Trabzonspor’dan Marek Hamsik Napoli’ye Dönmek İstediğini İtiraf Etti

BooM

New member
AJANSSPOR – DIŞ HABER

Spor Toto Harika Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’un yıldız orta alanı Marek Hamsik açıklamalarda bulundu. Napoli Fransa Twitter hesabına konuşan Hamsik, futbolun akabinde Napoli’ye dönmek istediğini söylemiş oldu. Yıldız oyuncu ayrıyeten Napoli devrinde farklı ekiplerden transfer teklifi aldığını itiraf etti.

“Milan, Inter ve Juventus benimle temasa geçti”

Kendisine gelen transfer tekliflerini açıklayan Marek Hamsik, “Napoli’deykilk evvel Milan, akabinde Inter ve en sonunda da Juventus benimle temasa geçti. Nedved beni aradı ancak onlara katılmayı hiç düşünmedim. Ayrılmak istemiyordum, Napoli’de ve ailemde memnundum. bu yüzden daima uzattım.” sözlerini kullandı.

“Çin’den bu çağrıyı almasaydım, ömür uzunluğu kalacaktım”

Napoli’den Çin’in DL Yifang grubuna transfer olan Hamsik, “Ne kadar uzun kalırsam, taraftarlar beni o kadar epeyce sevdi. Çin’den bu çağrıyı almasaydım, ömür uzunluğu kalacaktım.” açıklamasını yaptı.

“Napoli niye olmasın”

Marek Hamsik, “Napoli’ye dönmeyi düşünüyor musun?” formunda gelen soruya ise “niçin olmasın! De Laurentiis ile epeyce âlâ bir bağım var. Onunla emekliliğimden daha sonra mümkün bir dönüş hakkında konuştum. Ocak ve Mart ayları içinde bunu konuştuk.” diye karşılık verdi.

“En kıymetli 3 oyuncunun ayrılması inanılmaz”

Insigne, Koulibaly ve Mertens’in Napoli’den ayrılışı hakkında konuşan Hamsik, “En kıymetli 3 oyuncunun ayrılması inanılmaz, taraftarlar açısından utanç verici fakat Kvara, Kim ve Osimhen üzere büyük oyuncuların yeterli taraflarını gorelim.” dedi.

“Umarım başladıkları üzere devam ederler”

Serie A’da geride kalan 15 hafta sonunda 41 puan ile önder olan Napoli’nin şampiyonluğu kazanma mümkünlüğü hakkında konuşan deneyimli futbolcu, şunları söylemiş oldu: “hiç bir şey söylemem, batıl inançlarımız var, kusursuz bir dönem geçiriyorlar ve umarım başladıkları üzere devam ederler.”

Hamsik’in kariyeri

27 Temmuz 1987 doğumlu Sloven futbolcu, mesleğine Bratislava’da başladı. Bresicia alt yapısına geçen Hamsik, burada profesyonel oldu. 2007’de Napoli’ye imza atan orta saha, 2019 yılına kadar Napoli’de forma giyerek efsaneler ortasına girdi. İtalya’dan 2019’un Şubat ayında ayrılan Hamsik, Çin’in DL Yifang ekibine imza attı. ondan sonrasında IFK Göteborg’a transfer olan Hamsik, 2021 yazında Trabzonspor’a geldi.

Hamsik’in bu sezonki performansı

Bu dönem Bordo-Mavili forma ile 16 müsabakada nazaranv alan Marek Hamsik, 2 defa rakip fileleri havalandırmayı başardı. Hamsik, teknik yönetici Abdullah Avcı’dan 1027 dakika müddet alırken asist katkısında bulunamadı.