Tim Anderson, Dünya Beyzbol Klasiğinde ABD adına çiçek açıyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
PHOENIX – Beyzbol tabiriyle, üst düzey bir birinci lig oyuncusuna ahbap denir. Ancak, bir süperstar bir erkekten daha fazlasıdır. O bir erkek.

Bu Dünya Beyzbol Klasiğinde Amerika Birleşik Devletleri adına atıcıların çoğu erkektir. Haydutlar iri yarı ve bu yüzden Tim Anderson Pazar gecesi Meksika’ya çok kötü bir şekilde kaybettiğinde soğukkanlı değildi.

Chicago White Sox’un stoperi Anderson, ABD kulüp binasından çıktıktan sonra “Gerçekten, atmosfer hala aynı,” dedi. “Yani, etrafa bakın ve soyunma odasında kimlerin olduğunu görün, gerçekten şikayet edecek bir şey yok. İçeride bir sürü adam var.”

Oğlanlar Pazartesi günü bir daha utanmayacaklarına dair havalı güvencelerle geldiler. Kanada Takımına dokuz sayılık bir ilk vuruşla yıldırım attılar ve üç maçta ikinci galibiyetleri için yedi istekada merhamet kuralının ardından 12-1 kazandılar. Bir günlük tatilin ardından ABD, Miami’de çeyrek finale yükselmek için Çarşamba günü Kolombiya ile karşılaşacak.

Lance Lynn, Pazartesi günü Kanada’yı beş isteka boğdu, ancak Lynn’in Chicago takım arkadaşı Anderson, belki de en parlak olanı parladı. Profesyonel olarak 10 sezonda, Anderson sahada 1.091 maç oynadı ve her zaman stoperde oynadı. Pazartesi günü ilk kez ikinci aşamada oynadı.

Lynn, “Herkes ona yapamayacakları bir şey olduğunu söylüyor, senin yanıldığını kanıtlayacak ve nerede olursa olsun, onu hangi duruma sokarsan sok, kazanmak için ne gerekiyorsa yapacak,” dedi Lynn. “Ve o. Ne pahasına olursa olsun kazanacak.”

ABD, Pazartesi günü ikinci aşamada başka bir vuruş ustası, Mets’ten solak Jeff McNeil’i sahaya çıkarabilirdi. Ancak Kanada sola dönerek başladı ve teknik direktör Mark DeRosa işi şansa bırakmadı. Son dört sezonda .318’e ulaşan ancak kanıtlayacak bir şeyi varmış gibi görünen sağ elini kullanan Anderson’ı istiyordu.

DeRosa, “WBC’yi oynadığınızda, ilk başta duygusal bir süreçtir,” dedi. “Sanırım o sığınakta, kulüp binasında, koçluk kadrosunda ve yönetim kurulu genelinde ne kadar iyi olduğunu bazı insanlara göstermek istedi. Gerçekten birçok insanı bu takımdan haberdar etti.”

Anderson, geçen sezon Kinston, NC’de A Sınıfı Down East Wood Ducks için sahaya çıkan ve 25 sahada sadece dokuz vuruş yapan 19 yaşındaki Mitch Bratt’a karşı birinci oldu. Anderson daha sonra ikinci sırada temizlik yaparken üçlü, tekli ve çalıntı bir üs ekledi.

“Çuvalın diğer tarafında oynadığım ilk sefer değil; Vardiya dönerken ben o tarafta kaldım,” dedi Anderson. “Her şey rahat olmakla ilgili ve oyun boyunca kendimi rahat hissettim ve görevi tamamlayabildim.”

WBC’de saha içi kaydırma hala yasalken, Anderson aslında dört asistinden birini ikinci üssün stoper tarafında yaptı. Her iki vuruşu da, 2021’de Iowa’daki Field of Dreams’te oyun sonu vuruşuyla aynı yönde sağ sahadaydı.

White Sox’un yedi yıllık kariyerinde oldukça unutulmaz iki play-off maçına çıktığı Anderson için bu, ilgi odağında ender bir andı. 2020’deki ilki, taraftarların olmadığı genişletilmiş bir sahanın parçasıydı. 2021’deki diğeri, hafta içi öğleden sonraları dört maçtan üçü oynandığı için çoğunlukla gizlenen Houston’a bir lig serisi mağlubiyetiydi.

Yine de DeRosa, Anderson’ın “anı isteyen” bir oyuncu olduğunu söyledi – ve gerçekten de bu WBC’yi vuran dört koşunun olduğu nadir sezon sonrası maçlarda 16-33 (.485) ve 4-7.

ABD için sahaya stoperle başlayan Philadelphia Phillies’ten Trea Turner, “Komura bastı,” dedi. “Gerçekten, gerçekten gol atabilir.”

Ve Anderson’ın hedefi de bu: Tüm karelerde topa sert bir şekilde vurma becerisine güvenerek, asla vurulabilir bir kare almak istemiyor. Anderson, 2019’da Amerikan Ligi vuruş şampiyonluğunu kazandığında, 518 maçta sadece 15 kez yürüdü.

Anderson gelecek baharda “Beklemek için burada değilim,” dedi ve rakamlar onun mantrasını destekliyor. 900 kariyer isabeti ve 117 yürüyüşe sahip, son yedi sezonda bu kadar çok isabet alan 24 büyük lig arasında en az olanı ve kimse onun değişmesini istemiyor.

DeRosa, “Bana koçluk kadrosunda olan eski takım arkadaşım Michael Young’ı hatırlatıyor” dedi. “Mikey’e sürekli ‘Mikey, o sensin dostum. Çok hızlı oynuyor, şimşek hızında, şutlarını başka yöne çeviriyor.’”

Young, Texas Rangers tarihindeki en çok vuruşu toplarken bir vuruş şampiyonluğu kazanmak ve yedi all-star takımı oluşturmak için bu yaklaşımı kullandı. 29 yaşındaki Anderson’ın White Sox kadrosunda Luke Appling’i yakalaması için daha kat etmesi gereken çok yol var – Bir Onur Listesi olan Apple, 2.749 isabet aldı – ancak ünü oyunda da devam ediyor.

White Sox’a karşı dört seriden sadece birini oynayan ABD’li avcı JT Realmuto, “Onunla aynı sahada olmak ve oynamasını izlemek, inanılmaz bir oyuncu – çok dinamik, çok şey yapabiliyor,” dedi. Philadelphia Phillies ile yıllarca oynadı.

“Böyle bir etkinliğin cazibesinin başka bir parçası da bu. Erkeklerle oynamak zorundayım – sanırım tüm kariyerimde bir kez Alabalık oynadım. Bu yüzden onunla, Anderson’la aynı kulüp binasında olmak ve onları her gün izlemek çok eğlenceli.”

Los Angeles Angels için AL’nin En Değerli Oyuncu Ödülü’nü üç kez kazanan Mike Trout, burada manşetlerde; Pazartesi günü eve gitti ve üslerin etrafındaki gezisinde takım kutlama jesti – askeri selam – yaptı. Ancak Trout, maç sonrası basın toplantısında sahneyi paylaşmaktan mutlu oldu.

“O bir yıldız,” dedi Trout, Anderson sağında. “Bunu söylemenin başka yolu yok.”

Başka bir yol var. Anderson, ödüllü ABD kadrosundaki diğer vurucular gibi, Eskimiş.