutlayamaz. emekli Phillies için Yedek atıcılar.

Phillies’in yardımcısı olarak dört sezon geçiren Chad Durbin, “İlk beş oyuncudan biri ya da sahadaki adamlardan biri olmadığımızın bilincindeyiz” dedi. “Ama biliyorsun, anlarımız oldu. Bu yüzden hatırlandığımızda onu kucaklıyoruz.

Durbin, sezon sonrası da dahil olmak üzere Phillies adına 225 maçta 4,07 kazanılmış koşu ortalaması ile yer aldı. Diğer beş takımın atıcısıydı ama bildiği kadarıyla hiçbir taraftarın tuvaletinde resmi yok. Tahmin edebileceğiniz gibi Durbin, Cooperstown, NY’deki Onur Listesi’ne de dahil edilmedi.

Kesinlikle hayır dedi. “Ama bunu destek odasında yapıyorum.”

Edwards banyosuna “Yardım Odası” adını veriyor çünkü tuvalet ihtiyacını gidermek için oraya gidiyorsunuz. Şaka bu.

Edwards, Küçükler Ligi’nde üçüncü aşamada oynadı ve erkekler softbolda sahayı terk etti. Oğulları atıcı değil. En sevdiği aktif oyuncu, Phillies takımından ilk kaleci Rhys Hoskins’tir. Ancak amacına sadık kalarak sonsuz malzeme bulan bir komedyen gibi Edwards da saygı görmeyen, hatta hiç saygı görmeyen oyuncular etrafında bir marka yarattı.

“Kart destelerini açtığımı ve bir bıyık gördüğümü ve ‘Ah, bu Mike Schmidt’ – ve hayır, bu Dan Schatzeder’ diye düşündüğümü hatırlıyorum,” dedi, 3’e tam olarak sığmayan eserlerle dolu olan ev ofisinde. x 8 metrelik müze köşede.

“Fakat kartları gözden geçirip bu adamı bulmaya çalışmanın keyfi de buydu. Mike Schmidt’leri ya da Bryce Harpers’ı istemiyorum. Schatzeder, Andy Carter ve Amalio Carreño gibi insanları savunmak istiyorum çünkü kimse bunu yapmıyor. Kimsenin hatırlamadığı küçük çocuğu kutlamak, yıldızlardan bahsetmekten daha akılda kalıcıdır çünkü herkes onları bilir.

“Tyson Brummett hakkında kimse bir şey bilmiyor. Kahve içen insanlardan biri. Bu yüzden bir fincan kahveye dönüştürüldü; Erskine Thomason’la bir fincan kahvenin tadını çıkarın.”

Edwards, 18 Eylül 1974’teki tek büyük lig maçında dokuzuncu atışta yenilgiye uğrayan Thomason’un siyah-beyaz yüzünün yer aldığı özel yapım bir kupaya uzanıyor. Yetkili istatistik sitesi Baseball Reference, Thomason’un adının yanında soru işareti bulunan boş bir kafa vuruşu kullanıyor. Edwards’a göre bu küfür olurdu.

Thomason’un bir NFL Films belgeseline konu olduğunu ve onu tüm sezon boyunca takip eden yapımcıların bir şekilde tek maçını kaçırdıklarını ve görüntüleri yeniden sahnelemek zorunda kaldıklarını biliyor. Ayrıca Brummett’in 2012’de bir maçta hakemlik yaptığını ve daha sonra bir uçak kazasında öldüğünü de biliyor. Carter’ın ilk büyük lig maçından, Carreño’nun da son maçından atıldığını biliyor.

Ve tabii ki Schatzeder’in Illinois’de uzun yıllar lisede beden eğitimi öğretmeni olarak çalıştığını biliyor.

Edwards, “Bu adama baktığınızda, onu bir eşofmanla, boynunda bir pipoyla hayal edebilirsiniz” dedi. “Bu harika. Bir dağın tepesinden şarkısını kim söyleyecek? Ben değilsem kim?”

Edwards’a göre hicivde samimiyet vardır. Bir lise sınıf arkadaşının Mets tarafından draft edilmesinin, büyük lig takımının tanıdığı birini istemesinin ne kadar heyecan verici olduğunu hatırlıyor. Şimdiye kadar 23.000’den az kişi ana dallarda oyun oynadı; Hepsini 40.000’den fazla koltuğun kaldığı eski Gaziler Stadyumu’na sığdırabilirlerdi.

Hepsinin hikayeleri var ve eğer Phillies’e teklifte bulunurlarsa, Edwards bunu onlara anlatmayı kendi görevi olarak görüyor. New Hampshire Üniversitesi’nde İngilizce bölümü okuyan Edwards, konuları hakkında kapsamlı bir şekilde okuyor, her konu hakkında ilginç gerçekleri topluyor ve bunları bilgisayarında tarihe göre düzenliyor. Her gün birkaç tweet atıyor mütevazı bir takipçi grubu birkaç ünlü isimle – en azından Edwards.

2000’li yılların sonlarında solak bir uzman olan Scott Eyre, 1980’lerdeki gözlüklü bir sağ elini kullanan kişiye atıfta bulunarak, “Tom Hume’u seviyor” dedi. “Tom Hume destek odasına girseydi muhtemelen bayılırdı.”

Eyre bunu 2020’nin başlarında yakınlarda bir imza seansı yaptıktan sonra yaptı. (Edwards bu durum için Hume tişörtünü giymişti.) Edwards’ı yalnızca Twitter’dan tanıyan Eyre, tuvalette tuvalet ihtiyacını gerçekten gideren ilk kişiydi. Bu çok doğaldı, çünkü Edwards’la saatlerce, hatta sabah saat birden sonra, bira içiyor, eski kart destelerini açıyor ve Chuck McElroy, Dan Plesac ve tanıdığı diğer ödüller hakkında hikayeler anlatıyordu.

Bir Phillies taraftarının tuvaletini ziyaret etmenin Eyre’nin asla beklediği bir şey olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şu anda Kuzey Carolina’da yaşayan Kaliforniya yerlisi Eyre’nin bir zamanlar Philadelphia ile ticaret yapmama hükmü vardı. Cubs onu 2008’de oraya gönderdiğinde Phillies’de oynayan takım arkadaşı Jon Lieber’e ne beklemesi gerektiğini sordu.

Eyre, “‘Dostum, orayı seveceksin ve onlar da seni sevecek’ diyor” dedi. “‘Ne demek istiyorsun?’ dedim. Dedi ki, “Sen dik duruşlu bir adamsın ve olduğun kişisin.” Ve bu kesinlikle doğruydu. Eğer dışarı çıkıp işinizi yaparsanız ve yaptığınız hataları sahiplenirseniz sizi yine de seveceklerdir. Sadece sana biraz bağırmak istiyorlar ve bunda bir sorun yok.”

Eyre, Philadelphia taraftarlarının doğasını anlamıştı: Koşullar ne olursa olsun her zaman kazanmayı bekliyorlar ve aynı zamanda seslerini duyurmak istiyorlar. Başarısızlık o zaman kişisel bir hakaret gibi gelir ve hayranlara yuhalama izni verir. Ancak mazeret bulmayan ve gerçekten önemsediklerini gösteren oyuncuları memnuniyetle karşılıyorlar.

1993’te Dünya Serisini kaybetmek için evden uzaklaşmayı bırakan hayatta kalan tek adam olan Mitch Williams’ı Toronto’lu Joe Carter’a götürün. “Vahşi Şey” olarak bilinen Williams, Phillies hayranları için bir halk kahramanıdır ve yardım odasında uygun şekilde onurlandırılır.

Edwards, “Basit düzeyde, kefal, kafa bandı ve bunun gibi şeyler var, ama o her seferinde onları öldürdü” dedi. “Onun cesareti, maçosu, caka satma şekli. Yanında kimseyi almak istemediği belliydi, sadece saldırıp herkesi dışarı çıkarmak istiyordu. Ama o sorumluydu ve bu harika.”

Williams, Edwards’ın galerisindeki birkaç tanınmış rölyef sanatçısından biridir. Çoğu, Edwards’ı Twitter’da takip eden Kyle Abbott, Josh Lindblom ve Wally Ritchie gibi daha küçük bir etkiye sahipti. Banyo duvarlarındaki yaklaşık 300 yüz arasında yer alıyorlar; çoğu beyzbol kartlarında, ancak Renie Martin’in aynanın üzerindeki fotoğrafı gibi düzinelerce büyük fotoğrafta.

Edwards’ın annesi Joann bunu fark ettiğinde “Orada yeni bir şey var” dedi. “Bana doğru bakıyor ve yüzünü beğenmiyorum.”

Martin Phillies’de sadece kısa bir süre oynadı, ancak Edwards, Tug McGraw’ın Phillies’in ilk şampiyonluğunu tamamladığı 1980 Dünya Serisinde Kansas City’nin belirleyici maçında yer almasını çok seviyor. 2008’deki ikinci fotoğraftan sonra, Edwards’ın babası Jim tuvaletin üstüne iki fotoğraf astı: Biri McGraw’a, diğeri Brad Lidge’e ait, ikisi de Ekim ayında kutlama yapıyordu.

Edwards evi birkaç yıl sonra babasından satın aldı; McGraw ve Lidge’in fotoğraflarını saklıyor ve diğer her şeyi ekliyor: Sparky Lyle’lı kalıp sabun, hatıra Ron Reed soda kutusu, Porfi Altamirano ve Warren’lı dört kenarlı kağıt mendil dağıtıcısı Brusstar, Tom Hilgendorf ve Barry Jones.

Dolabın sapı kırık bir Don Carman sopasının namlusudur; Emekli bir Phillies bahçıvanı onu Edwards’a gönderdi. Her iki elini de kullanabilen bir yardımcı olan Greg Harris, fotoğrafına şu başlığı ekledi: “İki eli de yardım odasında.” Bir zamanlar Hall of Fame’in resmi sanatçısı olan sanatçı Dick Perez, Edwards’ın kahramanı Hilgendorf’un orijinal bir portresini bağışladı; Yüzme havuzunda boğulmak üzere olan çocuk kurtarıldı.

Edwards, “Sonra da Cleveland’daki şu ’10 Cent Bira Gecesi’ olayı” dedi. “Bir sandalyeyle yere düşüyor, kan fışkırıyor – ve bir sonraki maçta altı vurucuyla karşılaşıyor ve altısını dışarı çıkarıyor!”

Destek odasında biraz zamana ihtiyacınız varsa, ön tarafında Steve Bedrosian ve Jeff Parrett’ın itfaiyeci kıyafeti giydiği Phillies Today gibi eski dergilerin kopyalarıyla dolu bir sepet var. McGraw’un 1970’lerdeki çizgi romanlarından oluşan bir koleksiyon ve bir flipbook var. (Altamirano’nun tanınmaması otomatik olarak tam notun kaybedilmesine neden olur.)

Edwards, eğer kendisi ve Cheryl çamaşır-kurutma makinesini bitişikteki çamur odasından taşıyabilirse, malzeme odasını genişletmek için geçici planlar olduğunu söyledi. Ancak şimdilik Edwards’ın son hazinesi için bir yere ihtiyacı var: 1990’ların ince yapılı yan silahı Toby Borland’ın maçlarda yıpranmış çizmeleri. Arkadaşları Brian ve Mike Carroll bunu eBay’den 30 dolara satın aldılar.

Çiviler, çoğunlukla boş alan olan tuvaletin üzerindeki duvara kolayca sığar. Ancak Edwards, bu bölümün kutsal olduğunu ve yalnızca şampiyona takımlarındaki yedek oyunculara ayrıldığını söyledi. Phillies son zamanlarda gelişme gösterdi ancak yavaş bir başlangıçtan sonra hâlâ toparlanıyor. Bu yılı kendilerine ait bir yıl haline getirmek için McGraw’ın ruhunu çağırmaları gerekebilir.

Edwards, “Cheryl, ‘Çok fazla alan var, onunla farklı bir şeyler yapın’ diyor” dedi. “Bekliyorum. Mesele bu. İçimdeki iyimserlik bu: O duvarı dolduracağım.”